هنگام انتخاب یک لپ‌تاپ، احتمالاً به مشخصات، طراحی و حتی عمر باتری نگاه می‌کنید. اما کیبورد چطور؟ یک صفحه‌کلید خوب می‌تواند به شما کمک کند کارتان را خیلی سریع‌تر به پایان برسانید، در حالی که یک سطح تایپ ناخوشایند می‌تواند سرعت شما را کاهش داده و حتی باعث آسیب شود.

بسیاری از تولیدکنندگان تاکید زیادی بر ظاهر صفحه کلید خود دارند، اما سبک شیک مانع از آسیب دیدن شانه‌های شما نمی‌شود یا باعث نمی‌شود نوشتن آن پیشنهاد را سریع‌تر به پایان برسانید. پس از صحبت با فروشندگان صفحه کلید و کارشناسان ارگونومی، ما پنج نکته کلیدی را پیدا کردیم که باید در لپ تاپ بعدی خود به دنبال آنها باشید.

1. مراقب اندازه و محل کلید باشید

در حالی که هر نوت بوک دارای طرح بندی استاندارد QWERTY است، برخی سازندگان نوت بوک نمادها یا کلیدهای کنترل سیستم خود را در مکان های مختلف قرار می دهند، با تاکید کم و بیش بر عملکردهایی که بیشتر استفاده می کنید. از قرار دادن کلیدهای نامناسب، مانند کلید Shift که در سمت راست فلش رو به بالا قرار دارد، خودداری کنید. همچنین مراقب کلیدهای کم حجم باشید، زیرا بسیاری از فروشندگان کلید shift یا backspace سمت راست را کوچک می‌کنند تا فضا را به قیمت استفاده‌پذیری به دست آورند.

در مقابل، اگر بتوانید نوت بوکی با کلیدهای Delete، Enter یا Esc بزرگ شده پیدا کنید، مانند مواردی که در سری ThinkPad T وجود دارد، ممکن است کارایی شما را افزایش دهد و به شما امکان می دهد به راحتی این عملکردها را هدف قرار دهید.

دیوید هیل، معاون هویت و طراحی شرکت لنوو، گفت: «کلیدهایی را که اغلب استفاده می کنید، بزرگتر می کنیم. “چرا نوار فاصله روی صفحه کلید شما اینقدر بزرگ است؟ زیرا این کلید شماره یک تایپ شده است و با دست راست یا چپ انجام می شود.

2. به شکل کلید و مواد سطحی با دقت نگاه کنید

اطمینان حاصل کنید که کلیدها شکل مقعر دارند تا انگشتان شما بتوانند درون آنها قرار گیرند و بتوانید به راحتی لبه های بین کلیدها را بدون نگاه کردن پیدا کنید. اگر کلیدها صاف باشند، احتمال اینکه هنگام تایپ تصادفی به یک حرف مجاور ضربه بزنید بسیار بیشتر است.

همچنین بافت خود کلیدها را در نظر بگیرید. اگر آنها خیلی لغزنده هستند، ممکن است برای شما مشکل باشد. اگر خیلی خشن باشند، تایپ کردن ممکن است ناراحت کننده باشد.

3. به تکیه گاه کف دست توجه کنید

اگرچه اغلب نادیده گرفته می شود، ناحیه زیر صفحه کلید می تواند تفاوت زیادی در تجربه تایپ کردن در نوت بوک شما ایجاد کند. اطمینان حاصل کنید که هر دو مچ شما به راحتی روی تکیه گاه کف دست قرار می گیرند. اگر دست‌هایتان از لبه آویزان است، عضلات شانه‌تان باید تمام وزن بازوهایتان را در حین تایپ کردن بلند کنند، که احتمالاً منجر به درد و آسیب شانه می‌شود.

ریچارد مارکلین، استاد مهندسی مکانیک دانشگاه مارکت، محقق برجسته کیبورد، می‌گوید: «شما این تمرین مداوم ماهیچه‌ای در ماهیچه‌های شانه را فقط برای بالا بردن بازوها انجام خواهید داد و در آن عضلات دچار خستگی خواهید شد. شروع خود را در IBM آغاز کرد. وجود مکانی برای استراحت مچ دست و احتمالاً ساعد بسیار مهم است.

بافت تکیه گاه کف دست اهمیت زیادی دارد. اگر مچ دست خود را برای چندین ساعت روی یک سطح سخت و ناهموار قرار می دهید، ممکن است احساس ناراحتی کنید، بنابراین به دنبال نوت بوک هایی با عرشه های ساخته شده از مواد نرم باشید.

همچنین به گرما توجه زیادی داشته باشید. اگر نوت بوک دارای مناطق داغ زیر هر دو مچ باشد، ممکن است بدبخت شوید.

بدترین نوع استراحت کف دست نه تنها برای نگه داشتن کل مچ دست کوتاه نیست. همچنین دارای یک لبه خشن است که ساعد شما را در حین کار خراش می دهد. کارولین سومریچ، دانشیار دانشگاه ایالتی اوهایو، که مطالعات متعددی در مورد استفاده از صفحه کلید انجام داده است، توصیه کرد که یک نوت بوک خوب دارای لبه نرمی در امتداد لب جلویی خود است.

4. مراقب زمین باشید

طبق دستورالعمل های OSHA برای محاسبات ایمن، صفحه کلیدها باید فاصله (یا فاصله افقی) بین مراکز کلیدی بین 18 تا 19 میلی متر داشته باشند. فاصله بین ردیف های کلید باید 18 تا 21 میلی متر باشد.

کریس کاسپر، مدیر گروه، گفت: «اگر در آن گام کلید 19 میلی‌متری هستید، پس عملاً احساس می‌کنید که کلیدهای اندازه کامل هستند و دست‌هایتان در هنگام تایپ کردن روی صفحه‌کلید تنگ نیست. بازاریابی محصول در توشیبا

چه از صفحه‌کلید سنتی استفاده کنید یا از طرح‌بندی جزیره‌ای (یا به سبک چیکلت)، این استاندارد گام ۱۹ میلی‌متری ثابت باقی می‌ماند. حتی با وجود اینکه کلیدهای جزیره ای فضای خالی بیشتری بین خود دارند، این ظاهر با استفاده از کلیدهای کوچکتر به دست می آید. به گفته توشیبا، تفاوت بین سبک های صفحه کلید تاثیری بر قابلیت استفاده ندارد.

“این صرفا یک ملاحظات زیبایی شناختی است. کاسپر گفت، معیارهای کلیدی – سرعت کلید، سفر – همه یکسان هستند و با مشخصات استانداردی که توشیبا استفاده می کند، مطابقت دارد.

خوشبختانه، طبق تجربه ما، اکثر صفحه کلیدهای نوت بوک بدون توجه به سبکشان، صدای استاندارد یکسانی دارند. یک بررسی سریع از لپ‌تاپ‌ها در آزمایشگاه ما فقط چند سیستم کوچک‌تر، مانند Sony VAIO P کوچک، با گام‌های زیر 18 میلی‌متری را پیدا کرد. با این حال، اگر یک نت بوک یا فوق قابل حمل کوچک خریداری می کنید، باید مراقب آن باشید.

5. به دنبال بازخورد بروید، از انعطاف پذیری خودداری کنید

کلیدهایی که بازخورد لمسی قوی ارائه می دهند به کاربران کمک می کنند بدانند که فشار دادن کلید آنها ثبت شده است. این به شما امکان می‌دهد بدون استفاده از نیروی بیشتر از حد لازم، سریع‌تر تایپ کنید.

کاسپر گفت: “در داخل کلید، شما اساساً فنری دارید که هنگام فشار دادن به پایین و همچنین بالا آمدن دوباره، مقاومت را ایجاد می کند، و واقعاً این مقاومت است که به شما احساس راحتی می دهد.”

به همین ترتیب، اگر یک کلید مقاومت بسیار کمی داشته باشد، در نهایت با فشارهای تصادفی زیادی مواجه خواهید شد و ممکن است نتوانید انگشتان خود را روی کلیدها در زمان تایپ نکردن قرار دهید.

سامریچ گفت: «زمانی که کلیدها خیلی راحت فعال می شوند، افراد تمایل دارند از قرار دادن روی کلیدها خودداری کنند، که می تواند منجر به بارگذاری ثابت بر روی عضلات بازکننده انگشتان و مچ شود».

به هر قیمتی از نوت بوکی که صفحه کلید انعطاف پذیری قابل توجهی دارد خودداری کنید. اگر هنگام تایپ کردن بتوانید تمام سطح را در زیر انگشتان خود احساس کنید، پشتیبانی کافی برای دریافت بازخورد مورد نیاز هنگام تایپ نخواهید داشت.

مارکلین گفت: “این خیلی بد است، زیرا کاری که انجام می دهد این است که بازخورد نیرو را تغییر می دهد.” “شما به یک سطح پایدار نیاز دارید.”

برای جلوگیری از انعطاف پذیری، فروشندگان باید به خوبی کار کنند تا یک صفحه کلید قوی روی یک سطح محکم قرار دهند.

هیل می‌گوید: «انعطاف‌پذیری صفحه‌کلید یا به دلیل نداشتن سفت شدن مناسب در پشت خود صفحه‌کلید یا ساختار نصب آن به اندازه کافی سفت نیست.» “شما می توانید سفت ترین صفحه کلید جهان را داشته باشید، اما اگر روی ترامپولین نصب شود، مهم نیست.”

می‌توانید انعطاف‌پذیری صفحه‌کلید را با فشار دادن شدید کلیدهای G و H و بررسی اینکه آیا طرح‌بندی خم می‌شود، آزمایش کنید. اگر سیستم به درستی طراحی شده باشد، حتی در باریک‌ترین دستگاه فوق‌قابل حمل جهان، نباید هیچ انعطافی را مشاهده کنید.

راهنمای خرید لپ تاپ

پرفـــروش تریـن‌های اخــیــــــــر

محــبوبــــ‌ترینــ‌های اخــیــــــــر

تومان1,865,000
تومان1,000,000
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

One thought on “5 قابلیتی که باید در صفحه کلید نوت بوک جدید خود داشته باشید

  1. Pingback: ۱۰ ویژگی لپ تاپ که با صرف نظر کردن از آن‌ها می توانید در هزینه ها صرفه جویی کنید - webziner.ir

Comments are closed.