نکات لباس پوشیدن آقایان و توجه به جزئیات در انتخاب لباسها بر ظاهر ما تأثیر مهمی دارد. گاهی اوقات، انتخاب یک لباس نادرست یا دنبال کردن ترندهای مد بدون توجه به سلیقه شخصی، می‌تواند ظاهر ما را به یک نسخه متفاوت از واقعیت تبدیل کند. در کل، رعایت اصول لباس‌پوشیدن مردانه می‌تواند به شما کمک کند تا همیشه با استایل جذاب و خوش‌پوش ظاهر شوید. این مقاله از وبزینر، با معرفی اشتباهات متداول در لباس‌پوشیدن مردانه و اصول صحیح لباس‌پوشیدن، شما را با سرویس زندگیِ شیک آشنا خواهد کرد.

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما یکی از اشتباهات رایج که بسیاری از مردان به آن مبتلا می‌شوند، ترکیب کردن لباس‌هایی است که هیچ تناسبی با یکدیگر ندارند. این امر، مثلاً پوشیدن یک کت و شلوار رسمی برای یک شام در رستوران یا ترکیب شلوار جین با کفش چرمی مجلسی، نشان‌دهنده این است که آیتم‌های نامتناسبی را با هم انتخاب کرده‌اید. بهتر است قبل از انتخاب لباس برای یک مکان خاص، به جزئیات محیط توجه کنید و سپس لباس‌های خود را با هم هماهنگ کنید. با توجه به اصول لباس‌پوشیدن رسمی، می‌توانید یک بلوز رسمی را با شلوار و کفش مناسب انتخاب کنید. ترکیب تیپ اسپرت و رسمی با یکدیگر از اشتباهات رایج در لباس‌پوشیدن مردان است.

نکات لباس پوشیدن آقایان در وبزینر
نکات لباس پوشیدن آقایان

اختلال در اصول لباس پوشیدن مردان با دنبال کردن مد

مطمئناً، ترکیب با مد برای مردان جوان جذاب است، اما مهم است که به خاطر داشته باشید هر مدی که به ترند تبدیل می‌شود، زیبا نیست. بسیاری از افراد معروف با سلیقه خاصی لباس می‌پوشند، اما این به این معنا نیست که لباس‌پوشیدن آنها برای همه مناسب است. با توجه به اصول ترکیب لباس مردانه، انتخاب لباس باید با توجه به شکل بدن، چهره، فرهنگ، و حتی آب و هوای منطقه شما انجام شود، سپس می‌توانید سبک لباس‌پوشیدن خود را انتخاب کنید.

از اصول اساسی در انتخاب لباس‌های اصلی مانند کت و شلوار، کفش، و لباس‌های خیابانی، استفاده از رنگها و طرح‌های کلاسیک است. حالا اگر تمایل دارید لباس‌هایتان به مد باشند، می‌توانید برای خرید اکسسوری، لوازم جانبی، تیشرت، کفش ورزشی، و لباس‌های ارزان قیمت گزینه‌هایی را انتخاب کنید که به سبک مدرن همخوانی دارند.

زیر سوال بردن اصول ست کردن لباس مردان با پوشیدن کفش مردانه به همراه شلوار جین نامناسب

قبل از هر چیز، اطلاع داشته باشید که ست کردن کفش مردانه با شلوار جین اصلاً مشکلی ندارد. وقتی یک شلوار جین مناسب را با یک جفت کفش مردانه و یک پیراهن آبی ترکیب می‌کنید، ظاهر بسیار خوشتیپ و جذابی خواهید داشت. با این حال، برخی افراد ممکن است اصول صحیح لباس پوشیدن را نادیده بگیرند و یک شلوار رنگارنگ با یک جفت کفش مجلسی را ترکیب کنند. بهترین اصول لباس‌پوشیدن مردانه برای ست کردن کفش مجلسی و شلوار جین این است که از یک شلوار جین تیره و هماهنگ با کفش مردانه استفاده کنید. به طور معمول، انتخاب یک جفت کفش قهوه‌ای متوسط تا تیره برای ست کردن با یک شلوار جین تیره بهترین گزینه خواهد بود.

