خط قرمزهای زندگی مشترک چیست؟ خط قرمز دخترا چیست ؟ وقتی با دختر مورد علاقه خود روبه رو می‌شوید شاید خیلی هیجان زده باشید! ولی یادتان باشد که هرگز خط قرمزهای دخترها را نیز نادیده نگیرید. پس خط قرمزهای رابطه زوجی چه چیزهایی هستند؟ در این مطلب به طور کامل خط قرمز های رفتاری زنان و مردان در رابطه دوستی را بررسی می‌کنیم. خط قرمز های هر شخص ، خط قرمز زندگیم
خط قرمز شما چیه ، خط قرمز های من

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که به کسی علاقمند شده باشید که در ماه های اول، رابطه شما شگفت‌انگیزی به نظر می‌رسد، به مرور اطرافیان شما با او آشنا می شوند و همه دوستش دارند… ولی بعد از یک مدت متوجه می شوید یک چیزی این وسط درست نیست.

مدام بین شما بحث و جدال در می‌گیرد و تنش روز به روز در حال افزایش است.

وقتی اوضاع درست پیش نمی‌رود، تشخیص خط قرمزهای زندگی مشترک مهم هست.

اگر خط قرمز های یک دختر را سریع شناسایی کنید می‌توانید قبل از صدمه زدن به کسی یا قبل از تمام شدن آن رابطه برای حل مشکلاتتان تلاش کنید.

 

خط قرمز های رابطه در زندگی مشترک یعنی چه؟ خط قرمز چیست؟

در ارتباطات عاشقانه یا زناشویی، خط قرمزها نماد موارد بااهمیت می‌باشند و نشان‌دهنده میزان سلامت رابطه است. این خطوط قرمز، میزان توانایی یک فرد در حفظ یک رابطه سالم و پایدار را نشان می‌دهند. در واقع، عدم رعایت این خطوط قرمز ممکن است باعث سختی یا حتی به‌شدت مشکلات رابطه شود.

در دنیای روابط، خطوط قرمز ممکن است در ابتدا به وضوح ظاهر نشوند، اما اغلب به عنوان سیگنال‌های مهمی شناخته می‌شوند. این علائم می‌توانند در ادامه زمان نشاندهنده مسائل بزرگ‌تر یا مشکلات احتمالی باشند. ما در اینجا به بررسی بعضی از خطوط قرمزهای مهم در روابط عاشقانه می‌پردازیم تا به شما کمک کنیم در درک بهتری از این امور دست پیدا کنید.

 

نمونه‌ای از خط قرمزهای زوجی : 10 خط قرمز که باید بدانید

در ورود به زندگی مشترک، شناخت و خودشناسی از همسر امری ضروری است. اعتماد به یکدیگر، پایه اصلی روابط سالم است و بدون آن، رسیدن به مقصد رابطه دشوار خواهد بود. افتتاحیه روابط قبل از ازدواج می‌تواند به مشکلات احتمالی پیش از آغاز رابطه کمک کند و صمیمیت‌های اضافی با افراد غیر همجنس نباید اجازه داده شود که خطوط قرمز را زیر سوال ببرند.

تعادل در رفتار و شخصیت، مرکزی دیگر در ساخت یک رابطه سالم است. ذهن‌خوانی غیر مجاز بوده و گفتگو و ابراز احساسات امری ضروری است. حریم خصوصی همسران باید مورد احترام قرار گیرد و بررسی مداوم تلفن‌ها و رایانه‌ها ممنوع است. احترام به مرزهای همدیگر و نگه‌داشتن حق خلوت، اصول اساسی این رابطه را تشکیل می‌دهند.

وفاداری به عنوان یک اصل اساسی در روابط زناشویی لازم است و خیانت در انواع مختلف نه تنها محدود به رابطه جنسی نیست، بلکه ممکن است افکار را نیز شامل شود. باید به حقوق خلق احترام گذاشته شود و هر گونه تبعیض و تحقیر به هر دلیلی ممنوع است.

مهمونی‌ها و برنامه‌هایی که بدون اطلاع همسر برگزار می‌شوند، نقض احترام به یکدیگر است. اطلاع یکدیگر از مسائل زندگی مشترک، اصلی تشویق به بهتر شدن است. حل مشکلات با احترام و بدون تخریب همسر مهم است و عدم گفتگو و مذاکره ممنوع است.

در نهایت، مشورت با دیگران در مورد مسائل زندگی مشترک نیاز به دقت دارد و باید به نقدهای بی‌طرف و علمی گوش فرا داده شود. همچنین، توجه به اختلافات فردی در رفتار و تربیت و اجتناب از مقایسه با دیگران نقطه مهمی در ساخت رابطه سالم است.

 

خط قرمز های یک دختر برای بعد از آشنایی یا ازدواج

در ادامه 13 خط قرمز مهم که ممکن است بعد از ازدواج برایتان پیش آمده باشد را مطرح می کنیم.

 

1- او از شما انتقاد می‌کند

خط قرمزهای روایط زنان

فرق زیادی بین شکایت و انتقاد وجود دارد:

این شکایت است: “من وقتی که دیر سر قرار حاضر می‌شوی، نگرانت می‌شوم.”

این هم انتقاد است که “تو فراموشکار نیستی، خودخواه هستی. هیچ وقت به من فکر نمی‌کنی! “

تفاوت را ببین؟

خط قرمزهای زندگی مشترک : همه آدم‌ها گاه و بی‌گاه با بیان دردناکی به هم‌دیگر انتقاد می‌کنند، همه ما انسان هستیم. پس، موقعی که به طور مکرر از شما به عنوان کیسه بوکس احساسی استفاده می شود،‌ نباید تحمل کنید.

 

2- نامزد یا دوست دخترتان شما را تحقیر می‌کند

خط قرمزهای زندگی مشترک : رفتار ناپسند با تمسخر، کنایه و بی‌احترامی. اساساً، این بدان معناست که دوست دختر یا نامزد شما بحث‌ها را جدی نمی‌گیرد.

این موضوع چه تاثیری روی شما خواهد گذاشت؟ این رفتار باعث می‌شود احساس بی‌مهری و بی‌ارزشی کنید. هیچ‌کس اجازه این کار را ندارد، بنابراین اگر این اتفاق برایتان آشناست باید سعی کنید به عنوان یک زن و شوهر، روی این موضوع کار کنید.

 

خرید عروسک خرسی برای ولنتاین
خرید عروسک خرسی

 

3- نامزد یا دوست دخترتان حالت دفاعی دارد

مورد بعدی از خط قرمزهای زندگی مشترک این است که دیگران را مقصر مشکلاتش می‌داند.

وقتی شخصی اشتباه می‌کند، می‌تواند متاسف باشد و اعتراف کند که اشتباه کرده یا از خودش دفاع  کند. هرچند دفاع فقط درگیری را تشدید می‌کند‌، و او تقصیر را به گردن شخص دیگری می‌اندازد.

در زندگی، خصوصا در رابطه دوستی دختر و پسرها، “متاسفم” یک کلمه طلایی است. اگر دوست دخترتان این کلمه را به شما نگوید و اشتباهات خود را قبول نداشته باشد (چون هیچ کسی بی‌عیب نیست) این نشانه خوبی برای شماست.

(نکته مهم: گفتن “متاسفم که ناراحت شدی” حساب نیست!)

 

4- سنگ‌اندازی می‌کند

مورد بعدی از خط قرمزهای زندگی مشترک این است که سنگ اندازی یا مانع‌تراشی می کند. این یک راه جایگزین برای تحقیر کردن است که افراد در رابطه دوستی گاهی اوقات آن را تجربه می‌کنند. به جای اینکه دوست دخترتان مکالمه را جدی بگیرد، از تعامل با شما خودداری می‌کند.

جان گوتمن می‌گوید امتناع از صحبت کردن، مشغول بودن به کار و جواب ندادن به سوالات شما، به معنای این است که دوست دختر یا نامزد شما از نظر فیزیولوژیکی عصبی شده و در موقعیتی نیست که بتواند بحث منطقی داشته باشد.

اگر این رفتار به نظر آشنا می‌آید، باید کمی استراحت کنید. ممکن است برای بعضی از افراد، تنها 20 دقیقه زمان برای آرام شدنشان کافی باشد، برای برخی دیگر ممکن است چند روز یا بیشتر باشد که در این صورت اگر می‌خواهید متعهد به این رابطه باشید بهتر است به یک مشاور مراجعه کنید.

 

 

خط قرمز بعدی که می‌بینیم عمدتاً در روابط مشاهده می‌شود:

5- او عادت‌های تمیزکاری متفاوت با شما دارد

خط قرمزهای روایط زنان

 

شاید این مورد از خط قرمزهای زندگی مشترک، کوچک به نظر برسد، درسته؟ نقل مکان به خانه ای جدید با نامزدتان می‌تواند لحظات هیجان‌انگیزی برای شما باشد.

با این حال، این مورد هم می‌تواند به استدلال منجر شود، به این دلیل که:

آیا نامزد شما مرتب‌ بودن را دوست دارد؟ او همیشه و البته بیشتر اوقات به خاطر تمیز نکردن اطرافتان از شما ناراحت خواهد بود.

