سونی برای تاج بوز می آید

بررسی هدفون سونی WH-1000xM4

لپ تاپ مگ حکم

هدفون سونی WH-1000xM4 صدای عالی، ANC قدرتمند و گزینه های سفارشی سازی صدا را در یک قاب راحت ارائه می دهد.

طرفداران

  • +کیفیت صدای عالی
  • +حذف نویز فعال قدرتمند
  • +قاب سبک و راحت
  • +30 ساعت عمر باتری
  • +تعداد زیادی از گزینه های سفارشی سازی صدا

منفی

  • -کنترل های حساس لمسی

سونی با این یکی زندانی نمی‌گیرد. جدیدترین اصلاح شده در هدفون های بی سیم حذف کننده نویز بی سیم، WH-1000xM4، بر اساس شکایت کلیدی قبلی خود – کیفیت تماس، بهبود یافته است. اکنون کاملاً واضح است که در داخل یا خارج از منزل هستید.

اکنون که به آن توجه شده است، دوستداران موسیقی می توانند از همه چیزهایی که این هدفون 349 دلاری ارائه می دهد لذت ببرند، از جمله کیفیت صدای عالی، 30 ساعت عمر باتری و مجموعه ای از ویژگی های سفارشی سازی صدا که 1000xM4 را به یکی از هوشمندترین هدفون های موجود در بازار تبدیل می کند. بازار. و شما با حذف نویز فعال مواجه می شوید که به جرأت می توانم بگویم که یک رقیب جدی برای تاج و تخت Bose است و WH1000xM4 را به جدیدترین شرکت کننده در صفحات بهترین هدفون حذف نویز و بهترین هدفون بی سیم ما تبدیل می کند.

طراحی هدفون سونی WH-1000xM4

سونی به خود زحمت طراحی 1000xM4 را نداد که بسیار خوب است زیرا آن شاسی مشکی با لهجه‌های کوچک مسی هنوز هم عالی به نظر می‌رسد – به خصوص با نشان‌های سونی که در دو طرف زرده‌ها نقش بسته است. به استثنای اکستندرهای آلومینیومی مشکی و برس خورده، اکثر قاب هدفون از پلاستیک ساخته شده است، در حالی که هدبند و گوشواره از فوم حافظه پوشیده شده با چرم مشکی ساخته شده اند. گوشواره‌ها می‌چرخند تا صاف روی شانه‌های شما قرار بگیرند و وقتی آن‌ها را به دور گردن خود می‌زنید، تناسب راحت‌تری ایجاد می‌کنند.

(اعتبار تصویر: Laptop Mag)

با این حال، تغییرات جزئی وجود دارد. به عنوان مثال، ایرپدها 10 درصد بلندتر از مدل قبلی خود هستند در حالی که هدبند تا حدودی باریک تر است.

WH-1000xM4 دارای دکمه و محل پورت مشابه مدل قبلی خود، 1000xM3 است. درگاه شارژ USB Type-C در زیر گوشواره سمت راست قرار دارد در حالی که دکمه‌های Power و Custom در قسمت زیرین فنجان سمت چپ با جک صدا قرار دارند تا در صورتی که بخواهید هدفون را به لپ‌تاپ یا تلفن هوشمند منتظر وصل کنید. تراشه NFC در گوشواره سمت چپ تعبیه شده است در حالی که سنسور حرکت در قسمت داخلی قرار دارد.

و مانند xM3، جدیدترین قوطی‌های سونی در رنگ طلایی شامپاین نیز موجود است.

راحتی هدفون WH-1000xM4 سونی

1000xM4 فوق العاده راحت هستند. به طور جدی، من آنها را برای یک روز کاری 8 ساعته پوشیدم و هیچ لحظه ناراحت کننده ای وجود نداشت. تنها زمانی که واقعا متوجه آنها شدم زمانی بود که آنها را روشن و خاموش کردم. سطح افزایش یافته گوشواره ها به آرامی روی سرم فشار می آورد و در کاهش هر گونه فشار ناخواسته بسیار عالی عمل می کند. شکل بیضی بزرگ گوشواره‌ها کاملاً روی گوش‌های کوچک من قرار می‌گیرد و باید به راحتی گوش‌های بزرگ‌تری را در خود جای دهد.

