Razer به ماوس گیمینگ Viper 8K خود سم اضافه می کند

Razer Viper 8K
انتخاب سردبیر
(تصویر: © Laptop Mag)

لپ تاپ مگ حکم

با Viper 8K، Razer نسخه اصلی را به روش‌های کوچک اما معنی‌دار بهبود می‌بخشد و در عین حال قیمت را ثابت نگه می‌دارد.

طرفداران

 • +اجرای فوق العاده
 • +طراحی دوسویه راحت
 • +سبک وزن
 • +نرخ نظرسنجی 8K، 20K DPI

منفی

 • -وزن قابل تنظیم نیست
 • -طراحی متقارن برای همه مناسب نخواهد بود
 • -قرارگیری غیرواقعی دکمه DPI
مشخصات RAZER VIPER 8K

قیمت: 80 دلار
شکل:

سنسور
 دوسویه : فوکوس +
DPI : 20000
دکمه : 8
سازگاری: ویندوز، مک، لینوکس

توصیه ماوس Viper 8K Razer به یک دلیل ساده آسان است: این ماوس نسبت به نسل قبلی خود بدون افزایش قیمت بهبود می‌یابد. با مدل 8K، مجموعه‌ای از مشخصات و ویژگی‌ها، از جمله سنسور Focus+ پاسخگو، حداکثر 20K DPI، تریگرهای نوری، نرخ نظرسنجی پیشرو در کلاس، و طراحی دوسویه را دریافت می‌کنید.

آیا Viper رقابت خود را به طور کامل می بلعد؟ از بسیاری جهات، بله. این یک طراحی جهانی دارد که برای کاربران چپ‌دست و راست‌دست راحت خواهد بود، مهم نیست که ارقام آن‌ها چقدر کوچک یا بزرگ باشد. سنسور Focus+ بهبودیافته پاسخگو و دقیق است و تریگرهای نوری تاثیر رضایت بخشی به آن ها دارند. علاوه بر این، ویژگی جلب توجه، نرخ نظرسنجی 8000 هرتز، به گیمرهای ورزش های الکترونیکی اطمینان می دهد که پاسخگوترین بازخوردها را دریافت می کنند، حتی اگر اکثر کاربران متوجه تفاوت نباشند. حتی در بهترین صفحه ماوس بازی ما قرار گرفت.

قیمت Razer Viper 8K

Razer Viper 8K قیمتی معادل 79.99 دلار دارد که با توجه به مشخصات و ویژگی های آن معقول است. همچنین شایان ذکر است که Viper 8K قیمتی برابر با مدل قبلی دارد که در سال 2019 عرضه شد (اکنون می توانید آن را با قیمت پایین 40 دلار در فروش پیدا کنید).

طراحی Razer Viper 8K

نورپردازی RGB در ماوسی به نام Viper 8K به طرز شگفت‌آوری خجالتی است، اما طراحی بهتر از رویکرد رزرو شده است. و این بدان معنا نیست که Viper خسته کننده به نظر می رسد. دور از آن. برخی زوایای تهاجمی وجود دارد که هر سطح را مانند یک صفحه زره متمایز به نظر می‌رساند در حالی که پانل‌های جانبی منقطع سطوح صاف سیاه را می‌شکنند و راحتی را بهبود می‌بخشند.

لوگوی اجباری Razer در مرکز تکیه گاه کف دست قرار دارد که در انتخاب شما RGB می درخشد. من یک پالس چند رنگ را انتخاب کردم که رنگ را با سرعت ضربان قلب آرام تغییر می داد. تکیه گاه کف دست بافت مات ظریفی دارد که به چسبندگی کمک می کند و لوگو را می پوشاند و نور را مات می کند.

