روتین پوستی پس از حمام، اقداماتی است که می توانید پس از حمام در جهت بهبود شرایط پوستی خود انجام دهید.
روتین پوستی به مجموعه اقداماتی گفته می شود که به صورت منظم و طبق برنامه در جهت بهبود شرایط پوست و هم چنین جلوگیری از چین و چروک آن در سنین بالا انجام می شود.

روتین پوستی خانگی شامل مواردی می شود که می توانید آنها را در منزل خود و به سادگی انجام دهید. مواردی مانند پاکسازی و فیشیال پوست به صورت تخصصی نیز به بهبود شرایط پوست کمک زیادی می کند. در صورت داشتن شرایط مالی توصیه می کنیم فیشیال پوست را نیز به صورت ماهیانه در برنامه خود قرار دهید.

روتین پوستی

روتین پوستی شامل مواردی کلی می شود که برای پوست های چرب و خشک یکسان است. موارد دیگری نیز در روتین پوستی خانگی وجود دارد که باید با توجه به نوع پوست خود آن ها را انجام دهید.

بهترین روتین پوستی، روتینی است که به صورت منظم و طبق برنامه انجام شود. روتین پوستی ایرانی و روتین پوستی کره ای از رایج ترین روتین های پوستی در ایران هستند. محصولات ایرانی و کره ای محصولاتی باکیفیت هستند که در بازار ایران با قیمت مناسب در دسترس هستند.

کارهایی که در حمام و پس از حمام انجام می شود از مراحل بسیار مهم در روتین پوستی هستند. با انجام چند عمل کوچک در حمام و پس از بیرون آمدن از حمام می توانید از پوست و موی خود مراقبت کنید.

پوست شما پس از حمام در بهترین حالت برای جذب مواد مغذی قرار دارد و شما می توانید از ماسک ها و سرم های پوستی تغذیه کننده پس از حمام استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از آنها به دست آورید.

 

اهمیت دمای آب در حمام - وبزینر
اهمیت دمای آب در حمام

پرفروش ترین محصولات شامپو شستشو پلک و مژه (امروز)

مشاهده همه محصولات شامپو شستشو پلک و مژه

اهمیت دمای آب در حمام

یکی از نکات مهم برای مراقبت از پوست در روتین پوستی در حمام دمای آب است. بهتر است از آب ولرم در حمام استفاده کنید؛ زیرا آب سرد یا آب بسیار گرم می تواند به بافت پوست شما آسیب برساند و باعث از بین رفتن رطوبت پوست شود. دمای آب در مدت زمان حمام باید ثابت باشد. بهتر است آب را با فشار زیاد دوش بر روی پوست و موی خود نگیرید.

انتخاب محصولات شوینده مناسب در حمام

در روتین پوستی صحیح، شامپوها و مواردی که در حمام استفاده می شوند باید با توجه به نوع پوست و موی شما انتخاب شوند. اگر پوست شما خشک است، بهتر است در هر بار حمام از اسکراب بدن استفاده کنید. با این کار لایه های مرده پوست پاکسازی می شوند و پوست شما پس از حمام پوسته پوسته نمی شود.

برای پوست های چرب بهتر است در روتین پوستی از شامپو بدن های مخصوص پوست چرب استفاده شود تا چربی اضافی پوست کاملا تمیز شود. لیف های مخصوصی نیز وجود دارند که می توانند به کاهش چربی پوست کمک کنند.

برای مراقبت از موها نیز می توانید از نرم کننده های موی داخل حمام استفاده کنید تا شانه کردن موها پس از بیرون آمدن از حمام راحت تر باشد.

پرفروش ترین محصولات شوینده (امروز)

مشاهده همه محصولات شامپو و نرم کننده

خشک کردن بدن با حوله نرم

یکی از نکاتی که باید در هنگام بیرون آمدن از حمام رعایت کنید استفاده از یک حوله نرم است. برای خشک کردن پوست خود باید حوله نرم را با لطافت بر روی پوست خود بکشید تا رطوبت اضافی پوست گرفته شود.

اگر حوله را با شدت زیاد بر روی پوست بکشید باعث می شود که پوست رطوبت خود را از دست داده و خشک شود.  همچنین خشک کردن محکم نقاط حساس بدن می‌ تواند باعث تحریک پوست و آسیب زدن به آن شود.

 

نقش مرطوب کننده در روتین پوستی پس از حمام - وبزینر
نقش مرطوب کننده در روتین پوستی پس از حمام

پرفروش ترین محصولات سرویس حوله پالتویی (امروز)

مشاهده همه محصولات سرویس حوله پالتویی

استفاده از مرطوب کننده در روتین پوستی پس از حمام

اگر پوست خشکی دارید باید بلافاصله پس از حمام از لوسیون ها و مرطوب کننده های بدن استفاده کنید. رطوبت کمی که پس از حمام بر روی بدن باقی مانده است، می تواند به جذب بهتر مرطوب کننده ها بر روی پوست کمک کند. در همین هنگام می ‌توانید با استفاده از مرطوب کننده و آبرسان پوست صورت و بدن خود را هیدراته کنید.