وزن xM4 8.9 اونس است که فقط کمی سبکتر از هدفون 9 انسی Bose Noise Cancelling Headphones 700 است. با این حال، وقتی هر دو جفت قوطی را در دست می‌گیرم، بوز سنگین‌تر می‌شود.

راه اندازی هدفون سونی WH-1000xM4

شما می توانید 1000xM4 خود را به روش های مختلفی به دستگاه خود متصل کنید. جفت‌سازی بلوتوث سنتی وجود دارد که تکمیل آن کمتر از یک دقیقه طول می‌کشد. و برای دستگاه‌های سازگار، NFC دارید که به شما امکان می‌دهد دستگاه‌ها را با هم لمس کنید تا جفت‌سازی آغاز شود.

کنترل هدفون سونی WH-1000xM4

درست مانند مدل قبلی خود، کنترل‌های لمسی را خواهید دید که به طرز هوشمندانه‌ای در گوشواره سمت راست پنهان شده‌اند. عملکردها با سکته‌های رو به بالا/پایین که صدا را تنظیم می‌کنند، یکسان هستند، در حالی که تند کشیدن به راست/چپ آهنگ‌ها را پرش می‌کند. دو بار ضربه زدن به مرکز فنجان باعث توقف / پخش آهنگ ها یا پاسخ / نادیده گرفتن تماس های تلفنی ورودی می شود. قرار دادن دست خود روی گوشواره سمت راست، Quick Attention را فعال می کند، که موسیقی را به صورت لحظه ای متوقف می کند تا بتوانید مکالمه داشته باشید.

(اعتبار تصویر: Laptop Mag)

و یک فشار طولانی، یا دکمه سفارشی بسته به نحوه نقشه برداری، دستیار دیجیتال دستگاه شما یا کنترل صدای محیط را فعال می کند. از آنجایی که احضار دستیار Google با صدای من بسیار یکپارچه کار می کرد، کنترل ها را طوری برنامه ریزی کردم که به فرمان دوم واکنش نشان دهند.

صحبت از دستورات صوتی شد، می‌توانید هدفون را طوری برنامه‌ریزی کنید که هنگام صحبت کردن، پخش صدا را متوقف کند و از طریق برنامه Sony Headphones Connect به حالت Ambient Noise بروید.

کنترل های لمسی ممکن است کمی طول بکشد تا به آن عادت کنید. شما نمی توانید بی رویه انگشت خود را بکشید زیرا به طور تصادفی دستور اشتباه را فعال می کنید. موارد متعددی وجود داشت که در هنگام تنظیم صدا به طور تصادفی از آهنگ ها رد شدم. آزاردهنده بود، اما بهترین راه برای درگیر شدن با پنل ضربه‌ها و ضربه‌های آهسته و عمدی است.

برنامه هدفون سونی WH-1000xM4

در حال حاضر، این یک برنامه همراه است! برنامه رایگان Sony Headphones Connect (اندروید، iOS) قابلیت‌های زیادی را ارائه می‌کند و 1000xM4 را از رقبا دور می‌کند. علاوه بر روشن و خاموش کردن هدفون، می توانید عمر باتری، سطح صدا و اطلاعات آهنگ را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید سطوح کنترل صدای تطبیقی ​​را از حذف کل نویز تا سطح کنترل صدای محیطی 20 تنظیم کنید.

