Razer سرانجام ماوس چپ دست محبوب MMO خود را بازگرداند

بررسی Razer Naga: Left-handed Edition
انتخاب سردبیر
(تصویر: © آینده)

لپ تاپ مگ حکم

Razer Naga Left-Handed Edition روشی قابل تنظیم و راحت را برای گیمرهای چپ دست فراهم می کند، اما کمی گران است.

طرفداران

  • +طراحی راحت
  • +پاسخگو
  • +عملکرد خوب

منفی

  • -کمی گرونه

پس از سال‌ها بازنشستگی، Razer Naga: Left-Handed Edition دوباره زنده شد. تمام مشخصات جدید مدل های قبلی را دارد اما با طراحی تازه ای بسته بندی شده است. در نهایت، کاربران چپ دست می توانند دوباره به استفاده از ماوسی که به طور خاص برای آنها طراحی شده است، بازگردند تا بتوانند بازی های MMO را راحت تر انجام دهند. با این حال، Naga کمی گران است، 99 دلار، به خصوص برای یک ماوس سیمی. اما به طور کلی، آخرین اقتباس Razer از Naga: Left-Handed Edition بهترین ماوس بازی برای گیمرهای چپ دست است.

طراحی Razer Naga: Left-handed Edition

مانند بسیاری از محصولات Razer، Razer Naga: Left-handed Edition شیک به نظر می رسد و دارای پوسته مشکی است که با نورپردازی Chroma RGB Razer برجسته می شود. ابعاد آن 4.9 x 2.9 x 1.7 اینچ و وزن آن 4.8 اونس است. سمت چپ ماوس دارای یک فرورفتگی برای قرار دادن انگشت حلقه است و در کنار آن یک پانل دستگیره لاستیکی طراحی شده برای انگشت صورتی است.

بررسی Razer Naga: Left-handed Edition

(اعتبار تصویر: آینده)

ماوس کمی حجیم است، مخصوصاً در نزدیکی تکیه انگشت حلقه، اما مطمئناً در دست گرفتن آن راحت است. تکیه گاه دست دارای لوگوی Razer با نور RGB است که در مرکز قرار دارد. این ماوس در مجموع دارای 20 دکمه است که شامل چرخ اسکرول با نور RGB و کلیک راست و چپ می شود. دو دکمه DPI و 1 تا 12 دکمه شماره گذاری شده در سمت چپ وجود دارد. در زیر ماوس، سنسور نوری Razer Focus+ و نشانگر و دکمه پروفایل را خواهید دید.

برخلاف Razer Naga Pro ، Razer Naga Left-Handed Edition بی سیم نیست. در عوض دارای یک کابل Razer Speedflex برای اتصال به رایانه یا لپ تاپ شما از طریق درگاه USB است. بنابراین لازم نیست نگران مرگ آن در حین بازی کردن بازی های مورد علاقه خود باشید، اما داشتن یک نسخه بی سیم خوب است.

Razer Naga: Left-handed Edition راحتی

نیازی به گفتن نیست که اگر قبلاً از ماوس چپ‌دست استفاده نکرده‌اید، Razer Naga: Left-Handed Edition کمی به آن عادت می‌کند. اما من احساس می‌کنم که فرورفتگی انگشت حلقه و گرفتن انگشت صورتی نسبت به موش‌های بدون آن‌ها، ثبات بیشتری را ایجاد می‌کنند.

بررسی Razer Naga: Left-handed Edition

(اعتبار تصویر: آینده)

افشای کامل، من دودسته هستم، اما به موش های راست دست عادت کرده ام، و بنابراین هنوز با دست چپم از ماوس استفاده می کنم. من تمایل داشتم هنگام تلاش برای گرفتن ماوس یا فشار دادن کلیک چپ، به طور تصادفی روی صفحه شماره را با انگشت شستم فشار دهم. با وجود این، صفحه اعداد به سمت داخل منحنی می شود، که به انگشت شست من اجازه می دهد به راحتی روی آن قرار گیرد و دسترسی به ورودی ها را در حین بازی آسان تر می کند.

به طور کلی، استفاده از ماوس بسیار راحت بود، و حتی زمانی که به آن عادت کردم، هیچ فشاری احساس نکردم. کف دست ماوس راحت بود و همه انگشتانم جایی برای استراحت داشتند.

عملکرد Razer Naga: Left-handed Edition

به لطف پنل 12 دکمه ای، Razer Naga: Left-Handed Edition طیف گسترده ای از سفارشی سازی را برای گیمرها ارائه می دهد. البته، شما باید با مزاحمت پیکربندی همه دکمه ها کنار بیایید، اما پس از مدتی آزمون و خطا، از گزینه های سفارشی سازی Naga قدردانی خواهید کرد. شما می توانید تا پنج پروفایل را به بازی های مختلف اختصاص دهید که با کلیک ساده یک دکمه در قسمت زیرین ماوس قابل تغییر است.

بررسی Razer Naga: Left-handed Edition

(اعتبار تصویر: آینده)

وقتی Call of Duty: Warzone را بارگذاری کردم، واقعاً متوجه شدم که چند گزینه مختلف برای سفارشی کردن این ماوس داشتم. من هرگز در بازی با صفحه کلید و ماوس خوب نبودم، اما پیکربندی ماوس بیشتر نیاز به کیبورد را از بین برد، که بازی را بسیار آسان کرد. می‌توانستم اسلحه‌هایم را عوض کنم، زره‌ها را تجهیز کنم، با سرعت دویدم و حتی با ماوس خم شوم، که کنترل‌ها را بسیار طبیعی‌تر می‌کردم. نمی توانم بگویم که کشته شده ام، اما برای مدتی زنده ماندم، بنابراین این یک پیروزی برای من است.

