اگر کسب و کاری دارید، در اتاق خوابگاه خود مقاله می نویسید یا رمان عالی بعدی را در کافی شاپ محلی می نویسید، لپ تاپ شما در معرض خطر دزدیده شدن است. می‌توانید نرم‌افزار پاک‌سازی از راه دور، مانند LoJack برای لپ‌تاپ‌ها را خریداری کنید که می‌توانید دفعه بعد که دزد به اینترنت وصل می‌شود، برای پاک کردن همه داده‌های خود استفاده کنید. با این حال، بهترین راه برای جلوگیری از سرماخوردگی دزد، استفاده از یک قفل برای محکم کردن فیزیکی لپ‌تاپ خود در برابر یک جسم غیرقابل حرکت، مانند میز، است.

به معنای واقعی کلمه زنجیر کردن لپ تاپ خود را به میز خود یک اقدام فوق العاده به نظر می رسد، اما هزینه از دست دادن دستگاه شما و داده های موجود در آن می تواند بیش از ارزش زحمت باشد. در اینجا پنج سوال وجود دارد که باید قبل از خرید بپرسید.

1. کجا از آن استفاده می کنید؟

اگر رایانه شما به ندرت خانه شما را ترک می کند و خود خانه امنیت خوبی دارد، ممکن است نخواهید با قفل لپ تاپ خود را خسته کنید. با این حال، اگر دستگاه خود را در مکانی ذخیره می کنید که افراد زیادی به آن دسترسی دارند، واقعاً از یک قفل سود خواهید برد.

هر مکانی که افراد زیادی در آن تجمع می کنند می تواند یک خطر باشد، اما مشاغل و مدارس خطرات خاصی دارند. به گفته Kensington، تولید کننده پیشرو قفل کامپیوتر و اسلات های امنیتی، 40 درصد از لپ تاپ ها در دفاتر خصوصی دزدیده می شوند. راب هامفری، مدیر مدیریت محصول جهانی برای بخش امنیتی کنزینگتون، گفت که خوابگاه‌های کالج یکی دیگر از نقاط داغ دزدی نوت بوک هستند، به لطف همه درهای باز و افرادی که وارد و خارج می‌شوند.

2. چه نوع داده ای روی آن است؟

اگر هیچ اطلاعات شخصی یا تجاری مهمی در رایانه خود ندارید، ممکن است به قفل لپ تاپ خیلی نیاز نداشته باشید. اما مگر اینکه رایانه همه چیز را در فضای ابری ذخیره کند (مثلاً یک کروم بوک) یا یک کودک 5 ساله از آن استفاده کند، این احتمال وجود دارد که دستگاه اطلاعات تجاری یا داده های شخصی ارزشمندی داشته باشد که یک سارق هویت می تواند داشته باشد. علیه شما استفاده کند

چه برای یک شرکت کار کنید و چه به عنوان یک فرد، هزینه دزدیده شدن لپ تاپی که برای کار استفاده می کنید بسیار بیشتر از ارزش خود سخت افزار است. بسیاری از هکرها لپ‌تاپ‌های شرکتی را هدف قرار می‌دهند تا بتوانند دارایی‌های معنوی مانند گزارش‌های شرکت و اطلاعات مشتریان را به سرقت ببرند. طبق گزارشی در سال 2014 از شرکت امنیت ابری Bitglass، 68 درصد از تمام موارد نقض اطلاعات مراقبت های بهداشتی ناشی از دستگاه های دزدیده شده یا گم شده است، نه مزاحمان شبکه.

با اتخاذ سیاست‌های «دستگاه خود را بیاورید» (BYOD) شرکت‌های بیشتری، لپ‌تاپ شخصی یک کارمند یا پیمانکار می‌تواند منبع نقض اطلاعات باشد. زمانی که در سال 2013 تعدادی لپ تاپ از کوکاکولا به سرقت رفت، این شرکت نام و اطلاعات شخصی 74000 کارمند و پیمانکار را در معرض سارقان هویت قرار داد. [[http://www.scmagazine.com/theft-of-unencrypted-laptops-behind-coca-cola-breach-impacting-74000/article/331273/]]

تنها به دلایل امنیت داده‌ها، شرکت‌ها باید قفل‌های لپ‌تاپ را در اختیار کارکنان و پیمانکاران خود قرار دهند که می‌توانند روی میزهای خود در دفتر استفاده کنند. برخی از شرکت‌ها کابینت‌هایی را به کارمندان خود می‌دهند که بتوانند دستگاه‌ها را بعد از ساعت‌ها قفل کنند، اما این کار از لپ‌تاپ‌ها در طول روز کاری محافظت نمی‌کند، و کارگران باید زمان خود را برای اتصال مجدد نوت‌بوک‌های خود به پریزها و پایه‌های برق هر بار که دستگاه‌ها را از دستگاه خارج می‌کنند تلف کنند. کابینت ها