(اعتبار تصویر: Laptop Mag)

ویژگی‌های دیگر عبارتند از Speak-to-Chat و Noise Cancelling Optimizer، که اندازه‌گیری گوش شما را می‌گیرد تا بسته به اندازه سر و عینک زدن یا عدم استفاده از عینک، محیط گوش شما را ایجاد کند. همچنین بهینه سازی فشار اتمسفر وجود دارد که فشار را بسته به ارتفاع تنظیم می کند. این قابلیتی است که در هواپیما به بهترین شکل می درخشد.

این برنامه همچنین به شما امکان می دهد اولویت کیفیت صدا را تنظیم کنید (کیفیت در مقابل اتصال پایدار). و جدید در WH-1000xM4، Digital Sound Enhancement Engine (DSEE) Extreme است، فناوری سونی برای بهبود صدای فشرده با بازیابی صدای با برد بالا از طریق Edge-AI اختصاصی این شرکت. یکی دیگر از ویژگی های مورد انتظار، قابلیت اتصال همزمان هدفون به دو دستگاه است. سایر ابزارهای مفید عبارتند از توانایی تغییر عملکرد دکمه سفارشی، روشن و خاموش کردن پانل حسگر لمسی، فعال/غیرفعال کردن سنسور حرکت و خاموش کردن خودکار هدفون.

و اگر این کافی نیست، برنامه همچنین دارای یک اکولایزر با 12 ایستگاه از پیش تنظیم شده است. بعلاوه، شما از قابلیت 360 Reality Audio سونی بهره می‌برید که یک منظره صوتی 360 درجه ایجاد می‌کند و این توهم بودن در سالن کنسرت شخصی شما را ایجاد می‌کند.

حذف نویز فعال هدفون WH-1000xM4 سونی

سونی یک سیستم پیچیده برای جلوگیری از نویز ایجاد کرده است. xM4 دارای دو میکروفون Feedforward است که صداهای محیط را ضبط می کند و از فناوری اختصاصی Dual Noise Sensor این شرکت برای انتقال اطلاعات به تراشه HD Noise Canceling Processor QN1 استفاده می کند. از آنجا، داده ها با بیش از 700 بار در ثانیه توسط سیستم بلوتوث روی تراشه (SoC) تجزیه و تحلیل می شوند، که از یک الگوریتم برای فیلتر کردن نویز استفاده می کند.

(اعتبار تصویر: Laptop Mag)

از نظر عامیانه به چه معناست؟ این حذف کننده نویز فعال بسیار قدرتمند است. در واقع آنقدر قدرتمند بودند که وقتی صدا روی 17 تنظیم شده بود و موسیقی پخش نمی شد، با Bose همخوانی داشتند. و وقتی پیاده‌روی روزانه‌ام را در اطراف محله انجام می‌دادم، به جز بلندترین صداها (مکالمه‌های بلند، قطار هوایی) جلوی آن گرفته شد. و زمانی که شروع به نواختن موسیقی کردم، حتی آن هم غرق شد.

با استفاده از برنامه، 1000xM4 دارای 20 سطح کنترل صدای محیطی برای دسترسی در مقایسه با 10 سطح ANC Bose است، فقط در صورتی که لازم باشد از محیط اطراف خود آگاه باشید. و در حالی که برنامه‌های هر دو هدفون به شنوندگان اجازه می‌دهند تا میزان نویز محیط را تنظیم کنند، Bose قطعا این کار را بهتر انجام می‌دهد.

اگرچه می‌توانستم تلویزیون خود را روی 1000xM4 با صدای موسیقی که با صدای نیمه پخش می‌شد بشنوم، وقتی از تنظیم مقاومت در برابر باد گذشتم، صدای بسیار توخالی بود. در واقع به نظر می رسید که هدفون تداخل باد را ایجاد می کند، حتی پس از خاموش کردن کولر گازی من. The Bose در مجموع ارائه گرم‌تری داشت و به من اجازه می‌داد به دلیل فرستادن یک سرآشپز خاص به خانه در Chopped: Sweets Edition بدون قربانی کردن سرعت خوش‌بینانه Chloe x Halle “ساعت غیر خدایی” گوش کنم.

