چرا ثروتمند نمی شویم؟ چه چیزی ثروتمندان را از فقیرها جدا می‌کند؟
افراد ثروتمند و موفق با گذشت زمان عادت‌هایی در خودشان ایجاد می کنند …
عادت‌هایی که برای افزایش درآمد و ثروتمند ماندن از آنها استفاده می‌کنند.
افراد فقیر نیز با سرزنش همه به جز خودشان فقیر می‌مانند. در مقاله امروز، من عادات افراد موفق را با شما به اشتراک می‌گذارم و به شما می گویم چرا پولدار نمی شویم؟

برای تماشای فیلم اینجا کلیک کنید – آیا من ثروتمند خواهم شد؟ 7 نشانه موفقیت چیست

 

9 دلیل این که چرا ثروتمند نمی شویم؟

اولین دلیل اینکه چرا پولدار نمی شویم: تسلیم شدن در برابر کودک درونتان

عادت بد تسلیم شدن در مقابل فرزند درونتان را ترک کنید - چرا ثروتمند نمی شویم

اولین دلیل اینکه چرا ثروتمند نمی شویم این است که افراد فقیر در برابر کودک درونشان اختیاری از خودشان ندارند. اگر نتوانید کودک درونتان را کنترل کنید و در برابر میل به خریدن هرچه در برابر شماست مقاومت کنید، هرگز ثروتمند نخواهید شد. تجمل‌گرایی و خرید کالاهای “لوکس و گران قیمت” در طول ماه درنهایت باعث می‌شود نتوانید چیزهایی که واقعاً نیاز دارید را بخرید. مانند خرید خانه‌ای که می‌توانید در آن زندگی کنید یا یک بازنشستگی راحت.

استشمارد مارشمالو در سال 1972 آزمایشی روی کودکان اجرا کرد. کودک می‌توانست مارشملو را همان موقع بخورد یا 15 دقیقه صبر کند ولی در عوض این انتظار، یک مارشملو دیگر هم جایزه بگیرد. محقق از اتاق خارج می‌شد و 15 دقیقه بعد برمی‌گشت و به کودکانی که صبر کرده بودند یک مارشملو دیگر جایزه می‌داد. مطالعات بعدی نشان داد که کودکانی که بیشتر منتظر مانده بودند نتایج بهتری در زندگیشان داشتند که با نمرات SAT، تحصیلات، شاخص توده بدنی و موارد دیگر اندازه گیری می‌شود.

یک غریزه در همه ما وجود دارد که می‌خواهد هرچه در مقابل ماست را بدست آورد.

 

دومین دلیل اینکه چرا پولدار نمی شویم: گرفتار شدن در حراج جمعه سیاه

فروش جمعه سیاه عادت ضعیفی است - چرا ثروتمند نمی شویم

هرچقدر هم که این حراج‌ها وسوسه انگیز باشد، در نهایت اگر لباسی که می‌خریدرا نپوشید، تخفیف محسوب نمی‌شود. “ذهنیت معاملاتی” را خنثی کنید. افراد ثروتمند با برنامه‌ریزی قبلی خرید می‌کنند و دقیقاً آنچه را که می‌خواهند می‌خرند و در جراح‌ها با دقت پس‌انداز کنند.

اگر لباسی بخرید که واقعاً عاشق آن هستید و تقریباً هر روز بپوشید، “هزینه هر لباس” به مراتب کمتر از تخفیفی است که یک لباس در سال بپوشید تا خرید را برای خودتان توجیه کنید.

 

مشاهده و خرید انواع لباس مردانه

 

سومین دلیل اینکه چرا ثروتمند نمی شویم: روی با ارزش‌ترین داراییتان سرمایه گذاری کنید

یک مرد جوان که برای سلامتی خود سرمایه گذاری می کند عادت بزرگی است که باید به آن وارد شود - چرا ثروتمند نمی شویم

بدنت با ارزش‌ترین دارایی توست. سالم و خوش‌اندام بودن باعث جذابیت بیشتر شما برای چشم‌اندازهای تجاری، جذب دوستان بیشتر و دختر رویایی شما خواهد شد. مطالعه دانشگاه ایالتی کلیولند در سال 2021 نشان داد که رابطه‌ای بین ورزش و خرید بهتر وجود دارد و این پیوند در افرادی که بیشتر ورزش می‌کنند قوی‌تر است.

خواب کافی به بدن کمک می‌کند تا بهتر تمرکز کنید، به این معنی که در کارتان نتیجه بهتری می‌گیرید و در نهایت می‌توانید توجه بیشتری به زمان داشته باشید.