پوشیدن پیراهن مردانه به روشی نادرست از اشتباهات رایج لباس پوشیدن مردان

پوشیدن پیراهن‌های مردانه همانند ست کردن کفش مردانه و شلوار جین، باید طبق اصول انجام شود. مهمترین نکته این است که باید بدانید پیراهن‌های مردانه با اندازه بلندتر برای تیپ‌های رسمی بهترین انتخاب هستند. در فضاهای کمتر رسمی، می‌توانید از پیراهن‌های کوتاه استفاده کنید، اما حواستان باشد که این نوع پیراهن‌ها را با شلوارهای کاملاً رسمی ست نکنید. با یادگیری اصول ست کردن لباس مردانه و انطباق هر لباس با لباس متناسب خود، می‌توانید استایل زیباتری را داشته باشید و هر لباس را در مکان مناسبی استفاده کنید.

عدم توجه به اصول صحیح لباس پوشیدن در زمان خرید لباس مردانه

بسیاری از مردان و پسران جوان، هنگام نزدیک شدن به رویدادهای رسمی یا مراسمات خاص، به دنبال پیراهن‌های مردانه با کراوات مناسب می‌گردند. این پیراهن‌ها معمولاً تنها با همان کراوات و شلوار مخصوصی هماهنگ هستند و امکان استفاده از آن‌ها با سایر لباس‌ها وجود ندارد. در نهایت، این وضع نشان‌دهنده این است که انتخاب لباس به درستی انجام نشده و تنوع محدودی در لباس‌ها وجود دارد.

برای خرید لباس مناسب، بهتر است از اصول صحیح لباس‌پوشیدن پیروی کنید. به جای اینکه پیراهن با طرح خاصی که با شلوار و کراوات متناسب است، خریداری کنید، بهتر است به دنبال پیراهن‌هایی با رنگهای خنثی و طرح‌های ظریف بروید. این لباس‌ها معمولاً با انواع رنگهای شلوار و کراوات هماهنگ می‌شوند. اجتناب از خرید لباس‌هایی با طرح‌های خاص که به سختی با سایر لباس‌ها ست می‌شوند، بهتر است. با این روش، ممکن است تعداد لباس‌های شما محدود نباشد و به راحتی همه پیراهن‌ها و شلوارها را با هم ست کنید.

عدم توجه به اصول لباس پوشیدن مردانه با خرید بیش از حد

بسیاری از آقایان هربار که با یک لباس با قیمت مناسب روبه‌رو می‌شوند یا وارد فروشگاهی با تخفیف می‌شوند، جلبه می‌کنند و یک لباس جدید می‌خرند. اما هنگامی که به کمد لباس‌هایشان نگاهی می‌اندازند، تخته‌های پشت کمد از فشار لباس‌های زیاد که بر روی آن‌ها قرار داده‌اند، خم می‌شوند و یا حتی شکسته شده‌اند. این نکته را یادآور نشوید که هر چه بیشتر خرید کنید، کمد لباس‌هایتان به نامرتبی بیشتری دچار می‌شود و دسترسی به این لباس‌ها برای شما دشوارتر خواهد شد.

بنابراین، در حالی که به خرید ادامه می‌دهید و لباس‌هایتان به تنوع کمتری برخوردار می‌شود، بهتر است یاد بگیرید که به جای خرید لباس‌های با کیفیت پایین، تعداد کمتری از لباس‌های با کیفیت بالا بخرید. خرید کت‌های چرم مصنوعی، شلوارهای پلی استر، و کفش‌های با کیفیت پایین به ظاهر شما هیچ جذابیتی اضافه نمی‌کند. پس بهتر است سرمایه‌گذاری خود را در لباس‌های با کیفیت بالاتر انجام دهید.