اما یک لایه دیگر برای فناوری حذف نویز سونی وجود دارد و آن کنترل صدای تطبیقی ​​است. این ویژگی همچنین در 1000xM3 ظاهر شد و اساسا هدفون را به هوشمندترین قوطی هایی که تا به حال استفاده کرده اید تبدیل می کند. «کنترل صدای تطبیقی» مکان‌ها و فعالیت‌های مکرر شما را ردیابی می‌کند و یاد می‌گیرد که کدام تنظیمات محیطی در موقعیت بهتر عمل می‌کنند، سپس به‌طور خودکار تغییر می‌کند.

به عنوان مثال، پس از چند روز استفاده از 1000xM4s در خانه ام، اعلانی دریافت کردم که از آن خواسته می شد مکان را ثبت کنم. از آنجایی که من تمایل داشتم هنگام پوشیدن قوطی ها بنشینم، برنامه نمایه ای با تنظیمات از پیش تعیین شده برای حداکثر حذف نویز ایجاد کرد. اما حدود ۲ دقیقه بعد از پیاده‌روی روزانه‌ام، صدای بوق را شنیدم و کنترل صدای تطبیقی ​​به‌طور خودکار به نمایه پیاده‌روی تبدیل می‌شود، که در کنترل‌های صدای محیطی به ۱۲ تغییر می‌کند و وقتی سرعت را افزایش دادم، به Running تغییر می‌کند که افزایش یافت. کنترل‌های صدای محیطی به 20.

در حالی که داشتن هدفونی که بتواند نیازهای شما را در زمان واقعی پیش بینی کند بسیار جالب است، این ویژگی می تواند کمی حساس باشد و به دفعات زیاد تغییر کند. با دریافت صدای بوق و هر بار تنظیم برنامه یک ثانیه سکوت از هر چیزی که به آن گوش می‌دهید حذف می‌شود.

هدفون سونی WH-1000xM4 صدای 360 درجه

ترفندهای صوتی سونی به ANC ختم نمی شود. 1000xM4 جدیدترین هدفون هایی هستند که از فناوری 360 Reality Audio این شرکت استفاده می کنند که یک منظره صوتی سه بعدی فضایی ایجاد می کند. این بدان معنا بود که وقتی آهنگ Toxic بریتانی اسپیرز را در یکی از لیست‌های پخش تایید شده Tidal گوش دادم، احساس کردم در سالن کنسرت خصوصی خودم هستم و نیمه انتظار داشتم که اسپیرز با لباس مهماندار آبی از این ویدئو بیرون بیاید.

(اعتبار تصویر: Laptop Mag)

جلوه صوتی فضایی به این معنی بود که خواننده به نظر می رسید که درست در مقابل من ایستاده است، در حالی که سیم های ویولن در کناره ها و گیتار باس در سمت راست من قرار داشت. و وقتی سرم را به سمت راست یا چپ چرخاندم، صدای اصلی در گوش رو به روی بریتنی مجازی بلندتر و در گوش دیگر آرامتر شد. این یک ویژگی جالب و سهل‌انگیز است که واقعاً باید شنیده شود تا باور شود.

و باید به شما بگویم، با شنیدن صدای زمزمه ماروین گی در گوش چپم و سپس سمت راستم در ابتدای برنامه «شفای جنسی» احساس غازی کردم. صدای اصلی هنرمند به طور مناسب جلو و مرکز در منظره صدا بود در حالی که آواز پشتیبان او در دو طرف گوش من قرار داشت. گیتار در سمت چپ من قرار داشت در حالی که درام ها در سمت راست من و پیانو و سازهای زنگ در جلو قرار داشتند. 360 Reality Audio یک بعد گمشده به موسیقی اضافه می کند که به آن کمک می کند پویاتر و صمیمی تر شود.

