انگار کتنیس هستم، اما می توانم پرواز کنم!

لپ تاپ مگ حکم

Nock یک بازی VR اعتیاد آور است که ترکیبی زیبا از تیراندازی با کمان و فوتبال است. این رقابت محور، چالش برانگیز و آشفته است.

طرفداران

  • +سرگرم کننده و اعتیاد آور
  • +بازی با دوستان یکپارچه است
  • +کنترل دست با احساس طبیعی
  • +چت صوتی برای کار گروهی (یا گفتگوی سطل زباله)

منفی

  • -آموزش پراکنده
  • -عرصه ابتدایی

کدام سنگ‌باز یک روز حرفش را زد و فکر کرد: «برادر، کار خوبی نیست که یک بازی فوتبال بسازی، اما مثلاً در نقش رابین هود یا چیز دیگری بازی می‌کنی؟» هر کی هستی نابغه ای! Nock یک عنوان واقعیت مجازی (VR) است که در اواسط ماه مارس عرضه شد و به شما امکان می دهد مانند Hunger Games ‘Katniss’ با تیر و کمان تیراندازی کنید ، اما به جای هدف قرار دادن دشمنان، در حال شکار یک توپ بزرگ فوتبال هستید.

من برای اولین بار این بازی را در رویداد Meta’s Reality Labs Showcase امتحان کردم، و قرار نیست دروغ بگویم، از آن متنفر بودم – در ابتدا. با این حال، من و شما هر دو می‌دانیم که یکی از دلایلی که مردم از بازی‌های رقابتی خاص خوششان نمی‌آید این است که در آن مهارت ندارند (به همین دلیل وقتی کسی پیشنهاد می‌کند که به بازی بولینگ برویم، من عصبانی می‌شوم). این یک بازی نیست که بتوانید به طور مستقیم به آن بپرید و بازی کنید – یک منحنی یادگیری  شیب دار وجود دارد

هنگامی که به اصل بازی پی بردید، تمام ترفندها را یاد گرفتید و وارد یک شیار شدید، بدون شک Nock یکی از اعتیادآورترین بازی های ورزشی VR است که تا به حال انجام داده اید. من ممکن است در حال ستایش آن باشم، اما این بدان معنا نیست که همه چیز در بازی هدف قرار گرفته است. برای دانستن مزایا و معایب Nock و اینکه آیا این بازی برای شما مناسب است، ادامه مطلب را بخوانید.

قیمت و در دسترس بودن

Nock معمولاً از طریق فروشگاه Meta Quest 9.99 دلار است. متاسفم برای هر کسی که دستگاهی با مارک متا ندارد، اما Nock فقط در Quest 2 در دسترس است.

از زمان نوشتن این مقاله، فروشگاه متا کوئست فروش تابستانی دارد، بنابراین Nock در حال حاضر 7.99 دلار است. بدوید، راه نروید، و قبل از پایان تخفیف، یک کپی بگیرید!

Nock چگونه کار می کند؟

شما فکر می کنید که این آموزش به شما درک کاملی از نحوه کار Nock می دهد، اما اینطور نیست. نکته مثبت این بود که راهنمایی روشنی در مورد نحوه شلیک تیر و کمان به من داد. این بسیار طبیعی است و مطابق با کاری است که اگر آنها تیراندازی با کمان را در زندگی واقعی شبیه سازی می کردند، انجام می دادند. در حالی که کمان را در دست راستم گرفته ام، در حالی که ماشه سمت چپ را فشار داده و نگه می دارم، نخ را به سمت خودم می کشم و به محض اینکه آماده شلیک شدم، رها می کنم.

Nock VR

Nock VR(اعتبار تصویر: عادی)

این آموزش همچنین به من نشان داد که چگونه در عرصه Nock سر بخورم. من به سادگی «جو را می‌گیرم» در حالی که چنگ درست را گرفته‌ام و خودم را به سمت هدفم پرت می‌کنم. و حدس بزنید چه؟ با استفاده از دستگیره سمت چپ، می‌توانم خودم را مانند یک زن شگفت‌انگیز تیر و کمان به سمت بالا به هوا برسانم. بی وزنی و بدجنسی که هنگام اجرای ترفندهای تیراندازی با کمان هوایی احساس می کنم غیرقابل توصیف است – فقط باید خودتان آن را تجربه کنید.