 زیر سوال بردن اصول ست کردن لباس مردانه با هماهنگی بیش از حد لباس ها

بله، هماهنگی رنگ‌ها و جنس لباس‌های ما نقش مهمی در ایجاد استایل زیبا بازی می‌کند، اما این به این معنا نیست که باید همه لباس‌های خود را به یک رنگ و یک طرح محدود کنید. هماهنگی میان طرح و رنگ کراوات، جوراب، دستمال گردن و جزئیات دیگر از استایل شما، اگرچه مهم است، اما استفاده از همان طرح و رنگ به صورت دقیق می‌تواند به ظاهری کلیشه‌ای و غیرحرفه‌ای منجر شود. اصول ست کردن لباس مردانه نشان می‌دهد که لباس‌های شما در حداقلی هماهنگ باشند و این هماهنگی در سادگی بیانجامد. به جای استفاده از طرح‌ها و رنگ‌های کاملا یکسان، بهتر است به رنگ‌ها و طرح‌هایی برویم که با یکدیگر همخوانی دارند.

پوشیدن پیراهن های تیره به روش نادرست از اشتباهات رایج لباس پوشیدن مردان

پوشیدن لباس‌های تیره ارزشمند است، اما برای این کار باید در اصول لباس‌پوشیدن مردانه ماهر باشید. در ابتدا باید بدانید که هر چهره‌ای با لباس‌های تیره هماهنگ نمی‌شود. همچنین، ترکیب آن‌ها با سایر لباس‌های شما نیز به‌سادگی انجام نمی‌شود. در راهنمای لباس‌پوشیدن رسمی، توصیه می‌شود که برای ست کردن پیراهن تیره، از یک کراوات با رنگ روشن‌تر استفاده کنید. اما به هر حال، هرگز پیراهن‌های تیره را به جای پیراهن‌های رنگ روشن قرار ندهید. اطمینان حاصل کنید که پیراهن با رنگ روشن ظاهر جذابیت بیشتری به شما می‌بخشد و همچنین به راحتی می‌توانید آن را با دیگر لباس‌های خود ست کنید.

انتخاب لباس بدون توجه به فصل از اشتباهات رایج لباس پوشیدن مردان

برخی از آقایان به درستی به جنس لباس خود توجه نمی‌کنند و آن را بدون درنظر گرفتن فصل به تن می‌کنند. در حقیقت، انتخاب یک لباس نازک کت و شلوار در تابستان یا ترکیب کردن یک کت و شلوار پشمی مشکی در یک مراسم عروسی زمستان می‌تواند جذابیت شما را بیشتر کند. در فصل تابستان، به دنبال لباس‌های با جنس کتان و پنبه سبک و رنگ‌های روشن بگردید. برای ماه‌های سرد، از کت و شلوارهای ضخیم، پشمی و پارچه‌های تیره‌تر استفاده کنید. در هر فصل، مدل کفش، کلاه، و عینک آفتابی خود را با توجه به فصل و هماهنگ با لباس‌های دیگر انتخاب کنید تا ظاهری جذاب و شیک داشته باشید.

زیر سوال بردن اصول صحیح لباس پوشیدن مردانه با استفاده بیش از حد از اکسسوری ها

استفاده از ساعت، چندین دستبند، سنجاق یقه، سنجاق کراوات، کمربند، انگشتر و کلاه در کنار هم ممکن است ظاهر شما را به یک درخت کریسمس زیبا تشابه دهد که در هر قسمت از آن چیزی آویزان است. به عبارت دیگر، در اصول صحیح لباس‌پوشیدن، بهتر است تنها یک یا دو اکسسوری را انتخاب کنید. به عنوان مثال، می‌توانید یک ساعت و یک انگشتر را در کنار یک سنجاق یقه یا کمربند استفاده کنید. توجه داشته باشید که استفاده بیش از اندازه از اکسسوری‌ها ممکن است ظاهر شما را ناهنجار و نامتناسب نشان دهد.