به همان اندازه که این ویژگی جالب است، در حال حاضر به سه سرویس موسیقی محدود شده است: Tidal، Deezer و nug.net. من واقعاً آرزو می کنم که سونی با Spotify و Google Music شریک شود تا همه بتوانند آن را تجربه کنند. همچنین اگر بتوان این فناوری را در سرویس‌های پخش فیلم به عنوان راهی نسبتاً ارزان برای دریافت جلوه صدای فراگیر از لپ‌تاپ یا تلفن هوشمند خود ادغام کرد، جالب خواهد بود.

کیفیت صدای هدفون سونی WH-1000xM4

خوب، پس سونی همه این زنگ ها و سوت ها را دارد، اما صدای صدا چگونه است؟ در یک کلام، فوق العاده است.

(اعتبار تصویر: Laptop Mag)

من با سازهای غوطه ور آهنگ «نیاد به من» ریحانا با اکولایزر خاموش شروع کردم. آهنگ Boss-off یکباره اثیری و تیره به نظر می‌رسید و به نظر می‌رسید که باس از زیر منظره صدا بلند می‌شود، در حالی که سازهای سنتز شده هنوز فضایی برای شناور شدن در اطراف آلتوی خشن و قاطع ریحانا دارند. و علیرغم آنچه که باید بیس غافلگیر کننده باشد، هنوز هم می توانم کیت درام را به وضوح بشنوم.

گوش دادن به همان آهنگ در Bose آنقدرها هم سخت نبود. از هر نظر بد نیست. در واقع، هدفون بسیار دقیق است. من قطعا صدای طبل ها را در پس زمینه واضح تر شنیدم. همچنین لازم به ذکر است که میزان حجم 50% در 1000xM4 حدود 70% در Bose است.

وقتی شروع به نواختن «گاهی تعجب می‌کنم» اثر داریوس راکر و جیل اسکات را شروع کردم، بلافاصله متوجه شدم که کیبورد چقدر پر صدا است. آواز راکر مانند ملاس غنی بود، در حالی که صدای اسکات سبک و مطبوع بود، و وقتی ویولن ها شروع به متورم شدن کردند، به سادگی زیبا بود. باز هم، آهنگ در Bose آنقدرها پویا نبود، اگرچه این عدم کامل بودن به من اجازه داد تا بیشتر از سازهای گیتار و ویولن ها بشنوم.

برای آخرین آهنگم، به آهنگ Derrick Hodge “Color Of Noize” گوش دادم و 1000xM4 یک ارگ قدرتمند، درام‌های واضح با صدای زیاد سنج و یک کیبورد ترکیبی ارائه کرد. و در حالی که کیبورد و ارگ باید برای فضا با هم رقابت می کردند، هیچ اعوجاجی وجود نداشت. در بوز، سنج‌ها کمی دقیق‌تر بودند و صدای قلقلک ملایم یک بطری را در پس‌زمینه شنیدم. صفحه کلید و ارگ روشن و باز بود.

عمر باتری و بلوتوث هدفون WH-1000xM4 سونی

اونا هنوز دارن میرن با وجود استفاده از 1000xM4 به مدت 20 ساعت در طول 3 روز، این هدفون همچنان 30 درصد عمر باتری دارد. این با تخمین 30 ساعته سونی با فعال بودن ANC مطابقت دارد. ANC را خاموش کنید و 38 ساعت آبمیوه دریافت خواهید کرد که با 3 ساعت گوش دادن در روز، باید نزدیک به دو هفته طول بکشد. هر دو زمان به طور قابل توجهی طولانی تر از Bose است که عمر باتری تخمینی آن 20 ساعت است.

(اعتبار تصویر: Laptop Mag)

در نهایت، برای شارژ کردن آنها از طریق درگاه USB-C، باید 1000xM4 را بردارید. انتظار طولانی نخواهد بود زیرا سونی می گوید برای داشتن 5 ساعت عمر باتری تنها به 10 دقیقه شارژ نیاز دارید.