اما این مشکل من با ناک است. هیچ دستورالعملی در آموزش وجود ندارد که بتوانید موارد زیر را انجام دهید:

  •  مصنوعات سبز رنگ را در اطراف میدان انتخاب کنید تا خود را کاملاً با تیرها مسلح کنید
  •  بلوک های سه بعدی را پرتاب کنید تا مانع از گلزنی حریفان خود شوید
  •  از “بدن” خود برای هدایت توپ به سمت جهت دلخواه خود استفاده کنید

بدون این دانش، متوجه شدم که از خودم سوال می‌کنم که چرا کمان‌های من در بازی شلیک نمی‌کنند – و تنها کاری که باید انجام می‌دادم جمع‌آوری مهمات روی زمین (یا هوا) بود. شما فقط می توانید سه تیر را در یک زمان نگه دارید، به این معنی که هر شلیک باید عمدی باشد.

تبلیغات

هدف اصلی Nock ساده است: آن توپ غول پیکر را وارد دروازه حریف خود کنید. می‌توانید از تیر و کمان خود برای ضربه زدن به دروازه استفاده کنید. یا می توانید از بدن خود برای هدایت آن به داخل شبکه استفاده کنید. با این حال، اگر از روش کوبیدن بدن استفاده کنید، توپ فواصل زیادی را جابجا نمی کند – و این بر اساس طراحی است. سازندگان می خواهند تیراندازی با کمان تاکتیک اصلی امتیازدهی گیمرها باشد.

Nock VR

Nock VR(اعتبار تصویر: عادی)

با تشکر از همکارم ویرایشگر Laptop Mag Darragh Murphy، در نهایت جزئیات مربوط به Nock را که در آموزش توضیح داده نشده بود، یاد گرفتم. وقتی همه چیز را به دست آوردم، انجام این بازی ترکیبی تیراندازی با کمان و فوتبال سرگرم کننده بود – خیلی سرگرم کننده! کنترل های دست مانند صبح یکشنبه صاف بود و حرکات واقعی تیراندازی با کمان من را کاملاً به بازی VR تبدیل می کرد. همین امر در مورد سر خوردن و رفتن به هوا نیز صدق می کند. من همیشه دقیقاً همان جایی که می خواستم  فرود می آمدم.

حالت های بازی Nock

Nock به طور کلی یک بازی واقعیت مجازی چند نفره است. این برنامه طوری طراحی شده است که با دوستان، خانواده، غریبه ها و حتی ربات ها قابل بازی باشد.

Nock VR

Nock VR(اعتبار تصویر: عادی)

اگر می خواهید با دوستان و سایر افرادی که می شناسید بازی کنید، می توانید یک بازی خصوصی راه اندازی کنید. من این کار را با مورفی انجام دادم و این روند یکپارچه بود. کد اتاق همیشه در جلو و وسط صفحه اصلی است و به من این امکان را می‌دهد که شماره‌ها را برای پیوستن به مهمانی Nock به مورفی بگویم. وقتی او به اعداد ضربه زد، در عرض چند ثانیه با من در لابی است. در این مرحله، ما می توانیم دو تیم خود را راه اندازی کنیم. ما می‌توانیم در تیم‌های مختلف مقابل هم بازی کنیم یا می‌توانیم در همان تیم باشیم در حالی که با ربات‌ها بازی می‌کنیم (و این ربات‌ها خوب هستند!) اگر می‌خواستیم بالا برویم، من می‌توانم در یک تیم با یک ربات باشم در حالی که مورفی می‌توانست باشد. در تیم دیگری با شریک هوش مصنوعی خود.

Nock VR

Nock VR(اعتبار تصویر: عادی)

اگر دوست ندارید (یا کسی را با Quest 2 نمی شناسید)، نگران نباشید. بازی می تواند شما را با غریبه ها درست کند. شما می توانید بین سه حالت انتخاب کنید: 1v1، 2v2 یا 3v3. شایان ذکر است که همه حالت های بازی دارای قابلیت چت صوتی هستند. اگر این فنجان چای شما نیست، می توانید خود، سایر بازیکنان یا هر دو را بی صدا کنید. پس از شنیدن نفس های سنگین یک بازیکن دیگر در یک بازی 2v2، به این نتیجه رسیدم که وقت آن رسیده است که از حق خود برای استفاده از دکمه بی صدا استفاده کنم! با این حال، وقتی صحبت از بازی با دوستان به میان می‌آید، ترجیح می‌دهم چت صوتی را ادامه دهم – یک صحبت کوچک زباله هرگز به کسی آسیب نمی‌زند.