زیر پا گذاشتن اصول صحیح لباس پوشیدن مردانه با پوشیدن پیراهن آستین کوتاه و کراوات

اگر در یک رستوران یا فست فود زنجیره‌ای مشغول به کار هستید، ممکن است پوشیدن پیراهن با آستین کوتاه در کنار کراوات برای شما مناسب باشد. اما به طور کلی، این انتخاب ممکن است به ظاهر شما طعم غیرحرفه‌ای و نامناسبی بدهد. اگر ترجیح می‌دهید در فصل‌های گرم سال هم کراوات بپوشید، می‌توانید از یک پیراهن با آستین بلند، نازک و خنک به همراه کراوات استفاده کنید.

استفاده بیش از اندازه از رنگ ها، از اشتباهات رایج لباس پوشیدن مردان

استفاده از چندین رنگ در استایل مردانه می‌تواند به ظاهر شما طعم بچگانه و نامرتبی بدهد. برای انتخاب لباس، سعی کنید حداکثر دو یا سه رنگ را انتخاب کرده و از طیف رنگی که به هماهنگی دارند، استفاده نمایید. اگر تصمیم به استفاده از دو لباس با دو رنگ مختلف گرفته‌اید، بهتر است به سمت رنگ‌های مکمل متجه شوید. اجتناب از استفاده از بیش از دو رنگ برای یک لباس رنگی به شدت توصیه می‌شود.

بی توجهی به اصول صحیح لباس پوشیدن با عدم توجه به تمیز بودن کفش ها

تصور کنید کت و شلوارتان به‌طور کامل هماهنگ باشند، و از یک کراوات زیبا برای افزایش جذابیت روی پیراهنتان استفاده کرده‌اید. اما کفش‌های شما کاملاً گرد و خاکی شده و ظاهری کهنه دارند. زمانی که ظاهر کفش‌ها کثیف و گردآلود باشد، هر چقدر هم که لباس خوب بپوشیدید، نظر به نامرتبی جلب می‌شود. بسیاری معتقدند که استایل یک مرد از کفش‌هایش قابل تشخیص است. پس همان‌طور که به استایل خود اهمیت می‌دهید، به تمیزی کفش‌هایتان نیز توجه ویژه داشته باشید.

انتخاب نادرست رنگ جوراب از دیگر اشتباهات رایج لباس پوشیدن مردان

پوشیدن یک کت و شلوار سرمه ای با کفش قهوه‌ای و جوراب زرشکی دقیقاً همان چیزی است که ظاهر شما را به نحوی خنده‌دار تغییر می‌دهد. مهم نیست چقدر در کت و شلواری که پوشیده‌اید جذاب به نظر برسید. زمانی که یک جوراب رنگی نامتناسب به پا می‌کنید، تمام توجه به همان قسمت جذب خواهد شد. طبق اصول لباس پوشیدن رسمی، برای ست کردن رنگ جوراب‌هایتان، هیچگاه آن را با رنگ کفش‌هایتان هماهنگ نکنید. بهتر است رنگ جوراب‌هایتان را مطابق با رنگ شلوارتان انتخاب کنید تا در هنگام نشستن و بالا رفتن پاچه شلوارها، رنگ جوراب شما چندان خودنمایی نکند.

عدم توجه به رنگ کمربند در ست کردن لباس مردانه

زمانی که قصد رفتن به یک مهمانی یا مجلس رسمی را دارید، از یک کمربند چرم مناسب و همرنگ با کفش چرم‌تان استفاده کنید. اگر کفش‌های شما قهوه‌ای هستند، بهتر است از کمربند قهوه‌ای استفاده کنید. در صورت پوشیدن کفش‌های مشکی، می‌توانید کمربند مشکی را برای هماهنگی انتخاب کنید. اگر قصد پوشیدن کفش‌های اسپرت را دارید یا قرار نیست به یک مجلس یا مهمانی رسمی بروید، می‌توانید رنگ کمربند خود را با سایر لباس‌هایتان ترکیب کنید. توجه داشته باشید که در صورت پوشیدن کفش‌های براق، مناسب است کمربند شما نیز دارای براقیت باشد. اگر کفش شما ظاهری مات دارد، حتماً از کمربندی که چرم آن مات است استفاده کنید.

منابع: realmenrealstyle / kalibrado