کت و شلوار سرمه ایکاوش در معانی روانشناختی رنگ آبی سرمه ای در مد مردان. رنگ سرمه‌ای از کجا سرچشمه گرفته و مردم چگونه تحت تأثیر این رنگ قرار می گیرند؟“آبی تنها رنگی است که شخصیت خود را در تمام تن های خود حفظ می کند … همیشه آبی خواهد ماند.
در حالی که رنگ زرد در سایه های خود سیاه شده و هنگام روشن شدن محو می شود. قرمز وقتی تیره شود قهوه ای می شود
و رقیق شده با سفید دیگر قرمز نیست ، بلکه رنگ دیگری – صورتی است. “
-راول دوفیتاریخچه لباس مردانه سرمه‌ای

لباس مردانه آبی تیره ، نام آن را از نیروی دریایی سلطنتی انگلیس گرفته است. از سال 1748 ، افسران انگلیسی ملزم به پوشیدن سایه تیره آبی بودند که کاملاً در تضاد با رنگ سفید بود ، به عنوان لباس رسمی خود.

در اصل سایه آبی تیره و تقریباً سیاه به عنوان آبی دریایی شناخته می شد. این اصطلاح هنوز گاهی اوقات وارد واژه نامه اصطلاحات رنگی ما می شود ، بنابراین مفید است بدانید که این برچسب ها قابل تعویض هستند.

لباس دریایی آبی 1اصطلاح سرمه‌ای در دهه 1840 در انگلستان ابداع شد و از آن زمان تاکنون استفاده می شود. حتی امروز ، کت و شلوار کت و شلوار سرمه‌ای هنوز برخی از ریشه های کلاسیک دریایی آن را حفظ می کند ، زیرا اغلب دیده می شود که قایقران دریایی را تزئین می کند.

در اوایل قرن نوزدهم ، نیروی دریایی در سراسر جهان از همتایان انگلیسی خود در کپی برداری از نیروی دریایی برای لباس فرم خود استفاده می کردند.

رنگهای سرمه ای از اواسط تا اواخر دهه 1800 به روابط نظامی قوی خود ادامه دادند. با شدت گرفتن جنگ داخلی آمریکا ، رنگ سرمه ای شاهد افزایش مجدد استفاده بود. این به رنگ تعیین کننده اتحادیه (ایالت های شمالی) تبدیل شد. استفاده از رنگ سرمه ای تضاد زیادی با خاکستری های پوشیده شده توسط متحدین (ایالت های جنوبی) در میدان جنگ ایجاد کرد.

در اوایل قرن و در حالی که مضامین ویکتوریایی لباس مردانه را فرا گرفت ، بلیزر مردانه آبی تیره در نوع خود مد شد. آقاي خوش لباس روز اغلب بليزر نيروي دريايي را با دکمه هاي برنجي براي ورزش ، قايقراني و ساير فعاليت هاي گاه به گاه تعميد مي داد.

در طول بقیه قرن 20 لباس مردانه سرمه‌ای همچنان خود را به عنوان اصلی در کمد لباس آقایان در آورد.

امروزه کت و شلوار سرمه‌ای Blazer یکی از متنوع ترین لباس های کمد لباس مردانه است. برای یک فضای رسمی تر ، آن را با یک پیراهن آکسفورد ، راه راه و شلوار فلنس خاکستری ست کنید.

یا اگر به دنبال ظاهری راحت تر هستید ، یک جفت خاکی و یقه لاک پشتی بریزید. بلیزر مردانه سرمه ای بدون دردسر مقیاس رسمیت را در بر می گیرد.

 

لباس دریایی آبی 3رنگ سرمه‌ای و اتصال آن به لباس مردانه

“رنگ آبی به طور ابدی توسط خدای منصوب می شود تا منبع لذت باشد.”
-جان راسکین

آبی ها به دلیل ذات خود به معنی دانش ، اعتماد و مسئولیت هستند. آنها تأثیری آرام ، آرام و آرام بر نحوه درک مردم دارند. به راحتی می توانید رنگ سرمه ای را با رنگ های دیگر هماهنگ کنید. با پوشیدن رنگ سرمه ای به جهانیان می گویید “من اعتماد به نفس و اطمینان دارم.” به همین دلیل است که از لباس سرمه‌ای در مصاحبه ها اغلب استفاده می شود.

بلوز به دلیل خاصیت آرام بخشی شناخته شده است. آنها قابل اعتماد ، قابل اعتماد و متعهد دیده می شوند. به همین دلیل است که بسیاری از رنگ های آرم شرکت حداقل در برخی از هنرها رنگ آبی را در خود جای داده اند. با این حال ، بیش از حد از رنگ آبی استفاده کنید و ممکن است سرد یا بدون مراقبت باشید. از نظر جسمی رنگ آبی با آرامش بخشیدن به حواس ما تأثیر می گذارد.

این حالت روحی ما را به مکانی آرام می رساند که تصور می شود به شهود کمک می کند. طراحان داخلی اغلب شناخته شده اند که در برخی از دفاتر شرکتی از رنگ آبی کمی استفاده می کنند ، زیرا به نظر می رسد مردم در اتاق های آبی تولید بیشتری دارند. به طور کلی ، بسیاری از افراد از بلوز به عنوان رنگ مورد علاقه خود یا بسیار نزدیک یاد می کنند.

فقط اگر در فعالیت های بیرون از خانه آبی می پوشید مراقب باشید. آبی پشه ها دو برابر بیشتر از رنگ های دیگر جذب آبی می شوند.

درباره اهمیت انتخاب پالت مناسب رنگ در لباس مردانه بیشتر بدانید .

 

بیشتر می خواهید؟

1 دیدگاه در رنگ در لباس مردانه

 1. پینگ بک: نحوه ست کردن کفش و کت و شلوار - FTMLand.ir

کامنت ها بسته شده است.

توضیحات فیلدها را انتخاب کنید
 • تصویر
 • رتبه بندی
 • قیمت
 • وزن
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • فیلدهای سفارشی
 • SKU
 • موجودی
 • دسترسی
 • شرح
 • محتوا
 • مشاهده جزئیات و خرید
مقایسه کنید
مقایسه کنید ×
بیایید مقایسه کنیم! به خرید ادامه دهید