تبلیغات

اگر اهمیتی به بازی با غریبه ها ندارید، می توانید در مقابل یک ربات نیز بازی کنید. همچنین می‌توانید سختی حریف هوش مصنوعی خود را مطابق میل خود تنظیم کنید.

طراحی نوک و گرافیک

Nock هرگز بازی‌ای نخواهد بود که مردم بگویند: «طراحی زیباست! محیط‌ها خیره‌کننده هستند!» همانطور که به همکارم مورفی گفتم، در حین سر خوردن از طریق Nock، احساس می‌کنم در حال بازی کردن در داخل یک نقاشی MS Paint هستم – یک نقاشی تعاملی با اشکال و اشکال هندسی جالب.

عرصه پیش‌فرض بیضی شکل چیزی برای نوشتن نیست. دروازه ها مستطیل های آبی هستند که در دو طرف زمین قرار گرفته اند و آماده دریافت توپ غول پیکر فوتبال هستند. وقتی صحبت از توپ شد، به نظر می رسد یک سنگ مرمر عظیم و براق با رنگ های درخشان نارنجی، بنفش، آبی و زرد. کف و سقف مانند یک صفحه گسترده اکسل به نظر می رسد – من طرفدار طراحی شبکه نیستم. با این حال، می‌دانم که شبکه برای کمک به بازیکنان در تعیین فاصله توپ نسبت به جایی که ایستاده‌اند وجود دارد. در نهایت، محوطه با ستون‌های سفید به سبک یونانی با پس‌زمینه‌ای روشن و آبی که زمین را می‌پیچد، احاطه شده است.

اگر این عرصه قایق شما را شناور نمی کند، گزینه دیگری وجود دارد که به نوعی شبیه نسخه “حالت تاریک” نسخه ای است که من توضیح دادم. من این را دوست دارم! مثل بازی کردن داخل ماشین پین بال است.

Nock VR

(اعتبار تصویر: عادی)
تبلیغات

در پایان روز، من Nock را بازی نمی‌کنم تا به دکور نگاه کنم و از زیبا بودن زمین شگفت زده شوم – فقط می‌خواهم ترفندهای تیراندازی با کمان هوایی انجام دهم و آن توپ مزاحم را به دروازه بکوبم. با این حال، اگر توسعه دهندگان Nock می توانستند محیط های جدیدی را برای تازه و جذاب نگه داشتن بازی اضافه کنند، خوب است. بازی Nock در سیاره‌ای دور از دسترس مانند مریخ یا جنگل‌های برزیل بسیار جالب است. از طرف دیگر، من احساس می کنم که توسعه دهندگان Nock بازی را در سطح گرافیکی ابتدایی نگه می دارند تا از گیم پلی سریع تر و روان تر اطمینان حاصل کنند.

چیزی که در مورد Nock جذاب است ، آواتارهایی هستند که از شخصیت‌های متزلزل، موج‌دار و بامزه برنامه‌ی تحسین‌شده Half + Half Social VR الگوبرداری شده‌اند.

چگونه Nock می تواند بهبود یابد

علاوه بر بهبود آموزش و افزودن تنوع بیشتر به عرصه‌های Nock، توسعه‌دهندگان باید روند بازی‌سازی را تغییر دهند. گوش کن، من یک n00b هستم – نمی‌خواهم با Hawkeye روی استروئیدها کار کنم. متأسفانه، من اغلب با بازیکنانی روبرو می شوم که از سطح مهارت من بالاتر می روند و در نهایت باسنم را مانند کار هیچ کس در می آورند.

Nock VR

Nock VR(اعتبار تصویر: عادی)

من همچنین از یک هشدار قرمز با صدای بلند “خارج از مهمات” قدردانی می کنم. این نشانگر بهتر و واضح‌تر است که من باید به دنبال تیرهای بیشتری بگردم، برخلاف سه نقطه خالی که در کنار کمان من ظاهر می‌شوند (سه نقطه که سبز می‌شوند نشان می‌دهند که مهمات شما پر است) . با توجه به این نکته، داشتن یک “حالت تمام مهمات” که در آن بازیکنان به طور کامل با فلش های نامحدود مجهز هستند، بسیار جالب است. تنها چیزی که آنها باید روی آن تمرکز کنند این است که توپ غول پیکر را وارد دروازه حریف خود کنند. اما من متوجه شدم – منابع محدود به سرگرمی اضافه می کند.