(اعتبار تصویر: Laptop Mag)

درست بالای تکیه گاه کف دست، یک حاشیه براق با زاویه تهاجمی وجود دارد که من را به یاد کشتی کاپیتان فالکون می اندازد. به سمت چپ و راست کلیک می شود که در همان پلاستیک بافت پوشانده شده اند. بین این کلیک‌کننده‌های مجزا در یک چرخ اسکرول پیچ‌دار و طرفین آن‌ها، پانل‌های جانبی لاستیکی قرار دارند. برخی از تزئینات مشکی براق در سرتاسر طراحی وجود دارد و پایه‌های سفید در قسمت زیرین ظاهر می‌شوند، جایی که دکمه تعویض پروفایل و سنسور نوری را مشاهده می‌کنید.

Razer Viper 8K به عنوان یک ماوس دوسویه کاملاً متقارن است. دو مجموعه یکسان از دکمه ها در هر طرف وجود دارد و خطوط ماوس یک تصویر آینه ای است. به این ترتیب، گیمرهای چپ دست که اغلب نادیده گرفته می شوند، تجربه مشابهی با کاربران راست دست دارند.

(اعتبار تصویر: Laptop Mag)

Viper 8K به طور کامل از پلاستیک ساخته شده است، اما به نظر می رسد که به خوبی ساخته شده است، و این به رغم طراحی وزن پر 2.4 انسی آن است. این به طور قابل توجهی سبک تر از SteelSeries Sensei Ten است (3.3 اونس).

این ماوس هشت دکمه ای با دو کلیک، یک چرخ اسکرول قابل کلیک، دو جفت دکمه یکسان در طرفین و یک دکمه در پایین برای سفارشی کردن تنظیمات از پیش تعیین شده DPI است. اینها از طریق یک LED مثلثی کوچک درست بالای دکمه کدگذاری رنگی دارند.

راحتی Razer Viper 8K

موش‌های دودسته معمولاً نسبت به موش‌هایی که مخصوص کاربران راست‌دست ساخته شده‌اند، راحت‌تر هستند، زیرا شکل باید متقارن باشد. با این حال، Viper 8K به خوبی به شکل دست من در آمد و استفاده از آن در طول یک روز کاری کامل راحت بود.

به عنوان یک گیمر راست دست، بزرگترین نگرانی من با موش هایی که برای هر دو دست مناسب هستند این است که جایی برای حلقه و انگشت صورتی من وجود ندارد. و در حالی که این امر به ناچار در مورد Viper 8K صادق است، اما این دو رقم به راحتی در لبه سمت راست ماوس قرار گرفتند. اتصال ماوس به XPS 15 از طریق USB Type-A یک کابل بافته شده است که بادوام به نظر می رسد، اما هرگز باعث کشیدگی در طول جلسه بازی من نشده است.

(اعتبار تصویر: Laptop Mag)

این ماوس دارای مشخصات کم است، بنابراین می توانید به راحتی از آن با چنگال پنجه ای یا نوک انگشت استفاده کنید. بهتر از آن، قوز ملایم در مرکز به من این امکان را می داد که از چنگ کف دست ترجیحی خود با تماس سبک با کف دستم استفاده کنم. Viper همچنین برای بسیاری از افراد یک اندازه عالی است. دست‌های سایز متوسط ​​من مناسب بودند و فکر می‌کنم آن‌هایی که دست‌های کوچک‌تر یا بزرگ‌تری دارند نیز مشکلی ندارند.

Razer کار بسیار خوبی را انجام داد تا این ماوس را برای گسترده ترین مخاطبان جذاب کند. برای افرادی که راست دست یا چپ دست هستند مناسب است و به یک راه حل برای همه نزدیک است. با این حال، Viper برای همه کار نخواهد کرد. کسانی که یک ماوس سنگین را ترجیح می دهند باید به جای دیگری نگاه کنند (هیچ راهی برای اضافه کردن وزن به Viper وجود ندارد) و برخی از گیمرهای ورزش های الکترونیکی ارگونومی ماوس هایی را ترجیح می دهند که به صراحت برای کاربران راست یا چپ ساخته شده است.

