اینتل خانواده جدیدی از پردازنده ها دارد. پردازنده‌های هسته‌ای نسل هفتم که Kaby Lake نامیده می‌شوند، اگر به یک دستگاه قدیمی‌تر بسنده می‌کنید، دوست دارید ویدیوهای با وضوح بالا را پخش کنید یا از بازی در حال حرکت لذت ببرید – یا ترکیبی از هر سه، باید از جذابیت خاصی برخوردار باشند.

در طول انجمن توسعه دهندگان اینتل، ما چشیدیم که پردازنده های Core نسل هفتم چه کاری می توانند انجام دهند. در طول نمایشی در این انجمن، یک لپ‌تاپ Dell XPS 13 با استفاده از گرافیک‌های یکپارچه استاندارد در پلتفرم جدید، توانست بازی گرافیکی سخت‌گیر Overwatch را بازی کند. ما از آن زمان Kaby Lake XPS 13 را بررسی کردیم و متوجه شدیم عملکرد آن به طور قابل توجهی بهتر است.

ما اکنون ایده بهتری در مورد اینکه چگونه این پردازنده‌ها عملکرد نوت‌بوک‌های آینده، 2 در 1 و سایر رایانه‌ها را تقویت می‌کنند، داریم.

آنچه تاکنون در مورد پردازنده‌های Core نسل هفتم اینتل می‌دانیم، در اینجا آمده است:

1. ماشین های هسته ای اینجا هستند.

کریس واکر، مدیر کل اینتل برای پلت‌فرم‌های کلاینت موبایل، گفت پردازنده‌های جدید از 4.5 وات تا 15 وات اولین پردازنده‌هایی خواهند بود که به نوت‌بوک‌های 2 در 1 و فوق نازک جدید کمک می‌کنند. واکر گفت: به دنبال 100 طرح با پردازنده‌های نسل هفتم باشید که تا سه ماهه چهارم سال 2016 در دسترس خواهند بود.

به گفته واکر، خانواده پردازنده های جدید در ماه ژانویه به سایر بازارها – به ویژه سازمانی، ایستگاه های کاری، بازی های عملکردی و واقعیت مجازی- گسترش خواهند یافت. این بدان معناست که نوت‌بوک‌های بیشتری برای علاقه‌مندان و همچنین دسکتاپ‌هایی با پردازنده‌های هسته‌ای نسل هفتم طراحی شده است.

2. این تراشه ها دارای معماری آشنا هستند.

اینتل تراشه‌های هسته‌ای نسل هفتم را بر اساس همان معماری Skylake که سال گذشته معرفی کرد ساخته است، بنابراین به دنبال این نباشید که معماری را دوباره اختراع کند، بلکه آن را اصلاح کنید.

به طور خاص، اینتل گفت که فشار کانال ترانزیستور را در این CPUها بهبود بخشیده است. نتیجه یک ریزمعماری است که از نظر مصرف انرژی کارآمدتر است، به طوری که تراشه‌های Core نسل هفتم می‌توانند عملکرد را نسبت به نسل‌های قبلی پردازنده‌های اینتل افزایش دهند.

3. نام Core m5 و m7 در حال حذف شدن است.

اینتل تغییری در نامگذاری تراشه‌های کم مصرف خود ایجاد کرده است و نام‌های Core m5 و Core m7 را حذف کرده و آن دو تراشه 4.5 واتی را به SKUهای Core i5 و Core i7 تبدیل کرده است. این شرکت امیدوار است که این تغییر به مشتریانی که بسیاری از آنها تفاوت بین Core i5 و Core m5 را درک نکرده‌اند، کمک کند. با این حال، از آنجایی که پردازنده‌های 4.5 واتی، که به نام تراشه‌های سری Kaby Lake Y نیز شناخته می‌شوند، کم مصرف هستند، عملکردی مشابه پردازنده‌های 15 واتی سری U ندارند. اگر در انتهای SKU یک “Y” مشاهده کردید، یکی از تراشه‌هایی را دارید که قبلاً Core m5 یا m7 نامیده می‌شد.

برای جالب‌تر کردن مسائل، اینتل برند Core M را برای تراشه Core m3 سطح پایه خود که کندترین و کم‌هزینه‌ترین تراشه است، حفظ کرده است. بنابراین به ترتیب عملکرد، تراشه‌های 4.5 واتی Core m3، Core i5 Y و Core i7 Y نام‌گذاری می‌شوند.

4. افزایش عملکرد را نسبت به CPUهای سال گذشته مشاهده خواهید کرد.