یا برعکس نامزد شما خودش را مرتب نمی‌کند؟ او به طور فزاینده‌ای ناامیدتان خواهد کرد و نمی‌تواند هر چیزی را در جای خودش بگذارد.

ناامیدی بین شما دو نفر با گذشت زمان بیشتر می‌شود و این یک عادت کاملاً ریشه‌ای است که تغییر آن بسیار سخت هست. غلبه بر این مسئله غیرممکن نیست، اما من اکیداً به شما پیشنهاد می‌کنم قبل از هرگونه تصمیم‌گیری مهمی، از میزان مرتب بودن نامزد خود مطلع شوید.

 

 6- نامزد یا دوست دختر شما اعتماد به نفس پایینی دارد

این مورد از خط قرمزهای یک دختر ، ممکن است خشن به نظر برسد، اما واقعیت دارد.

اگر نامزد شما نتواند خودش را خوشبخت کند، تمام اراده و انرژی ذهنی شما را در تلاش برای انجام این کار تخلیه خواهد کرد.

هر کسی هرازگاهی نیاز به یک انتخاب احساسی دارد. اگر مجبور باشید دائماً آماده حمایت از او باشید، او چگونه این کار را برای شما انجام خواهد داد؟

یکی از سخت‌ترین درس‌های زندگی که مجبور شدم یاد بگیرم این است:

قبل از اینکه بتوانید شخص دیگری را دوست داشته باشید، اول باید خودتان را دوست داشته باشید.

 

 7- او شماره همسر سابق خود را در شماره‌گیری سریع دارد

می‌خواهم این مورد مهم را در خط قرمزهای زندگی مشترک به شما بگویم، در صورتی که نامزدتان کمتر از 6 ماه هست که از همسر سابق خود جدا شده ولی به طور منظم با او چت می‌کند این یک علامت واقعاً بد برای رابطه شماست.

گهگاه گپ زدن با همسر سابق خوب است. در واقع، حتی می‌خواهم استدلال کنم که رفتار دختری که سراغ همسر سابق خود را نمی‌گیرد هم خط قرمز های رفتاری زنان و مردان در رابطه دوستی است.

اما، تماس‌های مکرر و فوری با همسر سابقش نشان می‌دهد که آن رابطه کاملاً تمام نشده است. شما باید خودتان را برای این واقعیت آماده کنید که به احتمال خیلی زیاد به “دوست پسر موقتی” تبدیل می‌شوید.

 8- او ملکه درام است

آیا این یکی براتون آشناست؟

یعنی، هیچ رفتاری بدتر از این نیست. مثل سریال های صابونی و آبکی هست و انگار همه می‌خواهند از او انتقام بگیرند – به قول خودش.

درست مثل شرکت در مسابقه‌ی تک نفره که هیچ برنده‌ای ندارد.

مثل خیلی افراد:

“اگر شما بگویید من بیمار شده ام ، او در بستر مرگ است”

 

در این نوع رابطه شما از لحاظ احساسی حمایت نخواهید شد که موضوع فوق العاده مهمی است.

 9- دوست دختر یا نامزدتان کتاب نمی‌خواند

خط قرمزهای روایط زنان

 

خط قرمز های رفتاری زنان و مردان در رابطه دوستی : اگر شما هم مثل من عاشق مطالعه هستید. احتمالا برای گسترش افق دیدتان در دوره‌های کالج یا دانشکده یا سمینارهای مختلف شرکت می‎‌کنید، شاید فقط شخص کنجکاوی باشید. اگر نامزدتان علاقه‌ای به خواندن و یادگیری ندارد یا حتی با دید تحقیرآمیزی به این چیزها نگاه می‌کند، این نشانه بسیار بدی در رابطه دوستی شماست.

به عنوان آزمایش تورق سریع، در اولین قرار ملاقات(دیت) بپرسید که آیا در حال حاضر کتابی می‌خواند یا خیر. اگر او در سال گذشته هیچ کتابی نخوانده است، بهتر است دلیل آن را جویا شوید. ممکن است زندگی پرمشغله ای داشته باشد، اما یک سال زمان طولانی است …

در نهایت، به قول جیم ران شما میانگین ۵ نفری هستید که بیشترین وقتتان را با آن‌ها می‌گذرانید. اگر دوست دختر، نامزد یا همسرتان در کنار شما رشد نمی‌کند و شما را تشویق نمی‌کند، چگونه می‌توانید به عنوان یک فرد موفق یاد بگیرید و رشد کنید؟

 10- او 24/7 روزانه با شما تماس تلفنی دارد

قطعا این مورد از خط قرمز های رفتاری زنان و مردان در رابطه دوستی ، باب میل دخترهای بی هدفی که احساس تنهایی می کنند، نیست. اغلب مردها دوست دارند وقتی بیرون از خانه هستند، همسرشان به آنها پیام بدهد. این کار نشان دهنده این است که او به یاد شماست. هر چند پیامک، یک سری محدودیت‌های طبیعی هم دارد.

