آمازون پرایم چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید

آمازون پرایم چیست؟

اگر عضو Prime نیستید، احتمالاً از خود می‌پرسید که آمازون پرایم چیست یا آیا ارزش پول شما را دارد یا خیر. Amazon Prime چیزی بیش از حمل و نقل سریع است. این یک سرویس اشتراک است که به اعضا امکان دسترسی به انواع امتیازات آمازون را می دهد. مزایا شامل ارسال سریع، دسترسی انحصاری به فروش، پخش رایگان فیلم و دسترسی به سایر خدمات است.

برای بسیاری از خریداران، آمازون پرایم به تنهایی برای مزایا حمل و نقل بی‌معنا است. با این حال، آمازون اخیرا نرخ خود را از 119 دلار در سال به 139 دلار در سال افزایش داده است. نرخ های ماه به ماه نیز از 12.99 دلار در ماه به 14.99 دلار در ماه افزایش یافته است. در زمانی که مصرف کنندگان در حال کاهش بودجه هستند، فروش سختی است.

بنابراین اگر برای پیوستن به 200 میلیون عضو پرایم آمازون مردد هستید، ما شما را سرزنش نمی کنیم. برای کمک به شما در تصمیم گیری آگاهانه، ما در حال تجزیه و تحلیل ویژگی آمازون پرایم و همه مزایایی که از عضویت دریافت می کنید، هستیم. از دسترسی به معاملات آمازون تا ارسال سریع، در اینجا همه چیزهایی است که باید بدانید اگر می‌پرسید Amazon Prime چیست.

Amazon Prime: با 139 دلار در سال
Amazon Prime به خریداران امکان ارسال رایگان بیش از 100 میلیون محصول را می دهد. همچنین شامل دسترسی به خدماتی مانند Prime Video و Prime Music است. می توانید سالانه 139 دلار کارمزد بپردازید یا یک برنامه ماهانه با 14.99 دلار انتخاب کنید.

آمازون پرایم چیست؟

Amazon Prime یک سرویس اشتراک پولی است که 139 دلار در سال یا 14.99 دلار در ماه هزینه دارد. اعضای Prime طیف گسترده ای از هدیه ها را دریافت می کنند. با این حال، بزرگترین مزیت، ارسال رایگان یک یا دو روزه برای اکثر اقلام فروخته شده توسط آمازون است. سال گذشته، این شرکت فاش کرد که بیش از 200 میلیون عضو پرایم در سراسر جهان دارد. بنابراین اگر تا به حال از خود پرسیده اید که آمازون پرایم چیست – این باید به سوال شما پاسخ دهد.

آمازون پرایم گیمینگ

آمازون پرایم چیست؟

(اعتبار تصویر: آمازون)

Amazon Prime Gaming یک امتیاز عالی برای گیمرها است. اعضای Prime می توانند به صفحه فرود Prime Gaming بروند(در برگه جدید باز می شود)برای غارت انحصاری درون بازی، بازی های رایانه شخصی ماهانه رایگان (که برای همیشه از آن شماست) و اشتراک ماهانه رایگان Twitch. برای گیمرهایی که Twitch Prime را به خاطر دارند، Amazon Prime Gaming فقط یک تغییر نام تجاری از سرویسی است که قبلاً می شناختید و دوست داشتید. اگر آمازون پرایم دارید، قبلاً بازی آمازون پرایم را در عضویت خود دارید، پس همین الان آن را بررسی کنید.

PS5 و Amazon Prime

PS5

(اعتبار تصویر: راهنمای تام)

اگر به دنبال ذخیره مجدد PS5 هستید ، عضویت در Prime می تواند کمک کننده باشد. سپتامبر گذشته، آمازون اولین عضو پرایم خود را که تنها PS5 را ذخیره کرد، داشت. در دسامبر گذشته، آمازون هر دو نسخه PS5 و Xbox Series X را برای اعضای Prime خود برگزار کرد. (آنها در عرض چند دقیقه فروخته شدند). یک افت دیگر PS5 در ماه مارس و بار دیگر در 19 آوریل رخ داد.

آمازون پرایم ویدئو

Amazon Prime Video یکی از بزرگترین مزایای عضویت در Amazon Prime است. Prime Video پخش نامحدود فیلم ها و قسمت های تلویزیونی را برای اعضای آزمایشی پولی یا رایگان در ایالات متحده و پورتوریکو ارائه می دهد. همچنین می‌توانید اشتراک‌های ویدیویی را به سرویس‌هایی مانند Showtime، Starz، A&E، AMC و بسیاری دیگر از کانال‌های سرگرمی جریان اضافه کنید. در واقع، اعضای Prime اکنون می توانند یک دوره آزمایشی رایگان 30 روزه از Paramount Plus را دریافت کنند(در برگه جدید باز می شود). آمازون به طور مداوم در حال گسترش کتابخانه Prime Video خود با محتوای جدید است . برای اطلاعات بیشتر، به  درباره Prime Video بروید(در برگه جدید باز می شود).