احتمالاً نمی‌خواهید ماشین‌های مجهز به Skylake را که زمستان گذشته انتخاب کرده‌اید، به‌جای دستگاهی با پردازنده‌ی مرکزی هسته‌ای نسل هفتم کنار بگذارید. اما اینتل می گوید که اگر این کار را انجام دهید، متوجه یک دستگاه سریعتر خواهید شد. اینتل با استفاده از SYSmark برای اندازه‌گیری بهره‌وری، دستگاهی را پیدا کرد که از پردازنده نسل هفتم Core i7-7500U بهره می‌برد که نسبت به پردازنده نسل ششم Core i7-6500U 12 درصد افزایش داشت. آن دستگاه مجهز به نسل هفتم همچنین 19 درصد افزایش عملکرد وب را که توسط WebXPRT 2015 اندازه گیری شد، ثبت کرد.

بدیهی است که افزایش عملکرد زمانی که در برابر رایانه های شخصی قدیمی تر قرار می گیرد، قابل توجه تر به نظر می رسد، و این همان جایی است که اینتل شرط می بندد که بیشتر ارتقاء تراشه های نسل هفتم از آنجا حاصل شود. یک دستگاه جدید مجهز به Core i5-7200U نسبت به Core i5-2467M پنج ساله در SYSmark 1.7 برابر پیشرفت داشته است. در تست 3DMark Cloud Gate Graphics، اینتل گفت که CPU جدید امتیاز آن دستگاه پنج ساله را سه برابر کرده است.

نمایندگان اینتل به ما گفتند که پردازنده‌های هسته‌ای نسل هفتم می‌توانند Overwatch را با تنظیمات متوسط ​​با کیفیت 720p با گرافیک یکپارچه یا 4K با تقویت‌کننده گرافیکی سازگار پخش کنند. با این حال، Kaby Lake لپ‌تاپ‌های بازی را از بین نمی‌برد، زیرا بازیکنان سخت‌کوه می‌خواهند حداقل با کیفیت 1080p بازی کنند.

5. این تراشه ها برای ویدئو طراحی شده اند.

اینتل به تمام ویدیوهای 4K و 360 درجه ای که ما مصرف می کنیم توجه کرده است. در پاسخ، سازنده تراشه یک موتور ویدئویی جدید را به پردازنده‌های هسته‌ای نسل هفتم خود معرفی کرد که هدف آن پاسخگویی به نیازهای محتوایی است.

تراشه‌های جدید قابلیت رمزگشایی 10 بیتی HEVC را اضافه می‌کنند که به شما امکان می‌دهد ویدیوهای 4K Ultra-HD را بدون هیچ مشکلی پخش کنید. اینتل همچنین قابلیت رمزگشایی VP9 را به تراشه‌های Core نسل هفتم اضافه کرد تا در هنگام تماشای ویدیوهای 4K و 360 درجه و همچنین انجام کارهای دیگر، راندمان انرژی را افزایش دهد.

تراشه ها همچنین محتوای ویدیویی را بسیار سریعتر ایجاد می کنند. به عنوان مثال، طبق گفته اینتل، شما قادر خواهید بود یک ویدیوی 1 ساعته و 4K را تنها در 12 دقیقه رمزگذاری کنید.

6. تراشه ها در هنگام پخش انرژی کارآمدتری دارند.

از نظر افزایش باتری که مشاهده خواهید کرد، اینتل گفت که دستگاه Core نسل هفتم می تواند 7 ساعت در هنگام پخش ویدیوهای 4K و 4K 360 درجه از یوتیوب دوام بیاورد، در حالی که باتری پردازنده نسل ششم Core در هنگام کار با 4 ساعت کار می کند. همان خواسته ها در مورد پخش ویدیوی 4K، اینتل قول عمر باتری تمام روز یا 9 ساعت و نیم با پردازنده های نسل هفتم Core را می دهد.

7. اینتل به دنبال افزایش عملکرد از راه های دیگر است.

پردازنده‌های Core نسل هفتم ویژگی‌های دیگری مانند فناوری Turbo Boost 2.0 اینتل را با هدف کارآمدتر کردن لپ‌تاپ‌های شما ارائه می‌دهند. این قابلیتی است که هم عملکرد و هم قدرت پردازنده را مدیریت می‌کند تا کارها در مواقعی که به آن نیاز دارند، صدای پردازش بیشتری پیدا کنند. فناوری Hyper-Threading با ارائه دو رشته پردازشی برای هر هسته به CPUها کمک می کند تا وظایف را سریعتر انجام دهند.

تراشه‌های Core نسل هفتم همچنین دارای فناوری Speed ​​Shift هستند که می‌تواند برنامه‌های سریع‌تری را ایجاد کند. این فناوری به پردازنده اجازه می‌دهد تا سریع‌تر بر روی بهترین فرکانس کاری خود بنشیند، بنابراین عملکرد و کارایی را بهینه می‌کند. این به ویژه زمانی که در حال انجام فعالیت های کوتاه مدت مانند مرور وب هستید، سودمند است.

راهنمای لپ تاپ

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]