چیزی که من در مورد Nock دوست دارم

همانطور که گفته شد، بازیکنان هوش مصنوعی خوب هستند – خیلی خوب. اگر می خواهید در مقابل یک ربات بازی کنید، مطمئناً به تقویت مهارت های شما کمک می کند، به خصوص اگر تازه کار هستید. من همچنین موسیقی متن تماشاگران را که هر بازی را همراهی می کند، دوست دارم. وقتی بازیکنی تقریباً گلی را به ثمر می رساند، اما حریف آن را از راه می اندازد، می توانید فریاد تماشاگران را بشنوید: “اووو!” در یک “وای، نزدیک بود!” نوع راه

من همچنین متوجه شدم که فیزیک داخل Nock از زندگی واقعی تقلید می کند، که قابل توجه است. به عنوان مثال، اگر می خواهید توپ به سمت چپ منحرف شود، باید مطمئن شوید که تیر شما به سمت راست توپ برخورد می کند (توپ مانند دنیای فیزیکی به سمت چپ پرواز می کند). اگر بلوک های سه بعدی را به داخل زمین پرتاب کنید تا مسیر توپ را منحرف کنید، دقیقاً همانطور که در دنیای واقعی انتظار دارید از مکعب پرتاب می شود.

تبلیغات

من یک بار از محدود شدن بازیکنان به سه تیر در زرادخانه خود شکایت کردم، اما چیزی که نمی‌دانستم این است که ضربه دقیق توپ به بازیکنان با یک فلش جایگزین پاداش می‌دهد. به عنوان مثال، اگر دو تیر داشته باشید و یکی را با دقت به توپ شلیک کنید، باز هم دو تیر خواهید داشت. با این حال، اگر شلیک کنید و از دست بدهید، با یک تیر بد خواهید ماند.

یکی از جنبه های مورد علاقه من در Nock این است که اگر یک توپ با سرعت بالا را به سمت بازیکن شلیک کنید (می دانید که سرعت بالایی دارد زیرا قرمز می شود)، می توانید آنها را بکشید. درست است! می‌توانید برای چند ثانیه آن‌ها را از بازی بیرون بیاورید و مانند یک شرور شرور غوغ بزنید، چون می‌دانید از عصبانیت و ناامیدی پاهایشان را می‌کوبند.

خط پایین

Normal، توسعه دهنده و ناشر پشت Nock، دارای تعداد زیادی ویژگی جدید برای عنوان اعتیادآور است. آنها آماده اضافه کردن آواتارهای منحصر به فرد جدید، طرح های کمان جدید و پوسته های سفارشی جذاب برای بلوک های سه بعدی هستند. نرمال همچنین در حال کار بر روی افزودن ویژگی جدید چت سریع است که به کاربران امکان می دهد با تایپ کردن با سایر بازیکنان ارتباط برقرار کنند. برای کسانی که خواهان نسخه PCVR بازی هستند، شما هم این را دریافت می کنید. این در نقشه راه Nock است.

همانطور که من این بررسی را می نویسم، در حال حاضر احساس خارش دارم که لپ تاپم را کنار بگذارم، به Nock بپرم و تمام ترفندهای جالب جدید Nock را که از همکارم یاد گرفته ام، تمرین کنم. هر چند به شما هشدار داده شده است. این بازی دارای منحنی یادگیری شیب دار و سقف مهارت بالایی است. جنبه های بسیار زیادی از بازی وجود دارد که باید به آنها تسلط داشته باشید، از جمله تیراندازی با دقت، قرار دادن بلوک ها در زاویه مناسب برای مهار توپ، یادگیری چگونگی مهارت داشتن با زرادخانه محدود سه تیر، شلیک شلیک در حین سر خوردن و پرش دوبل، و بیشتر.

مواظب باش! Nock در مسیر تبدیل شدن به یکی از بهترین بازی‌های VR ورزشی و رقابت محور است.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]