اگر فکر می‌کنید به خارج از کشور می‌روید، آمازون تماشای شما را محدود می‌کند. در این صورت، ارزش دریافت Amazon Prime VPN را دارد تا بتوانید مکان خود را تغییر دهید و هر چیزی را که برای آن هزینه می کنید تماشا کنید، هر کجا که هستید.

آمازون پرایم در مقابل والمارت پلاس

بزرگترین رقیب آمازون سرویس عضویت جدید خود را راه اندازی کرده است. Walmart Plus پاسخ Walmart به Amazon Prime است. این سرویس 98 ساله تحویل سریع اقلام خریداری شده در Walmart را همراه با دسترسی زودهنگام به معاملات، شش ماه رایگان Spotify Premium و تخفیف در سوخت در پمپ بنزین های Walmart ارائه می دهد.

Amazon Prime در مقابل Best Buy Totaltech

Best Buy Totaltech یک سرویس اشتراک جدید است که برای استفاده از Amazon Prime طراحی شده است. خدمات Best Buy با قیمت 199.99 دلار در سال، حمل و نقل رایگان نامحدود، پشتیبانی فنی 24 ساعته، نصب رایگان دستگاه‌های منتخب در خانه، و محافظت 2 ساله در اکثر خریدها در Best Buy را ارائه می‌دهد. (مورد دوم شامل Apple Care در خرید اپل می شود). برنامه آزمایشی فقط در شهرهای منتخب در دسترس است، بنابراین خیلی زود است که بگوییم چه نوع تأثیری بر اعضای Prime خواهد داشت. با این حال، هزینه پذیرش گران‌تر آن ممکن است فروش آن را برای اعضای فعلی Prime سخت کند.

خرید الکسا

اعضای Prime امتیاز جدیدی دارند. دستیار دیجیتال آمازون اکنون می تواند اعضای Prime را از معاملات آتی در مورد محصولاتی که می خواهند ردیابی کنند مطلع کند. شما باید یک اسپیکر هوشمند Echo یا نمایشگر هوشمند نسل جدیدتری داشته باشید. با این وجود، این می تواند یک امتیاز جالب برای اعضای فعلی Prime باشد. در اینجا نحوه وادار کردن الکسا به شما از معاملات آینده آمده است.

مزایای پرایم آمازون

اگرچه هزینه پذیرش ارزان نیست، اما مزایای زیادی در رابطه با عضویت Amazon Prime وجود دارد. به عنوان مثال، اعضای Prime در خریدهای انتخابی Whole Foods از 10 درصد تخفیف برخوردار می شوند. آمازون تخفیف های Whole Foods را با کاهش قیمت های هفتگی جدید دو برابر کرده است که به طور متوسط ​​20 درصد از خریداران در محصولات فصلی، گوشت، غذاهای دریایی و سایر محصولات صرفه جویی می کند.

اکتبر گذشته، آمازون اعلام کرد که اعضای Prime از تحویل رایگان Amazon Fresh برخوردار خواهند شد(در برگه جدید باز می شود)در سفارشات 35 دلار یا بیشتر. Amazon Fresh قبلاً از اعضای Prime خواسته بود که ماهانه 14.99 دلار اضافی بپردازند. با این حال، آمازون اعلام کرد که Fresh اکنون برای اعضای Prime که قبلا از این سرویس استفاده کرده‌اند رایگان خواهد بود. (اعضایی که از این سرویس استفاده نکرده‌اند باید قبل از استفاده از تحویل رایگان، درخواست کنند که به Amazon Fresh دعوت شوند).

اعضای Prime همچنین بر روی خدمات دیجیتالی مانند FreeTime Unlimited تخفیف می گیرند(در برگه جدید باز می شود)2.99 دلار در ماه برای اعضای Prime یا 4.99 دلار در ماه برای غیرعضوها هزینه دارد. و اگر تحویل آمازون پرایم را دیر دریافت کنید ، آمازون سعی خواهد کرد اشتباه خود را اصلاح کند.

دانش آموزان همچنین می توانند از Amazon Prime بهره مند شوند. اگر دانشجوی دو یا چهار ساله با ایمیل .edu معتبر هستید، می توانید یک دوره آزمایشی شش ماهه رایگان Amazon Prime Student دریافت کنید.(در برگه جدید باز می شود)، که علاوه بر تخفیف ها و کوپن های ویژه دانشجویان، همه مزایای Prime را برای شما به ارمغان می آورد. پس از پایان دوره آزمایشی، Prime Student نیمی از قیمت عضویت معمولی Prime را تا چهار سال یا تا زمانی که فارغ التحصیل شوید، برای شما هزینه خواهد داشت.