(اعتبار تصویر: Laptop Mag)

البته، برخی از افراد به برگه مشخصات نگاه نمی کنند. Viper 8K یک ماوس سیمی است و هیچ گزینه ای برای بی سیم شدن وجود ندارد (در حال حاضر، نسخه بی سیم Viper 8K وجود ندارد). و اگر به پر جنب و جوش ترین نمایش نور RGB نیاز دارید، آن را از Viper مخفی دریافت نخواهید کرد.

عملکرد Razer Viper 8K

من واقعاً از استفاده از Viper 8K به عنوان ماوس بازی و همچنین درایور روزمره خود لذت بردم. سنسور Focus+ حرکات من را به طور ماهرانه ای ردیابی می کرد و مکان نما را دقیقاً به جایی که در مانیتور 34 اینچی من به آن نیاز داشتم هدایت می کرد. کابل بافته شده هیچ گونه کششی ایجاد نکرد و پاهای صاف زیر آن روی پد ماوس لاجیتک من می چرخید.

من در مورد چرخ اسکرول دو فکر هستم. روش بریدگی به این معنی است که بالا و پایین رفتن یک صفحه عمدی است — شما هرگز از بالا یا پایین اسکرول نخواهید کرد. با این حال، من توانایی جابجایی بین بریدگی و صاف را دوست دارم تا بتوانم به سرعت صفحه وب یا صفحه‌گسترده را پایین بیاورم. با Viper 8K، شما به مکانیسم غلتشی بریدگی محدود شده‌اید.

(اعتبار تصویر: Laptop Mag)

ماوس در طول جلسات بازی من به خوبی کار می کرد و زمانی که چند دور Starcraft II را در برابر هوش مصنوعی بازی کردم به یک همراه قابل اعتماد تبدیل شد. حرکات دقیق به این معنی بود که من هرگز به طور تصادفی روی یک واحد کلیک نمی کردم و می توانستم به سرعت بین پایگاه و ارتش خود جابجا شوم و در حالی که دشمن Protoss خود را می زدم، واحدهای جدیدی را ایجاد می کردم. سوئیچ‌های نوری نسل دوم یا کلیک‌های چپ و راست لمسی هستند و برای هر کلیک یک ضربه رضایت‌بخش ارائه می‌دهند. اگر یک نقطه ضعف وجود دارد، این است که صدای آنها بسیار بلند است، بنابراین اگر در یک دفتر خانه با شخص دیگری کار می کنید، این را در نظر داشته باشید.

من Viper 8K را روی 6000 DPI نگه داشتم، اما اگر به نوعی از بازی‌های حرفه‌ای هستید، می‌توانید تا 20000 DPI بروید. این نسبت از 16000 DPI در مدل قبلی بیشتر است، اما باز هم، تعداد کمی از مردم نیاز به حداکثر کردن دارند.

(اعتبار تصویر: Laptop Mag)

جذابیت اصلی نرخ نظرسنجی 8000 هرتز است، به این معنی که ماوس در هر ثانیه 8000 بار اطلاعات را به رایانه شما ارسال می کند. اگر بیش از حد به نظر می رسد، خوب، احتمالاً همینطور است. نمی‌توانم با اطمینان بگویم که این ویژگی در طول آزمایش من تفاوت ایجاد کرده است، با این حال، خوب است بدانید که می‌توانید این مورد را تا محدودیت‌های بازی بدون تجربه هیچ تاخیری پیش ببرید.

ویژگی های Razer Viper 8K

Razer Viper به عنوان یک ماوس گیمینگ که برای ورزش های الکترونیکی طراحی شده است، بیشتر به کارایی می پردازد تا ویژگی های فانتزی. این بدان معنا نیست که Viper 8K یک ماوس اولیه است. دور از آن؛ از برخی جهات، یکی از پیشرفته ترین هایی است که می توانید بخرید.

(اعتبار تصویر: Laptop Mag)

البته، با فرکانس رای گیری 8000 هرتز که قبلا ذکر شد و حداکثر 20000 DPI که توسط سنسور نوری Focus+ ممکن شده است، شروع می شود.