1000xM4 از بلوتوث 5.0 استفاده می کند که به این معنی است که برد نظری آن 800 فوت است. در طول آزمایش، وقتی که در طبقه پایین کار می کردم یا وقتی به حیاط خلوت می رفتم، مشکلی نداشتم که تلفنم را در طبقه بالا بگذارم. با این حال، هنگامی که از ساختمان آپارتمان خود بیرون آمدم تا در خیابان بایستم، شروع به شنیدن صدای پاشیدن کردم.

کیفیت تماس هدفون سونی WH-1000xM4

یکی از بزرگترین شکایات در مورد 1000xM3 کیفیت تماس (یا عدم وجود آن) بود. سونی صدای شما را شنید و چندین بهبود در xM4 ایجاد کرد. اول از همه، این هدفون دارای پنج میکروفون است که برای جلوگیری از نویز و تقویت صدای شما کار می کنند. این میکروفون‌ها که توسط فناوری Precise Voice Pickup سونی کنترل می‌شوند، پردازش سیگنال صوتی را انجام می‌دهند تا کیفیت صدای مطلوب را در طول تماس ارائه کنند.

من چندین تماس تلفنی با 1000xM4 برقرار کردم و صرف نظر از اینکه جلوی تلویزیونم نشسته بودم یا به سمت فروشگاه می رفتم، هر یک از تماس گیرندگانم گزارش دادند که می توانند به وضوح صدایم را بشنوند. صدا از نظر من عالی بود و همچنین وقتی با برادرم تماس گرفتم تا کمی پشتیبانی فنی ارائه کنم، به وضوح صدای خواهرزاده ام را در پس زمینه شنیدم. و وقتی به سمت بازار ماهی‌فروشی می‌رفتم، مادرم گفت که نمی‌توانست صدای قطار را که با سرعت از بالای سرش می‌گذرد، بشنود. و در حالی که می توانستم آن را از انتهای خود بشنوم، این کافی نبود که حواس من را از گفتگو پرت کند.

خط پایین

گاهی اوقات، بزرگترین تغییرات آنهایی هستند که شما نمی بینید. از نظر زیبایی شناختی، Sony WH-1000xM4 چندان متفاوت از مدل قبلی خود به نظر نمی رسد، اما چند تغییر جزئی باعث ایجاد یک جفت قوطی حتی راحت تر می شود. اما بزرگ‌ترین تغییرات در هدفون‌های بی‌سیم پرچم‌دار سونی را می‌توان در تراشه‌ها و سایر اجزا به همراه برنامه Sony Headphones Connect مشاهده کرد.

با هم، 1000xM4 برخی از هوشمندترین هدفون‌های موجود در بازار هستند که می‌توانند هر چیزی را که به آن گوش می‌دهید را در ثانیه‌ای که صحبت می‌کنید متوقف کند، کاهش نویز را بسته به فعالیت یا موقعیت مکانی شما تنظیم کند و یک تجربه صوتی سه بعدی ایجاد کند. و این همه قبل از رسیدن به حذف نویز فعال عالی که تقریباً برابر با Bose است، تجربه صوتی فوق‌العاده غنی، عمر باتری 30 ساعته و MIF (بهبود یافته‌ترین ویژگی) بررسی، کیفیت تماس شفاف است.

اما با قیمت 349 دلار، من از صفحه کنترل لمسی دقت بیشتری می‌خواهم و بهتر است چند رنگ اضافی دریافت کنم. اگر می‌خواهید ANC کمی قوی‌تر و یک تجربه صوتی دقیق‌تر با ظاهری مدرن‌تر داشته باشید، باید هدفون 339 دلاری Bose Noise Cancelling Headphones 700 را بررسی کنید. با این حال، اگر به دنبال هوشمندترین هدفون‌های بازار با صدای عالی و عالی هستید. هدفون سونی WH-1000xM4 با قابلیت حذف نویز فعال قدرتمند، باید در بالای لیست شما باشد.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]