3. آیا نقطه لنگر خوبی دارید؟

حتی بهترین قفل لپ تاپ هم بی فایده است اگر یک نقطه لنگر قوی مانند میز یا دیوار اتاقک برای اتصال آن نداشته باشید. بسیاری از میزهای حرفه‌ای دارای حفره‌هایی هستند که می‌توانید کابل قفل را از آن‌ها عبور دهید. اگر مبلمان شما سوراخی با اندازه و مکان مناسب ندارد، می توانید یک لنگر قابل اتصال 15 تا 20 دلاری بخرید که روی میز می چسبد یا بین درزهای پارتیشن اداری می چسبد.

شما می خواهید قفل لپ تاپ را به چیزی بزرگ و ثابت وصل کنید. اگرچه همیشه این امکان وجود دارد که یک دزد بسیار مصمم بتواند کابل را با سیم‌برش قطع کند یا قفل را چنان محکم ببندد که تکه‌ای از لپ‌تاپ را با آن بشکند، اما اکثر مجرمان به دنبال آن هستند که بدون صرف هزینه زیاد چیزی را به سرعت بگیرند. زمان یا ایجاد سر و صدای زیاد شکستن قفل.

یک ویدیوی نظارت واقعی در یوتیوب نشان می دهد که دزدی در شیشه ای را می شکند تا وارد یک پیتزا فروشی شیکاگو شود. سپس دزد سعی می‌کند آی‌پد را از روی پیشخوان بردارد، اما پس از 10 ثانیه تلاش برای جدا کردن دستگاه از سیم قفل آن تسلیم می‌شود. به گفته کنزینگتون، قفل موجود در ویدئو یکی از مدل های “ClickSafe” این شرکت است.(در برگه جدید باز می شود)، که به گونه ای طراحی شده اند که در عرض چند ثانیه در جای خود قرار گیرند.

4. لپ تاپ شما چه نوع اسلات قفلی دارد؟

اکثر لپ‌تاپ‌ها نوعی شکاف امنیتی در بدنه خود دارند. قفل ها می توانند به این دهانه متصل شوند که بیرون کشیدن آنها را برای دزد سخت می کند. سه نوع اسلات وجود دارد و شما باید قفلی بخرید که مطابقت داشته باشد.

اکثر شرکت‌های لپ‌تاپ از اسلات امنیتی Kensington استفاده می‌کنند، یک استاندارد ۲۲ ساله که تقریباً در صنعت رایانه‌های شخصی در همه جا وجود دارد. در واقع، این اسلات به قدری رایج است که سازندگان گاهی اوقات بدون ذکر نام کنزینگتون، از آن به عنوان «شکاف قفل» یاد می کنند. تعداد انگشت شماری از لپ‌تاپ‌های نازک، از جمله لپ‌تاپ‌های Ideapad 310S/510S، ThinkPad X1 Tablet و Flex 3 لنوو از اسلات امنیتی Mini جدید این شرکت برای صرفه‌جویی در فضا استفاده می‌کنند.

با این حال، تعدادی از لپ‌تاپ‌های Dell، از جمله Latitude 14 7000 ، Precision M3800 و کل خط XPS، از طراحی شیار متفاوتی استفاده می‌کنند که از Noble Locks، یک شرکت متخصص در محصولات امنیتی فیزیکی برای رایانه‌ها، استفاده می‌کند. اپل شکاف قفل را روی مک‌بوک‌های خود قرار نمی‌دهد، اما تعدادی از سازندگان لوازم جانبی فعال قفل‌هایی طراحی کرده‌اند که به پایه‌های لاستیکی لپ‌تاپ‌های اپل متصل می‌شوند یا محکم روی درب آن می‌چسبند.

اگر لپ تاپ Dell ندارید و نوت بوک شما دارای یک اسلات قفل است، تقریباً مطمئناً یک اسلات امنیتی Kensington است. با این حال، اگر یک لپ تاپ بسیار نازک، به ویژه لنوو دارید، ممکن است اسلات امنیتی Mini جدید را داشته باشید. قفل‌هایی که با اسلات‌های کوچک کار می‌کنند، با شکاف‌های معمولی سازگار هستند، اما قفل‌های معمولی نمی‌توانند در شکاف‌های امنیتی کوچک قرار بگیرند. برای ایمن بودن، دفترچه راهنمای خود یا اطلاعات پشتیبانی در وب سایت سازنده را بررسی کنید.