این جمله‌ را پسری در مورد دوست دختر سابقش می‌گفت:

“وقتی که به او گفتم ما خیلی کم به همدیگه پیامک می‌دهیم، گفت حرف‌هایی هست که می‌خواهد به من پیامک کند اما هیچوقت این کار را نکرد چون فکر می‌کرد من از بابت ارسال پیامک عصبانی می‌شوم.”

ولی اگر دوست دختر یا نامزد شما هر ساعت از روز به شما پیام می‌دهد و انتظار دارد هر بار جواب بدهید، این توقع فراتر از مرزهای طبیعی است. این کار مانع انجام کارهایی هست که نیاز به تمرکز‌ دارد. درواقع وقت گذرانی باکیفیت در کنار دوستان و خانواده در خارج از ساعات کاری انجام می‌شود.

 11- او اسرار دیگران را با شما به اشتراک می‌گذارد

این مورد از مهمترین خط قرمز های رفتاری زنان و مردان در رابطه دوستی است. گاهی شایعه پراکنی را امری حقیر می‌بینیم، اما هزاران سال است که شایعات در جوامع نقش مهمی ایفا کرده است- بالاخره، چگونه یک مرد می‌فهمید که مرد دیگری شکارچی خوبی است بدون اینکه قبلاً با او شکار رفته باشد؟ آنها این اخبار را می‌شنیدند.

شایعات یک چیز است اما کاری که هرگز نباید انجام دهید این هست که رازهای شخص دیگری را با هم در میان نگذارید. اگر دوست دختر یا نامزد شما این کار را می‌کند و با صحبت پشت سر دوستانش باعث بی اعتمادی شما نسبت به آنها می شود؛ نشان دهنده این هست که او به احتمال زیاد اسرار شما را نیز با دیگران در میان می‌گذارد بنابراین مراقب صحبت‌های خود باشید.

کمی فکر کنید، از این بدتر هم هست؟ شخصی کار خجالت آوری انجام می‌دهد و کسی با خوشحالی آن اتفاق را برای عالم و آدم تعریف می کند؟

12- او شما را بازی می‌دهد تا امتحانتان کند

یکی دیگر از خط قرمزهای یک دختر این است که از بازی دادن شما لذت می‌برد تا امتحانتان کند.

فرقی نمی‌کند 18 ساله باشید یا 88 ساله. هر چقدر هم سن بالایی داشته باشید‌، به شما قول می‌دهم برای او و بازی‌هایش خیلی پیر هستید. و قطعا خواهید گفت: کافیه?.

جمع‌بندی می‌کنیم:

ما نوجوان دبیرستانی نیستیم، شما هم در مقطع کارشناسی نیستید. اگر صادق، روراست و آینده‌نگر باشید، ما خیلی خوب با شما کنار خواهیم آمد. من در اواسط دهه سی‌ زندگیم هستم، پس برای این بازی‌ها خیلی پیر و پخته هستم تا بتوانم از این جور موانع سخت زندگی عبور کنم.

 

13. استفاده از شما برای فراموش کردن عشق سابق؟!

به نظرم این مورد یکی از ناخوشایندترین خط قرمزهای زندگی مشترک باشد. ممکن است به شما بگوید که شما با نامزد قبلی‌‌اش فرق دارید و هرگز این کار را با شما نمی‌کند. ولی واقعیت این است که: “شماتفاوتی با نامزد یا دوست پسر قبلی او ندارید”

واقعیت سخت این است که وقتی آقای مستر بعدی ظاهر شود، او از شما نیز جدا خواهد شد.

 

 

ممکن است زمانی که در رابطه دوستی هستید مواجهه با حقایق عینی و واقعی برایتان دشوار باشد. امیدوارم مطلب خط قرمزهای یک دختر به شما کمک کند تشخیص دهید که آیا در یک رابطه اشتباه هستید یا اگر هیچ یک از این موارد را بین خودتان نمی‌بینید، شاید وقتش شده حداقل از آنچه به دست آورده‌اید قدردانی کنید!

 

 

______________________________

پیشنهاد میکنم این مقالات را هم بخوانید:

 

دیدگاهتان را بنویسید