من قطعاً شانس بیشتری برای بازی Overwatch داشتم، اگرچه پوسته حجیم Naga باعث شد که حرکت روی پد ماوس من سخت شود. به طور کلی، ثابت بودن مکان نما با عملکرد سریع ماوس باعث شد تا بتوانم چند کشتن را برای من بسیار آسان کند.

مجبور شدم این موس را روی یکی از بازی‌های مورد علاقه‌ام امتحان کنم: من نان هستم. پس از ایجاد چند تغییر در صفحه اعداد، من سفر خائنانه ای را در اتاق انجام دادم تا هدف نهایی خود را که نان تست شده بود، محقق کنم، همه اینها فقط با ماوس و صفحه پیکان. من با عادت کردن به ماوس و تمام کارهایی که می توانستم با آن انجام دهم، لحظات بسیار سرگرم کننده ای را سپری کردم.

فهمیدن اینکه هر بازی برای اینکه با ماوس کار کند به چه چیزی نیاز دارد کمی خسته کننده بود، اما عملکرد خود ناگا شگفت انگیز بود. فقط باید برای پیکربندی آن وقت بگذارید.

ویژگی های Razer Naga: Left-Handed Edition

مانند بسیاری از ماوس‌های Razer، Naga از برنامه Razer Synapse پشتیبانی می‌کند و به فناوری‌های فانتزی مرتبط با ماوس مجهز شده است. با استفاده از برنامه Synapse، می توانید 20 دکمه قابل برنامه ریزی را سفارشی کنید. همانند بقیه موس‌های Razer، Razer Naga Pro دارای سوئیچ‌های نوری است که طبق گفته Razer، تا 50 میلیون کلیک دوام دارند.

بررسی Razer Naga: Left-handed Edition

(اعتبار تصویر: آینده)

این ماوس همچنین دارای پنج پروفایل مختلف از طریق سیستم حافظه داخلی پیشرفته خود است. این بدان معنی است که می توانید ماوس خود را در هر جایی بیاورید و تنظیمات شما در حافظه خود ذخیره می شود. در زیر ماوس، در کنار سنسور نوری Razer Focus+، کلمه “پروفایل” با یک دایره روشن قرار دارد. با کلیک بر روی دکمه، می توانید پروفایل ها را تغییر دهید و نشانگر پروفایل بین پنج رنگ مختلف تغییر می کند: سفید، قرمز، سبز، آبی و فیروزه ای.

سنسور نوری از نسخه قبلی به روز شده است. سنسور اپتیکال Razer Focus+ اکنون حداکثر 20000 DPI را با دقت وضوح 99.6 درصد ارائه می دهد. این تضمین می کند که می توانید در حین انجام تمام بازی های مورد علاقه خود، حرکات سریع و دقیق انجام دهید.

بررسی Razer Naga: Left-handed Edition

(اعتبار تصویر: آینده)

در برنامه Razer Synapse، گزینه های مختلفی برای سفارشی کردن محصولات Razer خود خواهید یافت. بخش Razer Naga: Left-Handed Edition دارای چهار تب مختلف است: شخصی سازی، عملکرد، نورپردازی و کالیبراسیون. Customize به شما امکان می دهد نقش هر یک از 20 دکمه روی ماوس را تغییر دهید. تب Performance شامل تنظیمات حساسیت است که به شما امکان می دهد DPI را بین 100 تا 20000 در 5 مرحله سفارشی کنید. تب Lighting به شما امکان می دهد چراغ های روی ماوس را پیکربندی کنید که شامل صفحه شماره، چرخ اسکرول و لوگوی مرکزی است. می‌توانید روشنایی را تنظیم کنید، افکت‌ها را اضافه کنید یا وقتی که در حالت بی‌کار هستید یا نمایشگر رایانه‌تان خاموش می‌شود، نور را خاموش کنید. در همین حال، تب Calibration جایی است که شما کالیبراسیون ماوس را تنظیم می کنید.

گیلاس برای من، سیاست بازگشت بدون ریسک 14 روزه و گارانتی محدود دو ساله Razer به مصرف کنندگان رایگان است.

خط پایین

Razer Naga: Left-Handed Edition به گیمرهای چپ دست راه راحت تری برای انجام برخی از بازی های مورد علاقه خود ارائه می دهد. با گزینه های زیادی برای سفارشی سازی و چیدمان بسیار راحت، گیمرها این شانس را دارند که محصولی را بخرند که به طور خاص برای آنها ساخته شده است. ناگفته نماند که ماوس به خودی خود اجازه پنج پروفایل مختلف را می دهد و جابجایی از بازی به بازی را آسان تر از همیشه می کند. با این حال، برچسب قیمت 99 دلاری کمی گران است.

اگر به دنبال یک ماوس دودسته ارزان قیمت هستید، می توانید Sensei Ten SteelSeries را تنها با قیمت 70 دلار انتخاب کنید، اما این ماوس تنها دو دکمه را در مقابل 12 دکمه ارائه می دهد.

با وجود این، Razer Naga: Left-Handed Edition تجربه ای را ارائه می دهد که در هیچ جای دیگری نخواهید یافت و به راحتی آن را به یکی از بهترین ماوس های بازی برای گیمرهای چپ دست تبدیل می کند.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]