5. به کدام قفل نیاز دارید؟

اگر لپ‌تاپ شما یکی از اکثریت‌هایی است که دارای اسلات امنیتی Kensington داخلی هستند، می‌توانید از بین چندین مارک قفل مختلف انتخاب کنید. خود کنزینگتون ده‌ها مدل مختلف را می‌سازد که با اسلات‌های این شرکت سازگار هستند، از قفل‌های ساده کلیدی و ترکیبی گرفته تا واحدهایی که کلیدها و کدهای اصلی دارند.

هامفری گفت که بخش‌های فناوری اطلاعات به ویژه قفل‌های کلیددار با کلیدهای اصلی را دوست دارند که مدیران فناوری اطلاعات می‌توانند از آن برای قفل یا باز کردن هر واحد استفاده کنند. Kensington سرویسی به نام ثبت و بازیابی ارائه می دهد(در برگه جدید باز می شود)، که به مشاغل اجازه می دهد تا سوابق دقیقی از تمام قفل های خود نگه دارند و کلیدهای تعویض را سفارش دهند.

چندین شرکت دیگر نیز قفل هایی می سازند که متناسب با اسلات استاندارد کنزینگتون باشد، از جمله تارگوس و بلکین. با این حال، ما هنوز هیچ قفل سازگار با اسلات امنیتی Kensington Mini از طرف شخص ثالث ندیده ایم.

قفل های سازگار با Noble از دل، آمازون یا Noblelocks.com در دسترس هستند. Dell نسخه کلیدی قفل را به قیمت 37.99 دلار به فروش می رساند.

اسکله شما همچنین می تواند قفل شما را نگه دارد. لنوو چند ایستگاه پایه ThinkPad از جمله Ultra Dock 269 دلاری را به فروش می‌رساند که دارای قفل‌های داخلی است که از بیرون انداختن لپ‌تاپ جلوگیری می‌کند. خود حوض دارای یک شیار کنزینگتون است که روی نقطه لنگر شما محکم می شود.

اگر مک‌بوک یا لپ‌تاپ دیگری دارید که شکاف قفل داخلی ندارد، می‌توانید یک شیار روی صفحه بخرید که روی درب آن چسبانده می‌شود، مانند کیت آداپتور اسلات امنیتی کنزینگتون با قیمت 12.99 دلار.(در برگه جدید باز می شود) و سپس از یک قفل استاندارد کنزینگتون استفاده کنید.

سیستم قفل تیغه 49.95 دلاری Maclocks(در برگه جدید باز می شود)به پایین نوت بوک اپل شما می‌چسبد و دارای مجموعه پایه‌های لاستیکی مخصوص به خود است که از خراشیدن میز شما جلوگیری می‌کند. وقتی می‌خواهید مک‌بوک خود را قفل کنید، یک بازوی کوچک بیرون می‌زند که می‌توانید قفل را به آن وصل کنید. پس از جدا شدن از قفل، می‌توانید بازو را به داخل محفظه آن برگردانید، دقیقاً مانند تیغه سوئیچ.

جمع‌بندی

اگر دستگاه شما یک اولترابوک 1500 دلاری کاملاً جدید، یک Chromebook زیر 300 دلار یا حتی یک کلنگ قدیمی است، باید از آن محافظت کنید، زیرا احتمالاً برخی از اطلاعات شخصی مهم را ذخیره می کند. اگر لپ تاپ شما در دفتر، مدرسه یا در کافی شاپ نشسته است، اگر قصد دارید حتی برای لحظه ای دور شوید، باید دستگاه را از نظر فیزیکی ایمن کنید. قفل های لپ تاپ روشی ارزان، راحت و موثر برای محافظت از سخت افزار و با ارزش ترین اطلاعات خصوصی شما در برابر دزدان ارائه می کنند.

راهنمای خرید لپ تاپ

توضیحات فیلدها را انتخاب کنید
 • تصویر
 • رتبه بندی
 • قیمت
 • وزن
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • فیلدهای سفارشی
 • SKU
 • موجودی
 • دسترسی
 • شرح
 • محتوا
 • مشاهده جزئیات و خرید
مقایسه کنید
مقایسه کنید ×
بیایید مقایسه کنیم! به خرید ادامه دهید