به عنوان آخرین تفکر در اینباره، افراد موفق می‌دانند زمان چیزی هست که نمی‌توانید با پول بخرید. درسته؟ همه ما می‌دانیم افرادی که سبک زندگی سالم‌تری دارند عمر طولانی‌تری هم دارند – پس چرا روی خودتان سرمایه‌گذاری نکنید؟

 

چهارمین دلیل اینکه چرا ثروتمند نمی شویم: کارمند شخص دیگری بودن

یک عادت ضعیف انجام بازی های دیگران است - چرا ثروتمند نمی شویم

چرا کارمندی را در این لیست قرار داده‌ایم؟ زیرا شما ضرر خواهید کرد. هیچ مشکلی نیست، اگر در یک شرکت بزرگ کار می‌کنید، روسای شما تصمیم می‌گیرند شما موفق به نظر برسید.

اگر برای خودتان کار کنید، موفقیت و هدف مورد نظرتان را انتخاب می‌کنید. شما تصمیم می‌گیرید که چقدر پول خود را از طریق مشاغل پرداخت کنید.

بله، شروع کار از ابتدا دشوار است اما افراد ثروت این سختی را ترجیح می‌دهد. نیازی نیست که کار روزانه خود را نیز ترک کنید، ابتدا ایده خود را به عنوان سرگرمی عصرگاهی یا آخر هفته امتحان کنید، سپس کاررا شروع کنید و آن را به آرامی انجام دهید.

 

پنجمین دلیل اینکه چرا ثروتمند نمی شویم: هدر دادن وقت

یک عادت خوب ارزش‌گذاری به وقت خودتان است - چرا ثروتمند نمی شویم

افراد ثروتمند همانطور که از ثروت خود مراقبت می‌کنند از وقت و زمانشان هم محافظت می‌کنند. آنها می‌دانند که زمان چقدر ارزش دارد.

وقت طلاست. نگذارید عمرتان هدر برود. روزهایم را حتی برای تعطیلات آخر هفته مسدود می‌کنم تا به من کمک کند از هر لحظه، چه در محل کار و چه در کنار خانواده، نهایت استفاده را ببرم. من بی‌عیب نیستم، گاهی اوقات جلسات یا فعالیت‌ها بیش از حد انجام می‌شود، اما حداقل با داشتن یک برنامه عالی هرگز نمی‌گویم که “نفهمیدم بعد از ظهر چطور گذشت؟”

 

ششمین دلیل اینکه چرا ثروتمند نمی شویم: غرور زیاد داشتن

غرور بیش از حد یک عادت ضعیف است - چرا ثروتمند نمی شویم

در این مورد از مقاله چرا ثروتمند نمی شویم یک راز وجود دارد: افراد ثروتمند وقتی صحبت از رسیدن به خواسته‌هایشان می‌شود اصلا خجالت‌زده نیستند.

Coupon.org با بررسی خانواده‌های آمریکایی متوجه شد افرادی که درآمدشان 100000 دلار یا بیشتر است، دو برابر بیشتر از کسانی که درآمدشان کمتر از 35000 دلار است، کوپن می‌زنند.

آیا ثبت نام در لیست‌های پستی شرکت پوشاک، یافتن اطلاعات بالاتر از فروش خصوصی آنها و اولین حضور در فروشگاه در آن روز وسواس است؟ شاید، اما اقلامی را که ماهها و بعضاً با قیمت خرید کمتری به آنها چشم دوخته‌اید، دریافت خواهید کرد.

 

هفتمین دلیل اینکه چرا ثروتمند نمی شویم: مانکن متحرک نباشید

برده برندها بودن عادت بدی است - چرا ثروتمند نمی شویم

من این موضوع را درک می‌کنم، این یک دام است که به آسانی در آن سقوط می‌کنم. شما چیزی را پیدا می‌کنید که دوست دارید از یک مارک تجاری متناسب باشد بنابراین تصور می‌کنید که هر چیز دیگری که این فروشگاه می‌فروشد برای شما مفید خواهد بود و کیفیت آن کاملاً عالی خواهد بود.

حقیقت غم‌انگیز خرده‌فروشان لباس مدرن کیفیت متفاوت است. اندازه‌ها از یک مورد به کالای دیگر تغییر می‌کنند و هیچ کس هیچ چیز مورد نیاز شما را نمی‌فروشد. شما باید در شناسایی استایل خودتان، متناسب بودن و شناسایی لباس‌های باکیفیت بی‌رحم باشید.