پرفروش ترین محصولات مرطوب کننده و آبرسان (امروز)

مشاهده همه محصولات مرطوب کننده و آبرسان

استفاده از سرم های پوستی در روتین پوستی پس از حمام

پس از استفاده از مرطوب کننده ها می توانید از سرم های پوستی نیز استفاده کنید. سرم های پوستی به خصوص از نوع مرطوب کننده می توانند رطوبت پوست را در طول روز تامین کنند.

همچنین به دلیل تمیز بودن بافت پوست پس از حمام انواع سرم به راحتی جذب پوست می شود.  پس از حمام منافذ پوست باز شده اند و شما می توانید از سرم های کوچک کننده منافذ پوست استفاده کنید تا منافذ با آلودگی ها پر نشوند.

مرطوب کننده هایی نیز مناسب پوست سر تولید می شوند که می توانید از آنها پس از استحمام استفاده کنید. پوست سر نیز مانند پوست بدن پس از حمام می تواند خشک و پوسته پوسته شود که این پوسته ها در کف سر با عنوان شوره سر شناخته می شوند.

پرفروش ترین محصولات سرم پوست (امروز)

مشاهده همه محصولات سرم پوست

ماساژ پوست با روغن های طبیعی در روتین پوستی پس از حمام

می توانید پوست خود را پس از حمام با روغن های طبیعی مانند روغن نارگیل و زیتون ماساژ دهید. این کار به بهبود گردش خون در پوست کمک می کند و باعث جوانسازی پوست می شود. روغن های طبیعی با داشتن ویتامین های مختلف به روشن شدن پوست و از بین رفتن جای جوش کمک می کنند.

پرفروش ترین محصولات اسکراب بدن با روغن های طبیعی (امروز)

مشاهده همه محصولات اسکراب بدن

مراقبت از پوست گردن - وبزینر
مراقبت از پوست گردن

توجه به پوست گردن در روتین پوستی

بهترین روتین پوستی  به جز مراقبت از پوست صورت، شامل پوست بدن و پوست گردن نیز می شود. پوست گردن تقریبا به اندازه پوست صورت در معرض آلودگی ها و تابش آفتاب قرار دارد و آسیب پذیری بالایی دارد. پس بهتر است از انواع مرطوب کننده، سرم ها و ضد آفتاب بر روی پوست گردن نیز استفاده شود.

پرفروش ترین محصولات مرطوب کننده، سرم ها و ضد آفتاب

15%-
تومان51,110

مشاهده همه محصولات ضد آفتاب

استفاده از ماسک های صورت در روتین پوستی

در روتین پوستی من استفاده از ماسک های صورت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ماسک های صورت می توانند انواع ویتامین ها را به طور مستقیم به پوست برسانند.

با توجه به باز بودن و تمیز بودن منافذ پوست پس از حمام، انواع ماسک صورت به راحتی جذب پوست می شوند. به طور کلی بهترین زمان برای استفاده از ماسک های صورت پس از بیرون آمدن از حمام است.

این ماسک های صورت می تواند شامل ماسک های جوان کننده، مرطوب کننده، روشن کننده پوست، ضد جوش، ترمیم کننده و … باشند.

پرفروش ترین محصولات ماسک صورت

مشاهده همه محصولات ماسک صورت

مراقبت از لب ها - وبزینر
مراقبت از لب ها

مراقبت از لب ها در روتین پوستی بعد از حمام

پوست لب ها به دلیل بافت متفاوت خود به شدت حساس است؛ پس بهتر است بعد از حمام از محصولات مراقبت لب مانند بالم لب یا آبرسان و مرطوب کننده مخصوص لب ها استفاده کنید تا جلوه زیبایی به لب های شما ببخشد.

می توانید پس از حمام از اسکراب های مخصوص لب نیز استفاده کنید تا پوست های اضافی از روی لب های شما پاکسازی شوند.

اگر در این زمینه سوالی داشتید، می توانید سوال روتین پوستی خود را با ما درمیان بگذارید تا در اسرع وقت به شما پاسخ دهیم.

پس از تست هر محصول جدید در روتین پوستی خود، باید تاثیر آن را بر روی پوست خود بررسی کنید تا زمانی که بتوانید به یک مجموعه از محصولات روتین پوستی مناسب خود برسید.

گاهی اوقات مواردی مانند جوش صورت یا خشکی پوست ناگهانی می تواند یک یا دو محصول را در روتین پوستی شما به طور موقت تغییر دهد.

پرفروش ترین محصولات بالم لب

50%-
تومان35,000
9%-
تومان29,000
23%-
تومان27,000

مشاهده همه محصولات بالم لب

پرفروش ترین محصولات روتین پوستی

2 thoughts on “روتین پوستی ؛ 8 نکته برای روتین پوستی بعد حمام

Comments are closed.