عضویت Prime Student اکنون فرا می رسد(در برگه جدید باز می شود)با قرارداد Music Unlimited، سرویس پخش پولی که معمولاً 7.99 دلار در ماه برای اعضای Prime هزینه دارد. این دانشجویان کالج این گزینه را خواهند داشت که کتابخانه آهنگ 50 میلیونی Unlimited (که بیش از تعداد 2 میلیون پرایم موزیک است) را با 0.99 دلار اضافی اضافه کنند.

اینها تنها تعدادی از ویژگی های پرایم آمازون هستند. اما عضویت Prime فراتر از معاملات است. در زیر پاسخ تمام سوالات شما در مورد عضویت در Prime آمده است. همچنین، در اینجا نحوه لغو سفارش آمازون آمده است.

س: چرا باید در Amazon Prime مشترک شوم؟

پاسخ:  آمازون دلایل مختلفی را فهرست می کند که چرا مشتریانی که به وب سایت آن مراجعه می کنند ممکن است اشتراک Prime را بخواهند. در زیر چند مورد را خواهید یافت.

حمل دریایی

 • ارسال رایگان دو روزه اقلام واجد شرایط به آدرس های همجوار ایالات متحده و سایر مزایای حمل و نقل. برای اطلاعات بیشتر، به Amazon Prime Shipping Benefits بروید(در برگه جدید باز می شود).
 • تحویل رایگان در همان روز با کد پستی واجد شرایط. برای اطلاعات بیشتر، به « سفارش با تحویل رایگان همان روز» بروید(در برگه جدید باز می شود).
 • Amazon Fresh: اکنون که Prime Pantry به حالت تعلیق درآمده است ، Amazon Fresh یکی از اصلی ترین خدمات تحویل غذا و خواربارفروشی خرده فروشی الکترونیکی است. Amazon Fresh به اعضای Prime امکان خرید خواربار، لوازم ضروری روزمره، وسایل خانه و موارد دیگر را می دهد. این سرویس برای اعضای Prime رایگان است و فقط در شهرهای منتخب در دسترس است. در اینجا می توانید درخواست دعوت نامه بدهید(در برگه جدید باز می شود).
 • تحویل همان روز: در شهرهای منتخب، آمازون تحویل یک ساعته ده‌ها هزار محصول از فروشگاه‌های محلی را ارائه می‌کند. به عنوان مثال، در شهر نیویورک می توانید آبجو، شراب و مشروبات الکلی را از بازار Westside، Union Square Wines یا Vintage Grape تحویل بگیرید. در آگوست 2021، آمازون تحویل همان روز را گسترش داد(در برگه جدید باز می شود)به شش شهر جدید از جمله بالتیمور، شیکاگو، دیترویت، تامپا، شارلوت و هیوستون.

پس انداز آمازون پرایم

 • تخفیف‌ها و تخفیف‌ها، تمجید از خانواده آمازون: این موارد شامل 20 درصد تخفیف پوشک از طریق Subscribe & Save و 15 درصد تخفیف برای محصولات واجد شرایط از رجیستری کودک شما می‌شود. برای اطلاعات بیشتر، به  دریافت 20 درصد تخفیف اشتراک پوشک بروید(در برگه جدید باز می شود) یا  درباره تخفیف تکمیل(در برگه جدید باز می شود).
 • دسترسی زودهنگام اولیه: 30 دقیقه زودتر به معاملات لایتنینگ در Amazon.com و رویدادهای جدید در MyHabit.com دسترسی پیدا کنید. برای اطلاعات بیشتر، به  About Prime Early Access بروید(در برگه جدید باز می شود).
 • بازی های ویدیویی: آمازون اکنون به اعضای Prime 10 دلار اعتبار برای پیش خرید بازی های ویدیویی منتخب می دهد. پیش از این، آمازون 20 درصد تخفیف بازی‌های ویدیویی جدید و فیزیکی را در مراحل پیش‌سفارش ارائه می‌کرد.
 • Kindle First : دسترسی زودهنگام برای اعضا در ایالات متحده برای دانلود رایگان کتاب جدید هر ماه از برگزیدگان Kindle First. برای اطلاعات بیشتر به  Kindle First بروید(در برگه جدید باز می شود).
 • FreeTime Unlimited: والدین از پس انداز FreeTime Unlimited لذت خواهند برد، که هزاران محتوای مناسب برای کودکان را به حساب شما می آورد. اعضای Prime 2.99 دلار در ماه پرداخت می کنند، در حالی که اعضای غیر Prime 4.99 دلار می پردازند.
 • Whole Foods: اعضای Prime می توانند از پس انداز انحصاری در مکان های Whole Foods در سراسر کشور لذت ببرند. اعضای Prime همچنین از طریق Prime Now شرکت، تحویل 2 ساعته Whole Foods رایگان دریافت می کنند(در برگه جدید باز می شود)سرویس. تحویل فقط در شهرهای منتخب امکان پذیر است. با این حال، به خاطر داشته باشید که آمازون اکنون 10 دلار هزینه خدمات را در شهرهای منتخب دریافت می کند.
 • آمازون Rewards Visa Card: اعضای اصلی با ویزا کارت آمازون Rewards(در برگه جدید باز می شود)می توانید 5 درصد در خریدهای Amazon.com، 2 درصد در رستوران ها، پمپ بنزین ها و داروخانه ها و 1 درصد از خریدهای دیگر کسب کنید. علاوه بر این، می‌توانید 5 درصد از خریدهای کامل غذا را دریافت کنید. (اعضای غیر نخست 3 درصد پس خواهند گرفت). دارندگان کارت آمازون همچنین می توانند تا 20 درصد از خریدهای منتخب دریافت کنند. به عنوان مثال، خرده‌فروش در حال حاضر 10 درصد تخفیف برای تلویزیون‌های سونی ارائه می‌دهد(در برگه جدید باز می شود).
 • Just for Prime: آمازون در وب سایت خود بخش ویژه ای به نام Just for Prime دارد. در اینجا معاملات انحصاری را پیدا خواهید کرد که فقط اعضای Prime می توانند از آنها لذت ببرند. این معاملات از لوازم الکترونیکی گرفته تا دستگاه های خانگی و آشپزخانه را شامل می شود. می توانید برخی از معاملات را در اینجا مرور کنید(در برگه جدید باز می شود).

آمازون پرایم چیست؟

(اعتبار تصویر: مجموعه اسمیت/گادو/گتی ایماژ)

سرگرمی: فیلم اصلی، موسیقی و عکس و موارد دیگر

 • Prime Video:  پخش نامحدود فیلم ها و قسمت های تلویزیونی برای اعضای آزمایشی پولی یا رایگان در ایالات متحده و پورتوریکو. همچنین می توانید اشتراک های ویدیویی را به Showtime، Starz، A&E، AMC و بسیاری دیگر از کانال های سرگرمی جریان اضافه کنید. آمازون به طور مداوم در حال گسترش کتابخانه Prime Video خود با محتوای جدید است . برای اطلاعات بیشتر، به  درباره Prime Video بروید(در برگه جدید باز می شود).
 • Prime Music: دسترسی نامحدود و بدون آگهی به صدها لیست پخش اصلی و بیش از یک میلیون آهنگ برای اعضای ایالات متحده و پورتوریکو. برای اطلاعات بیشتر، به  درباره Prime Music بروید(در برگه جدید باز می شود). آیا می‌دانستید که می‌توانید Amazon Music را به صورت رایگان در Echo خود دریافت کنید ؟
 • Prime Photos : ذخیره‌سازی نامحدود عکس را در Amazon Cloud Drive ایمن کنید. برای اطلاعات بیشتر، به درباره Prime Photos بروید . اگر می‌توانید تا تعطیلات صبر کنید، معمولاً می‌توانید معامله‌ای پیدا کنید که 10 دلار اعتبار آمازون برای آپلود عکس‌ها در ابر آمازون به شما می‌دهد.
 • Kindle Owners’ Lending Library: قابل دسترسی برای اعضا در ایالات متحده برای اطلاعات بیشتر، به  Kindle Owners’ Lending Library بروید .
 • اشتراک‌های افزودنی ویدیو: می‌توانید برنامه‌های پخش جریانی شخص ثالث را از طریق Amazon Prime سفارش دهید تا همه محتوای ویدیوی خود را در یک مکان نگه دارید. به عنوان مثال، می توانید Showtime Anytime و HBO Go را به حساب خود اضافه کنید.
 • بازی‌های رایگان با Prime Gaming: آمازون مجموعه‌ای از بازی‌های رایگان و لوت درون بازی را با Prime Gaming، که قبلاً Twitch Prime بود، ارائه می‌دهد . اعضای Prime همچنین محتوای درون‌بازی رایگان برای بازی‌های موبایلی منتخب مانند PUBG Mobile دریافت می‌کنند.

سایر جوایز اعضای Prime

 • عناصر آمازون: دسترسی به عناصر آمازون(در برگه جدید باز می شود)محصولات، خط خود آمازون از ملزومات روزمره.
 • اشتراک‌گذاری عضویت: دو بزرگسال که در یک خانواده زندگی می‌کنند می‌توانند یک خانه آمازون ایجاد کنند تا برخی از مزایای Amazon Prime را به اشتراک بگذارند. برای اطلاعات بیشتر، به  درباره خانواده آمازون بروید(در برگه جدید باز می شود).

س.: آیا من به معاملات دسترسی انحصاری دارم؟

ج.: بله. آمازون اغلب معاملات را فقط برای اعضای Prime در دسترس قرار می دهد. به طور مشابه، چند سال پیش وقتی آمازون موجودی نینتندو سوییچ خود را دوباره ذخیره کرد، کنسول فقط برای اعضای Prime در دسترس بود. این ممکن است نشانه ای از چیزهایی باشد که در آن آمازون بیشتر شبیه Costco یا Walmart می شود و قبل از خرید، نیاز به عضویت دارد.

به همین ترتیب، عناصر آمازون(در برگه جدید باز می شود)خط محصولات فقط برای اعضای Prime در دسترس است. خط تولید از دستمال مرطوب بچه تا ویتامین ها را شامل می شود. ایده این است که آمازون تلاش می کند تا دقیقاً به شما بگوید محصول از کجا آمده است. (در مورد آن دستمال‌ها، می‌توانم به شما بگویم مایع داخل آن 97.9 درصد آب تصفیه‌شده با درجه دارویی از آبخوان White Lick Creek در مورسویل، ایندیانا است).

شایان ذکر است که اگر ارسال رایگان و بدون عجله را انتخاب کنید (که می تواند پنج تا هفت روز طول بکشد)، می توانید از خرید موسیقی، ویدیو و کتاب الکترونیکی درآمد کسب کنید. همچنین، اگر یک بسته واجد شرایط Prime پس از ضمانت حمل و نقل دو روزه برسد و با خدمات مشتری تماس بگیرید، آمازون ممکن است عضویت Prime شما را یک ماه تمدید کند.

بیشتر: 15 بهترین امتیازات پرایم آمازون

س: آمازون پرایم چقدر هزینه دارد؟

پاسخ : اکنون که می دانید آمازون پرایم چیست – وقت آن است که به هزینه ها نگاه کنید. هزینه عضویت برای Amazon Prime 119 دلار در سال یا 12.99 دلار در ماه است. 30 روز اول اشتراک سالانه رایگان است و می‌توانید در هر زمان آن را لغو کنید .

با این حال، دانش‌آموزان می‌توانند یک استراحت قیمت سخاوتمندانه دریافت کنند. حساب‌های دانشجویی آمازون بسیاری از مزایای Prime را دریافت می‌کنند و برای شش ماه اول رایگان است. پس از آن، باید در Prime مشترک شوید، اما با 50 درصد تخفیف. در طول دوره آزمایشی شش ماهه، دانش‌آموزان می‌توانند حمل و نقل رایگان دریافت کنند، اما نمی‌توانند به ویدیو و موسیقی استریم دسترسی داشته باشند یا کتاب‌های Kindle را قرض بگیرند. با این حال، اگر بخواهند پس از آن با قیمت تخفیف دار مشترک شوند، مزایای کامل Prime را دریافت خواهند کرد. آن‌ها همچنین به معاملات انحصاری مانند تخفیف‌های ویژه در پیش‌سفارش بازی‌های ویدیویی دسترسی خواهند داشت.

س: آیا می توانم آمازون پرایم را به عنوان هدیه بدهم؟

ج.: بله. فقط به صفحه هدیه آمازون پرایم مراجعه کنید(در برگه جدید باز می شود)، آن را به سبد خرید خود اضافه کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید تا دریابید که چگونه می توانید یک اشتراک یک ساله به یکی از دوستان یا اعضای خانواده بدهید. در سبد خرید خود، قبل از تسویه حساب، فقط مطمئن شوید که کادری که روی آن نوشته شده «این کالا یک هدیه است» علامت زده شده باشد و می‌توانید هنگام پرداخت، بقیه اطلاعات را پر کنید.

س: پرایم روز چیست؟

A.: Prime Day در سال 2015 به عنوان راهی برای آمازون برای جشن گرفتن بیستمین سالگرد تاسیس خود آغاز شد. فروش آن چنان موفقیت آمیز بود که به یک رویداد تابستانی سالانه برای آمازون تبدیل شد. در سال 2018، آمازون فروش را به 36 ساعت کامل افزایش داد و آن را به طولانی‌ترین روز پرایم تا کنون تبدیل کرد. امسال، Prime Day 2019 48 ساعت به طول انجامید و آمازون اعلام کرد که بیش از 175 میلیون کالا در سراسر جهان فروخته است که از مجموع فروش جمعه سیاه و دوشنبه سایبری آمازون پیشی گرفته است. برای خلاصه ای از فروش تابستانی، صفحه Amazon Prime Day ما را بررسی کنید.

آمازون پرایم چیست؟

(اعتبار تصویر: آمازون)

س: خانوارهای آمازون چیست؟

پاسخ: خانواده آمازون به دو بزرگسال و حداکثر چهار کودک اجازه می دهد تا محتوای دیجیتال آمازون را به اشتراک بگذارند. دو بزرگسال در یک خانواده می توانند تعدادی از مزایای Amazon Prime از جمله ارسال دو روزه، پخش ویدئو و دسترسی به کتابخانه Kindle Lending را به اشتراک بگذارند. برای افزودن یا حذف خود از یک خانواده، دستورالعمل‌های  وب‌سایت راهنمای آمازون را دنبال کنید(در برگه جدید باز می شود).

س.: کدام اقلام با آمازون پرایم ارسال دو روزه رایگان دریافت می کنند؟

پاسخ: اکثر اقلامی که آمازون می فروشد واجد شرایط ارسال رایگان دو روزه با Amazon Prime هستند. اقلام بزرگ مانند تردمیل و حلقه های بسکتبال به جای آن از حمل و نقل استاندارد رایگان برخوردار می شوند. با این حال، اقلام فروخته شده از طریق اشخاص ثالث (از طریق بازار آمازون) برای هر نوع ارسال رایگان واجد شرایط نیستند، مگر اینکه فروشنده آن را ارائه دهد.

بیشتر: چگونه در آمازون پول پس انداز کنیم

س.: کدام کتاب های Kindle برای امانت در دسترس هستند؟

پاسخ: آمازون بیان می کند که بیش از 1 میلیون کتاب در کتابخانه Kindle Lending موجود است. برای اینکه ببینید آیا کتابی که می‌خواهید بخوانید واجد شرایط است، کافی است آن را در دستگاه Kindle، برنامه Kindle یا وب‌سایت آمازون جستجو کنید و ببینید آیا آرم Prime در کنار آن ظاهر می‌شود یا خیر. اگر چنین است، اشتراک Prime به شما امکان می دهد آن را برای یک ماه قرض کنید. اگر نه، باید هزینه آن را به روش قدیمی پرداخت کنید.

س: Amazon Prime Music چیست؟

A.: Amazon Prime Music(در برگه جدید باز می شود)یک سرویس پخش موسیقی، شبیه به Spotify یا Pandora است. کاربران می‌توانند آلبوم‌ها یا آهنگ‌هایی را برای پخش انتخاب کنند یا به آمازون اجازه دهند تا یک نمایه سفارشی‌سازی شده متناسب با سلیقه‌شان ایجاد کند و این کار را برای آنها انجام دهد. در حال حاضر، این سرویس بیش از دو میلیون آهنگ را ارائه می دهد، اما انتخاب آن هنوز در مقایسه با Spotify و Pandora کمرنگ است. اعضای آمازون پرایم نیز می توانند این آهنگ ها را دانلود کرده و به صورت آنلاین به آن ها گوش دهند (تا زمانی که عضویت Prime آنها فعال باشد). سرویس جدیدتر آن، Music Unlimited(در برگه جدید باز می شود)، به شما امکان دسترسی به “ده ها میلیون” آهنگ و انتشار جدید هفتگی را می دهد. اگر صاحب آمازون اکو هستید، می توانید 3.99 دلار در ماه برای این سرویس بپردازید، اما فقط می توانید در دستگاه اکو خود پخش جریانی کنید. با 7.99 دلار در ماه، می‌توانید در همه دستگاه‌های خود پخش جریانی داشته باشید.

س.: Twitch Prime چیست؟

پاسخ: اکثر گیمرها قبلاً با Twitch، سرویس پخش جریانی بازی محبوب آشنا هستند، اما ممکن است درباره Twitch Prime ندانند. کاربران آمازون پرایم همچنین به Twitch Prime دسترسی دارند، که به آنها امکان می دهد استریم های Twitch را کاملاً بدون آگهی تماشا کنند. پاداش‌های ماهیانه درون‌بازی و «بازی‌های رایگان با پرایم» – مجموعه‌ای از عناوین رایگان برای اعضای Prime – از دیگر مزایایی هستند که ادامه دارند. اخیراً، آمازون اعلام کرد که اعضای Prime محتوای درون‌بازی رایگان برای بازی‌های منتخب موبایل دریافت خواهند کرد(در برگه جدید باز می شود)با آیتم های درون بازی برای PUBG Mobile شروع می شود. محتوای درون بازی با عناوین محبوب EA، Moonton، Netmarble، Wargaming Mobile و غیره کار خواهد کرد.

س: Prime Now چیست؟

پاسخ: اکنون نخست(در برگه جدید باز می شود)یک برنامه برای دستگاه های iOS و اندروید و یک وب سایت است(در برگه جدید باز می شود)که وعده تحویل رایگان اقلام انتخابی را در عرض 2 ساعت می دهد. در ابتدا، این سرویس تنها در شهرهای منتخب از جمله نیویورک، لس آنجلس، سیاتل و فینیکس در دسترس بود، اما این برنامه به طور منظم شهرهای جدیدی را اضافه کرده است.

کالاهای ارائه شده بیشتر خواربار، لوازم آرایشی و هدایای کوچک هستند، اما این امر باید تغییر کند زیرا آمازون شرکای محلی بیشتری به دست می آورد. همچنین می توانید تحویل غذا را از برخی از رستوران های مورد علاقه خود سفارش دهید. به عنوان مثال، در شهر نیویورک، Eataly، Westside Market، Gourmet Garage، Vintage Grape Wine & Spirits و Billy’s Bakery از جمله مشاغل شرکت کننده هستند. اگر عجله دارید، می توانید تحویل یک ساعته را انتخاب کنید، اما 7.99 دلار اضافی برای شما هزینه خواهد داشت. برای اینکه ببینید منطقه شما در محدوده تحویل Prime Now است یا خیر، وب سایت Prime Now را بررسی کنید.(در برگه جدید باز می شود)

س: Amazon Prime Video چیست؟

A.: Amazon Prime Video جزء پخش ویدئویی Amazon Prime است. مانند Netflix و Hulu، Amazon Prime پخش نامحدود ده ها هزار فیلم و نمایش تلویزیونی را ارائه می دهد. با این حال، برخلاف دو رقیب خود، آمازون پرایم همچنین اجازه اجاره و خرید محتوای خود را به صورت à la carte می دهد. همچنین می‌توانید اشتراک Prime Video را فقط با 8.99 دلار در ماه انتخاب کنید.

آمازون پرایم میزبان تعدادی سریال اصلی، از جمله سریال های موفقی مانند موتزارت در جنگل، شفاف و مرد در قلعه بلند است. کاربران همچنین می‌توانند نمایش‌های قدیمی‌تر HBO مانند The Sopranos، Eastbound & Down و فصل اول Veep را پخش کنند. مانند نتفلیکس، نمایش های جدید به طور مداوم اضافه می شوند .

با عضویت در پرایم، به اشتراک‌های ala carte کانال‌های آمازون نیز دسترسی خواهید داشت ، جایی که می‌توانید شبکه‌های مورد نظر خود را انتخاب کرده و انتخاب کنید و برای هر چیزی که تماشا نمی‌کنید پولی پرداخت نکنید. اشتراک ها عبارتند از HBO، Starz، Showtime، PSS Masterpiece، Magnolia Selects، Britbox و Acorn TV.

بیشتر: Netflix در مقابل Amazon Prime Instant Video: Face-Off

س.: آیا می توانم بدون اشتراک آمازون پرایم از خدمات پخش ویدئوی آمازون استفاده کنم؟

پاسخ: بله، اما شما باید هر قسمت از محتوایی را که می خواهید تماشا کنید، خریداری یا اجاره کنید. قیمت‌های این محتوا می‌تواند به‌طور چشمگیری متفاوت باشد، از 2 دلار برای قسمت‌های تلویزیونی جداگانه تا 30 دلار یا بیشتر برای کل فصل‌ها. یا می توانید برای Prime Video به صورت ماهانه با قیمت 8.99 دلار ثبت نام کنید.

س.: آیا اشتراک Prime به من امکان دسترسی به هر ویدیوی پخش جریانی در آمازون را می دهد؟

پاسخ: خیر . آمازون فقط برنامه های تلویزیونی و فیلم های خاصی را برای پخش نامحدود ارائه می دهد. برای مثال، برای فیلم‌های کاملاً جدید و قسمت‌هایی از برنامه‌های تلویزیونی که اخیراً پخش شده‌اند، باید برای هر قطعه رسانه جداگانه پولی بپردازید. آمازون نمایش‌ها و فیلم‌های پخش نامحدود خود را با یک گرافیک Prime در بالای باکس آرت مشخص می‌کند. همه چیز دیگر به صورت پرداختی است.

س: کجا می توانم آمازون پرایم ویدیو را تماشا کنم؟

پاسخ: Amazon Prime Instant Video بر روی رایانه های شخصی ، رایانه های Mac و رایانه های لینوکس و همچنین تمام کنسول های بازی مدرن و نسل آخر در دسترس است. همه کاربران iOS می توانند یک برنامه Amazon Prime را دانلود کنند، اما کاربران اندروید چندان خوش شانس نیستند. تنها دستگاه‌های اندرویدی که از Amazon Video پشتیبانی می‌کنند، تبلت‌های Kindle Fire و دستگاه‌های Fire TV خود آمازون هستند.

این سرویس برای ست‌اپ باکس‌های Roku ، Apple TV و اکثر تلویزیون‌های هوشمند در دسترس است ، اما برای Google Chromecast در دسترس نیست. آمازون همچنین از Fire TV Edition پرده برداری کرده است : مجموعه ای از تلویزیون ها که با رابط کاربری مشابه Fire TV Cube یا Fire TV Stick اجرا می شوند. عضویت آمازون پرایم برای استفاده از تلویزیون ها ضروری نیست، اما می تواند به کاربران کمک کند بهترین استفاده را از آن ببرند.

س: آیا Amazon Prime Video بهتر از Netflix/Hulu است؟

پاسخ : پاسخ کوتاه «نه» است، اما پاسخ طولانی‌تر بستگی به چیزی دارد که در یک سرویس به دنبال آن هستید. اگر ارسال رایگان دو روزه و کتاب رایگان Kindle را می‌خواهید، پخش ویدیوی Amazon Prime یک امتیاز خوب است. گزینه‌های پخش نامحدود معمولاً به اندازه موارد ارائه شده توسط Netflix و Hulu قوی نیستند، اما قیمت ارزان‌تر و ویژگی‌های اضافی Prime ممکن است آن را برای طرفداران آمازون – به‌ویژه کسانی که دارای Kindle Fires یا Fire TV هستند، ارزشمند کند.

س: Amazon Scout چیست؟

پاسخ: آمازون همیشه به دنبال راه های جدیدی برای ترغیب مردم به خرید و آخرین پروژه خود – به نام Amazon Scout است(در برگه جدید باز می شود)– در صفحه آمازون Scout بر اساس محصولاتی که دوست دارند یا دوست ندارند به مصرف کنندگان توصیه های محصول می دهد. در حال حاضر، این سایت فقط معاملاتی در زمینه دکوراسیون منزل، آشپزخانه و کفش زنانه دارد.

س: FreeTime Unlimited چیست؟

پاسخ: اعضای Prime ماهانه 2 دلار در این سرویس اشتراک صرفه جویی می کنند که هزاران کتاب، فیلم، نمایش تلویزیونی، برنامه آموزشی و بازی را برای کودکان 3 تا 10 ساله ارائه می دهد. اخیراً، آمازون سنین را افزایش داده است تا محتوای تخصصی را برای کودکان 9 تا 12 سال نیز در بر بگیرد. دارندگان تبلت Fire Kids جدید به طور خودکار یک سال رایگان دریافت می کنند. FreeTime Unlimited از طریق تبلت های Fire، Fire TV و کتابخوان های الکترونیکی Kindle قابل دسترسی است. والدین می‌توانند محتوا را بر اساس قضاوت خودشان در مورد مناسب بودن مرتب‌سازی و فیلتر کنند.

س.: چرا نباید در Amazon Prime مشترک شوم؟

پاسخ: اگر تمایل به خریدهای نادر از آمازون دارید که بیش از 25 دلار است، احتمالاً این سرویس برای شما مناسب نیست. (با خرج کردن 25 دلار یا بیشتر، ارسال رایگان برای شما به ارمغان می‌آید، حتی بدون عضویت در Prime.) به همین ترتیب، اگر کتاب‌های الکترونیکی خود را از Barnes & Noble، Apple یا Kobo تهیه کنید، کتاب رایگان Kindle سود چندانی برای شما نخواهد داشت. اگر قبلاً مشترک Netflix یا Hulu شده‌اید، به مجموعه گسترده‌تری از ویدیوهای پخش نامحدود نسبت به آنچه Amazon Prime ارائه می‌دهد دسترسی دارید.

س.: چگونه می توانم برای Amazon Prime ثبت نام کنم؟

A.: از صفحه وب Amazon Prime بازدید کنید(در برگه جدید باز می شود)، و دستورالعمل ها را دنبال کنید. شما به یک حساب کاربری رایگان آمازون و همچنین یک کارت اعتباری نیاز دارید.

اگر تصمیم گرفتید که می خواهید اشتراک را لغو کنید(در برگه جدید باز می شود)پس از آن، به حساب خود بروید و Manage Prime Membership را انتخاب کنید. اگر در حال حاضر مشترک هستید، روی پایان عضویت کلیک کنید، یا اگر در آزمایشی رایگان هستید و نمی‌خواهید اشتراک پولی را شروع کنید، ادامه ندهند.

س: اگر تحویلم دیر شد چه کار کنم؟ 

پاسخ: اگرچه آمازون به تحویل سریع خود افتخار می کند، گاهی اوقات خرده فروش می تواند توپ را رها کند. چند کار وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از تاخیر در تحویل Amazon Prime انجام دهید ، اما آمازون همچنین با مزایایی مانند اضافه شدن یک ماه رایگان Amazon Prime، موارد را اصلاح می کند.

حتماً صفحه کدهای تبلیغاتی آمازون ما را برای آخرین تخفیف ها و پیشنهادات بررسی کنید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]