در انتهای این امر، پوشیدن کل لباس‌های خریداری شده از یک فروشگاه خطراتی را به‌همراه دارد. به‌نظر می‌رسد فروشنده به جای اینکه خودتان استایلتان را بشناسید، آن را حدس زده است. مانکن زنده مغازه نباشید. افراد ثروتمند برده برندها نیستند.

همانطور که ممکن است 1٪ از فروشنده‌ها این را به شما بگوید، برند لباس‌هایتان را متنوع کنید!

 

هشتمین دلیل اینکه چرا پولدار نمی شویم: جلوگیری از خرید چیزی که دوست دارید

خرید آنچه دوست دارید عادت خوبی است - چرا ثروتمند نمی شویم

خرید لباس سخت است و من مخاطبانم را تشویق می‌کنم که بیشتر وقت خود را برای خرید بگذارند. به فروشگاه‌های مختلف بروید، انواع مختلف را تا حد امکان امتحان کنید. در اصل، هر کس باید قبل از هر خریدی خود را آموزش دهد.

تصور کنید که مجبور به تکرار مراحل خرید می‌شوید. شاید به پیراهن دیگری نیاز داشته باشید اما پیراهنی که خریداری کرده‌اید (و عاشق آن هستید!) دیگر در دسترس نیست. با جستجوی یک گزینه عالی دیگر، وقت و تلاش زیادی را از دست خواهید داد. به همین ترتیب، اگر سازش کنید و لباس‌های جایگزینی را که خیلی دوست ندارید بخرید چون نمی‌توانید اصل آن را تهیه کنید، چه می‌کنید؟ این پیراهن‌ها را برای همین که دوست ندارید چند بار بیشتر نمی‌پوشید و پولتان هدر می‌رود و ناراحت هم هستید که چرا ثروتمند نمی شویم؟

اگر موردی را پیدا کردید که واقعاً عاشق آن هستید، پس از گذشت یک ماه برگردید و رنگ‌های دیگر آن را بخرید. مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد.

 

مشاهده و خرید انواع لباس زنانه

 

نهمین دلیل اینکه چرا پولدار نمی شویم: مطالعه هر کتابی

50 سایه نخوانید اما خواندن عادت خوبی است - چرا ثروتمند نمی شویم

مطالعه به تنهایی برای اینکه شما را به یک فرد سازنده و موفق تبدیل کند، کافی نیست. شما باید مطمئن شوید که کتابهایی را می‌خوانید که به شما در تحقق اهداف یا گسترش دیدگاه‌هایتان کمک می‌کنند. این می‌تواند مطالعه‌ی کتاب‌های غیر داستانی یا آثار کلاسیک مانند موبی دیک باشد: کتابی که در مورد معنای مرد بودن و نحوه برخورد ما با دنیای طبیعی هست.

“تأثیر داستان‌سرایی” حتی نشان می‌دهد که اگر مطلبی در قالب یک داستان روایت شود، به احتمال زیاد هر آنچه را یاد می‌گیریم به خاطر می‌سپاریم.

 

نتیجه‌گیری

در این مقاله 9 دلیل اینکه چرا ثروتمند نمی شویم را به طور دقیق بررسی کردیم. عادت کنید هر چه به چشمتان می‌خورد را نخرید و هر آنچه را که نیاز دارید را خریداری کنید. یادتان باشد قرار نیست هر چه جنس حراج و با تخفیف که در بازار هست را شما بخرید. افراد ثروتمند هر روز ورزش می‌کنند و خودشان کارآفرین هستند. حتی اگر کارمند هستید و مجبورید به این کار ادامه دهید در کنار کار کارمندی برای خودتان یک کسب و کار اینترنتی راه‌اندازی کنید یا حداقل در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کنید.

وقت طلاست پس برای کارهای بی‌ارزش زمان را از دست ندهید. قرار نیست هر چه لباس گران قیمت در بازار هست را شما بخرید. غرور بیش از حد یک عادت ضعیف است.

افراد ثروتمند برده برندها نیستند. افراد ثروتمند آنچه را دوست دارند می خرند و آخرین مورد برای جواب این سوال که چرا ثروتمند نمی شویم این است که کتاب بخوانید ولی نه لزومه هر کتابی. سعی کنید کتابهایی را مطالعه کنید که در راستای اهدافتان باشد.

 


بیشتر بخوانید:

Comments are closed.