اگر از انتظار و منتظر ماندن برای بوت شدن رایانه شخصی ویندوز 10 خود خسته شده اید، باید مطمئن شوید که تنظیمات راه اندازی سریع فعال است. این ویژگی که در ویندوز 8 با نام Fast Boot نیز شناخته می‌شود، رایانه شما را مانند نحوه خوابیدن دستگاه خاموش می‌کند و وضعیت سیستم عامل شما را در یک فایل خواب زمستانی می‌نویسد.

ما این را روی رایانه‌ای که در حال حاضر برای بررسی آزمایش می‌کنیم، امتحان کردیم، و فعال کردن Fast Startup زمان بوت ما را از 1 دقیقه به 19 ثانیه کاهش داد و 41 ثانیه – دو سوم زمان بوت – را کاهش داد. از آنجایی که تغییر این تنظیم زمان زیادی نمی برد، چرا در حال حاضر لحظه ای را برای ذخیره بسیاری در آینده صرف نکنید؟

بیشتر: تبلت های مورد علاقه ما برای کار و بازی

کاربرانی که درایو خود را با نرم‌افزاری مانند TrueCrypt رمزگذاری می‌کنند، ممکن است نخواهند این تنظیمات را فعال کنند، زیرا باید قبل از خاموش شدن، درایوهای رمزگذاری‌شده را به صورت دستی جدا کنند. راه‌اندازی سریع همچنین ممکن است منجر به خراب شدن پرونده یا مشکلات دیگری برای رایانه‌هایی شود که بین پارتیشن‌ها یا سیستم‌عامل‌ها بوت می‌شوند، بنابراین اگر رایانه‌تان را به این روش مدیریت می‌کنید، تنظیمات را غیرفعال نگه دارید.

این تنظیم معمولاً در رایانه‌های شخصی که ویندوز 10 دارند و هر کدام از ویندوز 8 به‌روزرسانی شده‌اند فعال می‌شود، اما به احتمال زیاد در دستگاه‌هایی که از ویندوز 7 ارتقا یافته‌اند غیرفعال می‌شود. در اینجا دستورالعمل‌های گام به گام برای روشن کردن سریع آورده شده است. حالت راه اندازی.

چگونه زمان بوت ویندوز 10 خود را 66 درصد کاهش دهیم؟

1. روی دکمه Start کلیک کنید.

2. گزینه Power Options را تایپ کنید.

3. Power Options را انتخاب کنید.

4. روی «انتخاب آنچه که دکمه پاور انجام می دهد» کلیک کنید.

5. اگر تنظیمات Shutdown خاکستری است، “Change settings that are nowavailable” را انتخاب کنید .

6. کادر کنار «روشن کردن راه‌اندازی سریع» را علامت بزنید. 

7. روی Save Changes کلیک کنید.

اکنون رایانه شما هنگام راه‌اندازی از حالت راه‌اندازی سریع استفاده می‌کند.

آیا می خواهید ویندوز 10 را سریعتر اجرا کنید؟ در اینجا نحوه یکپارچه سازی هارد دیسک خود در ویندوز 10 آورده شده است.

عملکرد و بهره وری ویندوز 10

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]