در برنامه Razer Synapse 3.0 می توانید نور RGB و سطوح DPI را سفارشی کنید و همچنین پروفایل های سفارشی ایجاد کنید. این یک برنامه کاربرپسند با رابط کاربری ساده است که برای افرادی که برای اولین بار کار می کنند به خوبی کار می کند.

(اعتبار تصویر: Razer)

باز کردن Synapse شما را به صفحه سفارشی‌سازی می‌برد که در آن می‌توانید هر هشت دکمه روی Viper 8K را برای انجام عملکردهای مختلف صفحه کلید یا ماوس یا راه‌اندازی ماکروها مجدداً اختصاص دهید. من بلافاصله دکمه های کناری سمت چپ را از کلیک ماوس به مرحله حساسیت به پایین/مرحله بالا برای تنظیم DPI در حین پرواز تغییر دادم. پس از انجام این کار، هر بار که DPI را تغییر می دادم، یک پاپ آپ راحت روی صفحه نمایش من ظاهر می شد.

وقتی صحبت از DIP شد، بخش «عملکرد» جایی است که می‌توانید پنج پیش‌تنظیم DPI را تنظیم کنید که هر کدام با یک رنگ LED منحصربه‌فرد که در پایین ماوس روشن می‌شود، مشخص می‌شوند. همچنین می‌توانید نرخ نظرسنجی را در این صفحه تغییر دهید، اگرچه حفظ آن در 8K بهترین گزینه برای اکثر افراد خواهد بود. در تب بعدی Lighting قرار دارد که می توانید بین افکت های از پیش تعیین شده RGB جابجا شوید یا با استفاده از Chroma Studio یک افکت کاملا سفارشی ایجاد کنید. شما همچنین می توانید روشنایی نور را تنظیم کنید. و در نهایت، در تب Calibrate، می‌توانید از هر سطح Razer (یا موس پد) که برای بهبود ردیابی استفاده می‌کنید، انتخاب کنید.

خط پایین

Razer Viper 8K یک ماوس عالی برای گیمرهای معمولی و رقبای esports است. دارای سنسور سریع و دقیق، طراحی دوسویه ارگونومیک است و به راحتی در نرم افزار Synapse قابل شخصی سازی است.

البته ویژگی تیتر، نرخ نظرسنجی 8K است. بله، Razer به آرامی روی مانیتور 34 اینچی من حرکت می‌کرد، اما من نمی‌توانستم تفاوتی در پاسخ‌دهی بین Viper و سایر موش‌های با نرخ نظرسنجی 1000 هرتز تشخیص دهم. خبر خوب این است که، چه 8K بیش از حد باشد و چه نباشد، شما را اضافه نمی کند. Viper 8K مانند نسخه اصلی 80 دلار قیمت دارد.

اگر به یک ماوس دوسویه با عملکرد بالا نیاز دارید، Razer Viper 8K یک انتخاب فوق العاده است، درست در کنار SteelSeries Sensei Ten. این ماوس مزایای کمی نسبت به Viper دارد – یک دکمه اختصاصی DPI در بالای ماوس، بدنه لمسی نرم و کمی RGB بیشتر – اما بدون نرخ نظرسنجی بالا یا کابل بافته شده.

به طور کلی، اگر به یک ماوس دوسویه علاقه دارید و می خواهید عملکردی برای اجرای عناوین یا بازی های FPS رقابتی در هر سبک دیگری داشته باشید، پس Viper 8K باید در رادار شما باشد.

توضیحات فیلدها را انتخاب کنید
 • تصویر
 • رتبه بندی
 • قیمت
 • وزن
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • فیلدهای سفارشی
 • SKU
 • موجودی
 • دسترسی
 • شرح
 • محتوا
 • مشاهده جزئیات و خرید
مقایسه کنید
مقایسه کنید ×
بیایید مقایسه کنیم! به خرید ادامه دهید