5 اشتباه رایج هنگام خرید لپ تاپ : خرید لپ تاپ و الترابوک می‌تواند نیاز به سرمایه‌گذاری قابل توجهی داشته باشد و با وجود گزینه‌های مختلف، احتمال اشتباه کردن هنگام خرید زیاد است. در این مقاله از وبزینر به 5 اشتباه رایج هنگام خرید لپ‌ تاپ که اغلب افراد مرتکب می شوند نگاهی می اندازیم و توضیح می دهیم که چگونه می توانید از این اشتباهات اجتناب کنید.

5 اشتباه رایج هنگام خرید لپ تاپ در وبزینر
5 اشتباه رایج هنگام خرید لپ تاپ

1. عدم توجه به نیازهای خود

یکی از رایج ترین اشتباهات هنگام خرید لپ تاپ عدم توجه به نیاز خودتان است. باید در نظر داشته باشید که برای چه کاری می خواهید از لپ‌تاپ استفاده می‌کنید، چند بار از آن استفاده می‌کنید و می‌خواهید چه مدت دوام بیاورد. اگر از لپ تاپ برای کارهای اساسی مانند وبگردی، ایمیل و تایپ استفاده کنید، ممکن است نیازی به سرمایه گذاری روی یک لپ تاپ با کارایی بالا نداشته باشید. اگر گیمر هستید یا از لپ تاپ برای کارهای فشرده مانند ویرایش ویدیو استفاده می کنید، به لپ تاپی با پردازنده و کارت گرافیک قدرتمندتر نیاز دارید.

نکته مهم دیگر شارژ باتری لپ تاپ است. اگر از لپ‌تاپ خود در حال حرکت استفاده می‌کنید، لپ‌تاپی می‌خواهید که شارژدهی باتری بیشتری داشته باشد تا دیگر نگران تمام شدن شارژ در وسط روز نباشید.

2. تمرکز بیش از حد روی قیمت

با اینکه قیمت نکته مهم در هنگام خرید لپ تاپ است، ولی نباید تنها عاملی باشد که در نظر می گیرید. اگر بیش از حد روی قیمت تمرکز کنید، ممکن است لپ‌تاپ‌هایی خریداری کنید که نیازهای شما را برآورده نمی‌کند. در عوض، باید به دنبال لپ تاپی باشید که ویژگی های مورد نیازتان را با قیمتی متناسب با بودجه شما ارائه دهد.

همچنین مهم است که هزینه های جانبی آن را در طولانی مدت هم در نظر بگیرید. لپ‌تاپ‌های ارزان‌تر ممکن است بسیار عالی به نظر برسند، اما ممکن است عمر طولانی نداشته باشند یا نیاز به تعمیر یا ارتقای گران قیمت داشته باشند. بهتر است روی لپ تاپ باکیفیتی سرمایه گذاری کنید که چندین سال دوام بیاورد تا اینکه دائماً لپ تاپ های ارزان قیمتی را جایگزین کنید که نیازهای شما را برآورده نمی کند.

5 اشتباه رایج هنگام خرید لپ تاپ در وبزینر
5 اشتباه رایج هنگام خرید لپ تاپ

3. نادیده گرفتن مشخصات

هنگام خرید لپ تاپ، توجه به مشخصات آن بسیار مهم است. مشخصات به شما ایده ای از عملکرد و قابلیت های لپ تاپ می دهد. برخی از مشخصات مهمی که باید در نظر بگیرید عبارتند از پردازنده، کارت گرافیک، رم، حافظه داخلی و وضوح صفحه نمایش.

اگر برای بازی یا کارهای سنگین دیگر می خواهید لپ تاپ بخرید، لپ تاپی با پردازنده و کارت گرافیک قدرتمند می خواهید. اگر از لپ تاپ برای کارهای اساسی مانند وبگردی و ایمیل استفاده کنید، ممکن است به پردازنده یا کارت گرافیک قدرتمند نیاز نداشته باشید.

رم نیز در هنگام خرید لپ تاپ از نکات مهمی است که باید در نظر گرفته شود. اگر از لپ تاپ برای کارهای فشرده استفاده می کنید، لپ تاپی با حداقل 8 گیگابایت رم می خواهید. اگر از لپ تاپ برای کارهای اساسی استفاده می کنید، ممکن است بتوانید با 4 گیگابایت رم از پس این کارهایتان بر بیایید.

ذخیره سازی یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید لپ تاپ است. اگر فایل های زیادی را ذخیره می کنید، لپ تاپی با هارد دیسک بزرگ یا درایو حالت جامد (SSD) می خواهید. اگر فایل‌ها را در فضای ابری ذخیره می‌کنید، ممکن است به هارد دیسک بزرگ یا SSD نیاز نداشته باشید.

5 اشتباه رایج هنگام خرید لپ تاپ در وبزینر
5 اشتباه رایج هنگام خرید لپ تاپ

4. در نظر نگرفتن سایز و وزن

اندازه و وزن لپ تاپ نیز از نکات مهمی است. اگر از لپ تاپ در حال حرکت استفاده می کنید، لپ تاپی می خواهید که سبک وزن و حمل آن آسان باشد. اگر از لپ‌تاپ در خانه یا محل کار استفاده می‌کنید، ممکن است بتوانید با یک لپ‌تاپ بزرگ‌تر و سنگین‌تر کار کنید.

اندازه صفحه نمایش نیز یک نکته مهم است. اگر از لپ تاپ برای کار یا بازی استفاده می کنید، ممکن است صفحه نمایش بزرگتری بخواهید. اگر از لپ تاپ برای کارهای اساسی مانند وب گردی و ایمیل استفاده می کنید، ممکن است صفحه نمایش کوچکتر کافی باشد.

5 اشتباه رایج هنگام خرید لپ تاپ در وبزینر
5 اشتباه رایج هنگام خرید لپ تاپ

5. عدم انجام تحقیقات کافی

در نهایت، آحرین مورد از 5 اشتباه رایج هنگام خرید لپ تاپ ، عدم تحقیق توسط شماست. قبل از خرید باید نظرات خریداران قبلی را بخوانید، قیمت ها را مقایسه کنید و در مورد مشخصات لپ تاپ های مختلف تحقیق کنید.

پرفروشترین محصولات لپ تاپ (امروز)


مطالعه بیشتر: