کانسیلر چیست و چه کاربردی دارد ؟ در این راهنمای خرید، انواع کانسیلر را بررسی و بهترین برندهای این محصول را معرفی می کنیم.

مشاهده همه محصولات کانسیلر

در زمینه ی آرایش صورت کانسیلر چیست و چه کاربردی دارد؟

در پاسخ به سوال کانسیلر چیست و چه کاربردی دارد باید توضیح داد: که پوست صورت نقش بسیار مهمی را در زیبایی ظاهری ایفا می کند. پف و حلقه سیاه دور چشم و همچنین جای جوش و… از این زیبایی کم می کند. اگر بخواهید خیلی سریع این معایب را پوشش دهید کافی است از کانسیلر استفاده کنید.

کانسیلر نوعی کرم پودر فشرده است که در اکثر مواقع، رنگی روشن دارد.  به صورت کاملا طبیعی عیوب صورت، مثل حلقه سیاه دور چشم و جای جوش و… را پوشش می دهد. کانسیلر ها انواع و رنگ هایی مختلفی دارند که هر کدام موارد استفاده ی خاص خودش را دارد.

شاید کانسیلر شباهت زیادی به کرم پودر داشته باشد. اما غلظت آن بیشتر از کرم پودر بوده و مواردی که با کرم پودر کاور نمی شوند را به خوبی پوشش می دهد.

به طور کلی انواع کانسیلر ها نقش تصحیح کنندگی عیوب صورت را قبل از انجام آرایش دارند. اگر از کانسیلر نا مرغوب استفاده شود نه تنها کارایی خود را از دست می دهد بلکه مشکلات پوستی را هم ایجاد می کند.

 

کانسیلر چیست و چه کاربردی دارد در وبزینر
کانسیلر چیست و چه کاربردی دارد

 

 

راهنمای خرید کانسیلر و نکاتی که باید در مورد کانسیلر بدانید

در قسمت قبل اشاره کردیم که کانسیلر چیست و چه کاربردی دارد. برای خرید انواع کانسیلر نکته ای که بسیار مهم، نوع پوست شما و مشکلاتی که با کانسیلر می خواهد رفع شود است.

اگر شما پوست خشکی دارید پیشنهاد می شود که از کانسیلرهای مایع استفاده نکنید. زیرا این نوع کانسیلر به سرعت خشک و مات می شوند و در نتیجه برای پوست های خشک مناسب نیستند. بهتر است از کانسیلر های کرمی برای پوست های خشک استفاده شود

در مورد راهنمای خرید انواع کانسیلر اگر پوستی چرب با منافذ باز دارید استفاده از کانسیلرهای کرمی منافذ پوستتان را باز تر می کند. بهتر از از نوع مایع استفاده شود. در این صورت هم قدرت پوشانندگی بالا می رود هم منافذ پوستتان که به علت چربی زیاد باز شده اند، جمع می شود.

پس برای خرید انواع کانسیلر توجه به نوع پوستتان بسیار حائز اهمیت است. رنگ کانسیلر هم در پوشانندگی صحیح، نقش مهمی دارد. کانسیلرها حتما باید متناسب با رنگ پوست شما انتخاب شوند تا هماهنگی در رنگ کرم پودر و کانسیلر حفظ شود. استفاده از کانسیلر هایی با رنگ های بسیار روشن نتیجه ی پوشش دهی را معکوس می کنند.

کلا برای انتخاب بهترین کانسیلر که قرار است برای زیر چشم استفاده شود بهتر از (یک تا دو درجه روشن تر) از رنگ پوستتان باشد. اگر می خواهید از کانسیلر به غیر از زیر چشم استفاده کنید رنگ کانسیلر باید مطابق با رنگ کرم پودرتان باشد.

 

 

رنگ های مختلف کانسیلر برای چیست؟

به طور کلی کانسیلر به 5 تناژ رنگی تقسیم می شوند:

 • کانسیلر بنفش: برای پوشاندن زردی پوست و حالت رنگ پریدگی
 • کانسیلر زرد: برای پوشاندن حلقه دور چشم یا کبودی
 • کانسیلر سبز: برای پوشاندن قرمزی و جای جوش
 • کانسیلر نارنجی: برای از بین بردن لکه های آبی، خاکستری و کلا حلقه زیر چشم
 • کانسیلر سبز برای از بین بردن قرمزی پوست کاربرد دارد. اگر لکه های قرمز مادرزادی دارید و یا می خواهید جای جوش هایتان را بپوشانید، این کانسیلر گزینه ی مناسبی است.

 

معرفی بهترین کانسیلر در وبزینر
بهترین کانسیلر

 

روش استفاده از کانتور و کانسیلر

حال که می دانیم کانسیلر چیست و چه کاربردی دارد برای توضیح درباره ی روش استفاده از کانتور و کانسیلر اول به سراغ کانسیلر می رویم.

 • بهترین روش برای زدن انواع کانسیلر این است که اگر میخواهید از کرم پودر در آرایشتان استفاده کنید. کانسیلر را بعد از زدن کرم پودر و خشک شدن آن در جاهای مورد نظر بزنید. وقتی کانسیلر را روی ناحیه مورد نظر زدید اجازه دهید 1 دقیقه روی پوست بماند بعد آن را پخش کنید. این کار به پوشانندگی بیشتر کانسیلر کمک می کند.

برای پخش کردن کانسیلر بهتر است از اسفنج یا نوک انگشتان تمیز استفاده شود. این کار باید به حال ضربه ای انجام شود و از کشیدن کانسیلر روی پوست حتما صرف نظر کنید. کار پخش کردن را تا جایی انجام دهید تا مرز بین کرم پودر و کانسیلر کاملا محو شود. بعد از زدن انواع کانسیلر بهتر است از پودرهای تثبیت کننده استفاده کنید تا به مرور زمان کانسیلر روی پوستتان نماسد. این پودرها دوام و ماندگاری کانسیلرها را چند برابر می کنند.

 • بهترین روش استفاده از کانتور این است که قبل از زدن پودرهای تثبیت کننده، زده شود. به طور کلی کانتورها به سه دسته پودری، مایع و کرمی تقسیم می شوند. کانتورها زمانی استفاده می شوند که بخواهیم در نواحی از صورت عمق ایجاد کنیم. به طور مثال از کانتور برای برجسته کردن گونه ها یا برای کوچک کردن بینی و زاویه دار کردن خطوط فک استفاده می شود. کانتورها اصولا چندین درجه پر رنگ تر از رنگ کرم پودر انتخاب می شود.

درست مانند زدن انواع کانسیلر، کانتور نیز باید به صورت ضربه ای و رو به بالا محو شود. توجه به این نکته که کانتورها در جای درستی زده شوند هم بسیار با اهمیت است. کانتور ها نباید به صورت اغراق آمیز زده شوند زیرا حالت طبیعی صورت از بین رفته و حالت کثیف شدگی به خود می گیرد.

پرفروش ترین محصولات پودر تثبیت کننده (امروز)

21%-
تومان135,000
18%-
تومان140,000
18%-
تومان140,000
60%-
تومان120,000
24%-
تومان79,900
25%-
تومان29,800
مشاهده همه محصولات پودر تثبیت کننده

فرق کانتور و کانسیلر و پرایمر

استفاده از بهترین کانسیلر و کانتور و پرایمر طبق اصولی خاصی انجام می شود. ترتیب استفاده از هریک مهمترین چیز در انجام آرایش است. به طور کلی در ابتدا پرایمر زده می شود و در ادامه کانسیلر و در نهایت کانتور انجام می شود.

 

فرق کانتور و کانسیلر و پرایمر در وبزینر
فرق کانتور و کانسیلر و پرایمر

 

 • اولین مرحله در انجام آرایش زدن پرایمر است. پرایمرها حکم زیر سازی را دارد و پوست را برای انجام آرایش آماده می کند. پرایمر ها منافذ باز پوست را پر کرده و پوستی صاف و یکدست ایجاد می کنند. این محصول دوام و ماندگاری آرایش را هم چندین برابر می کند.

 

 • دومین مرحله از آرایش صورت بعد از زدن پرایمر و کرم پودر، استفاده از کانسیلر است. بین زدن هر یک از محصولات مکثی کوتاه لازم است تا پوست صورت، حالت ماسیدگی به خود نگیرد. پرایمرها وظیفه آماده سازی پوست را داشتند اما کانسیلر ها عیوب صورت را رفع می کنند.

 

 • سومین مرحله از استفاده از این سه محصول زدن هایلایتر است. هایلایتر ها به دو دسته ی مایع و پودری تقسیم می شوند. برای نواحی از صورت که قرار است حالت برجستگی و درخشان بودن به خود بگیرند، از هایلایتر ها استفاده می شود. معمولا از این محصول بالای گونه ها، تیغه ی بینی، گوشه داخلی چشم ها و گاها زیر کمان ابرو استفاده می شود.
مشاهده همه محصولات کرم پودر

بهترین مارک کانتور و کانسیلر

همانطور که قبلا ذکر شده انتخاب کانتور و بهترین کانسیلر دوام آرایش را بالا میبرد و در مقابل استفاده از اجناس نامرغوب سلامت پوست را به خطر می اندازد.

 

بهترین کانسیلر طبق نظرسنجی استفاده کنندگان عبارتند از:

مشاهده همه محصولات کانسیلر

بهترین مارک کانتور طبق نظرسنجی استفاده کنندگان عبارتند از:

مشاهده همه محصولات کانتور

یکی از کانسیلرهای خوب و قیمت مناسب متعلق به برند کالیستا است. این کانسیلر بسیار با کیفیت و مقرون به صرفه است. به علت آنکه حالت مایع دارد بعد از استفاده خشک و مات می شود و بیشتر مناسب پوست های چرب است.

مشاهده همه محصولات برند کالیستا

در پاسخ به این سوال که چه کانسیلری خوب است باید گفت، کانسیلر خوب دارای ویژگی های زیر است:

 • پوشانندگی مناسب
 • کیفیت بالا
 • بافت سبک
 • رفع تیرگی رو چشم
 • ماندگاری و دوام بالا

 

کانسیلر لب و کانسیلر ابرو چیست قیمت کانسیلر و انواع کانسیلر در وبزینر
کانسیلر لب و کانسیلر ابرو چیست قیمت کانسیلر و انواع کانسیلر

 

 

کانسیلر لب و کانسیلر ابرو چیست؟

 • کانسیلر لب: اصولا خانم ها برای آماده سازی لب برای زدن رژ، از کانسیلر لب استفاده می کنند. این نوع کانسیلرها به صورت استیکی و مایع بوده و رنگی روشن دارند. بعد از استفاده از این محصول، لب کاملا صاف و یکدست شده و آماده برای انجام آرایش لب می شود. کانسیلر لب دوام رژلب را هم بالا میبرد.

کانسیلر لب با توجه به نوع برند قیمت های متفاوتی دارد. معروف ترین این محصول عبارتند از: فلورمار، گلدن رز، مک و بورژوآ. رنگ مناسب این کانسیلر بهتر است یکی دو درجه تیره تر از رنگ کرم پودر انتخاب شود. از کانسیلر های لب برای برجسته شدن لب ها و پخش نشدن رژلب نیز استفاده می شود.

مشاهده همه محصولات کانسیلر لب
 • کانسیلر ابرو: یکی از راه هایی که به شما کمک می کند تا ابرویی مرتب و زیبا در هنگام آرایش کردن داشته باشید استفاده از کانسیلر ابرو است. این محصول که اغلب به صورت مدادی است این امکان را برای شما فراهم می کند تا کادری مناسب دور تا دور ابروهایتان ایجاد کنید. به نحوی کار تمیز کننده ابرو و چشم را دارد. بدین صورت که در صورت بروز خطا در هنگام آرایش چشم و ابرو به راحتی می توانید با این کانسیلر، آن را برطرف کنید.
مشاهده همه محصولات کانسیلر ابرو

هایلایتر و کانتورینگ تایلامی مدل wonder stick

هایلایتر و کانتورینگ تایلامی مدل wonder stick که از لحاظ لغوی به معنای چوب شگفت انگیز است دو طرفه می باشد. یک طرف کانسیلر و طرف دیگر کانتور است. استفاده از این نوع محصول بسیار آسان است و برای مبتدیان پیشنهاد خوبی به حساب می آید. این قلم ها معمولا در 4 طیف رنگی توسط شرکت های مختلف تولید می شوند که معروف ترین آنها کانسیلر Wonder stick تایلامی و ان وای ایکس است.

این کانسیلر به راحتی با دستمال مرطوب پاک می شود و بنابراین دردسری برای شستشو آن وجود ندارد. این محصول به صورت پیچی بوده و فاقد چربی و گاها در بعضی برندها دارای SPF است. انواع پوست می توانند از این کانسیلر ها استفاده کنند و از کیفیت بالا و پوشانندگی زیاد آن بهره مند شوند.

 

کانسیلر سبز و کانتور و هایلایتر و پرایمر در وبزینر
کانسیلر سبز و کانتور و هایلایتر و پرایمر

قیمت و خرید هایلایتر و کانتورینگ تایلامی Wonder stick (امروز)

مشاهده همه محصولات هایلایتر و کانتورینگ

برند بورژوآ

کانسیلر بورژوآ جزو برندهای معروف در زمینه ی آرایشی بهداشتی است. این کانسیلر مناسب برای پوست های  خشک ، مختلط و حساس است که فرمولاسیون آن به صورت مایع می باشد. کاور این محصول فول ، مدیوم بوده و برای استفاده روزانه تا 16 ساعت ماندگاری دارد. بافت این کانسیلر بسیار سبک و حاوی هیالورونیک اسید، ویتامین C، ویتامین E و ویتامین B5 است.

 

از مزایای کانسیلر بورژوآ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ماندگاری بالا
 • آبرسان
 • ایجاد شادابی و لطافت پوست
 • بدون نیاز به تمدید
 • دارای ترکیبات گیاهی
 • بدون ایجاد خط و خطوط اطراف چشم
 • محو کننده لک های تیره
 • کاهش پف زیر چشم
 • مرطوب کننده

 

قیمت و خرید کانسیلر بورژوآ (امروز)

مشاهده همه محصولات کانسیلر بورژوآ

کانسیلر بهتر است یا پرایمر؟

اینکه بگوییم کانسیلر بهتر است یا پرایمر نظریه ی درستی نخواهد بود زیرا کاربرد هر کدام بسیار متفاوت است. پرایمر برای زیرسازی و آماده کردن پوست جهت انجام آرایش استفاده می شود. اما کانسیلر نقش برطرف کننده ی عیوب صورت را به عهده دارد. بنابراین تصمیم گیری برای بهتر بودن هر کدام کار دشواری است.

همه چیز بستگی به پوست شما دارد اگر پوستی بدون منافذ و نرمال دارید می توانید از خرید پرایمر صرف نظر کرده و به دنبال تهیه کانسیلر بروید. اما اگر پوستی مختلط یا چرب دارید پیشنهاد می شود حتما از یک پرایمر خوب و با کیفیت استفاده کنید. بدین صورت پوستی یکدست برای آرایش کردن خواهید داشت.

در نقطه مقابل اگر لک و یا سیاهی و پف دور چشم ندارید می توانید از خرید انواع کانسیلر صرف نظر کنید و خرید پرایمر را ترجیح دهید. اما به طور کلی استفاده همزمان از این دو محصول آرایشی بی نقص و با ماندگاری بالا را تجربه خواهید کرد.

 

قیمت کانسیلر و کانتور در وبزینر

 

قیمت و خرید پرایمر دیجی کالا (امروز)

تومان105,500
9%-
تومان373,060
4%-
تومان108,480
12%-
تومان1,320,000
25%-
تومان1,650,000
تومان300,000
تومان86,000
22%-
تومان125,000
22%-
تومان155,010
مشاهده همه محصولات پرایمر

قیمت انواع کانسیلر و کانتور

قیمت کانسیلر و کانتور بستگی به کیفیت و برند آنها دارد. امروزه محصولات خوبی از برندهای ایرانی تولید می شود که بسیار مقرون به صرفه هستند زیرا کیفیت و ماندگاری بالایی دارند. در بین این محصولات کانسیلرهای Wonder stick قیمت مناسب تری دارند، این قیمت مناسب به دلیل کیفیت پایین محصول نیست بلکه این کانسیلرها به دلیل دو طرفه بودن مقرون به صرفه هستند به نوعی با خرید این محصول یک تیر دو نشان زده اید.

قیمت کانسیلر های خارجی به نسبت کالاهای داخلی بیشتر و کیفیت ها نیز به نسبت پولی که می پردازید بالاتر است. اما در حال حاضر برند های ایرانی نیز در صنعت آرایش و بهداشت پیشرفت زیادی کرده اند.

 

 

قیمت انواع کانسیلر در دیجی کالا

در ابتدا به این سوال که کانسیلر چیست و چه کاربردی دارد پاسخ دادیم. دیجی کالا عرضه کننده ی انواع لوازم آرایشی بهداشتی است که یکی از این محصولات کانسیلر است. دیجی کالا به دلیل اینکه غرفه های زیادی در زمینه ی این محصولات دارد معمولا تخفیفات خوبی را روی اجناس لحاظ می کند. جشنواره های مختلف، مناسبت های خاص و … همگی زمینه ای برای ارائه تخفیفات شگفت انگیز روی اجناس آرایشی بهداشتی دیجی کالا است.

 

 

انواع کانسیلر ، کانسیلر برای چیست ، بهترین کانسیلر ، قیمت کرم کانسیلر ، قیمت کانتور و کانسیلر دیجی کالا ، استفاده از کانسیلر برای صورت

قیمت بهترین محصولات کانتور و کرم کانسیلر دیجی کالا