شما امنیت ارائه شده با یک کامپیوتر قفل شده با رمز عبور را دوست دارید، اما از وارد کردن رمز عبور طولانی هر بار که نوت بوک خود را روشن می کنید یا از حالت خواب بیدار می کنید، خسته می شوید. خوشبختانه، اسکنر اثر انگشت شما می‌تواند به آسان‌تر شدن این فرآیند و در عین حال حفظ امنیت داده‌های شما کمک کند.

 

برای استفاده از اسکنر اثر انگشت خود برای ورود به حساب کاربری خود، باید کنترل پنل اسکنر اثر انگشت خود را باز کنید. اگر نوت بوک شما دارای حسگر اثر انگشت داخلی است، این کنترل پنل قبلاً نصب شده است. اگر از یک اسکنر خارجی استفاده می کنید، نرم افزار به همراه دستگاه ارائه می شود یا از وب سایت سازنده در دسترس است.

اگر قبلاً از اسکنر اثر انگشت خود استفاده نکرده اید، باز کردن این کنترل پنل شما را در روند اسکن انگشتان خود راهنمایی می کند. می توانید انتخاب کنید که یک انگشت یا همه 10 انگشت ذخیره شود. سپس به تنظیمات بروید و ورود با اثر انگشت را فعال کنید. اکنون می توانید از اثر انگشت خود برای ورود به رایانه خود استفاده کنید.

استفاده از اثر انگشت برای ورود به سیستم تنها در وقت شما صرفه جویی نمی کند. از رمز عبور ایمن تر است زیرا جعل اثر انگشت تقریبا غیرممکن است. با دانستن اینکه تنها شخصی که به رایانه شخصی شما دسترسی دارد شما راحت خواهید بود.

ورود به وب سایت ها

اگر از تایپ رمز عبور خود هر بار که می خواهید وارد وب سایت های مورد علاقه خود شوید خسته شده اید، اسکنر اثر انگشت شما ممکن است بتواند کمکی به شما کند. پس از راه‌اندازی، به سادگی انگشت خود را روی خواننده بکشید تا به‌طور خودکار وارد سیستم شوید.

استفاده از اسکنر اثر انگشت به عنوان ابزار ورود رمز عبور، مستلزم راه‌اندازی نرم‌افزار Password Manager همراه با خواننده است. اولین باری که پس از فعال شدن این برنامه وارد یک وب سایت می شوید، از شما خواسته می شود رمز عبور خود را ذخیره کنید. به این درخواست پاسخ مثبت دهید و در آینده می‌توانید با کشیدن انگشت وارد سیستم شوید.

استفاده از مدیر رمز عبور دارای امتیاز اضافی است که امکان مدیریت آسان رمزهای عبور منحصر به فرد و ایمن را فراهم می کند. به جای به خاطر سپردن گذرواژه‌های پیچیده مختلف برای هر وب‌سایت، تنها با کشیدن انگشت به آن دسترسی خواهید داشت که امنیت و سهولت استفاده را افزایش می‌دهد.

احراز هویت دو مرحله ای

گاهی اوقات می خواهید یک لایه امنیتی اضافی برای محافظت از مهمترین اسناد خود داشته باشید. درست مانند اینکه برای دریافت پاسپورت به دو نوع شناسایی نیاز دارید، فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای به این معنی است که باید هویت خود را به دو روش مختلف اثبات کنید. به جای ورود به سیستم خود با استفاده از اسکن اثر انگشت یا رمز عبور، احراز هویت دو مرحله ای به هر دو نیاز دارد.

به طور کلی در زیر برگه تنظیمات پیشرفته پانل کنترل اثر انگشت قرار دارد، به دنبال تنظیماتی باشید که هم به رمز عبور و هم به اسکن اثر انگشت نیاز دارد. برای کاربران لنوو، این مورد را می‌توان در نرم‌افزار ThinkVantage Client Security Solution پیدا کرد، اما مکان واقعی ممکن است بسته به برند فردی اسکنر اثر انگشت متفاوت باشد.

احراز هویت دو مرحله‌ای را می‌توان در حین بوت کردن رایانه، باز کردن قفل از حالت خواب یا دسترسی به تنظیمات فعال کرد. این لایه امنیتی اضافی تقریبا تضمین می کند که هیچ کس بدون اجازه صریح شما به رایانه شما دسترسی ندارد.

 

اگر چندین کاربر دارید که یک رایانه مشترک را به اشتراک می گذارند، خواننده اثر انگشت شما می تواند جابجایی بین حساب هر کاربر را سریع و آسان کند. بدون اسکنر اثر انگشت، این فرآیند شامل خروج از سیستم یا قفل کردن رایانه، فشار دادن دکمه Switch User، انتخاب حساب مناسب و وارد کردن رمز عبور است. یک اسکنر اثر انگشت این فرآیند را به دو مرحله کاهش می‌دهد: قفل کردن و کشیدن انگشت.

از کنترل پنل، یک کاربر جدید ویندوز ایجاد کنید و کنترل پنل اثرانگشت خوان را از این حساب جدید باز کنید. هنگامی که این اثر انگشت های جدید در سیستم اسکن شدند، برای تعویض آسان حساب آماده هستید.

برای جابه‌جایی بین حساب‌های کاربری، سیستم را با فشار دادن کلید Windows + L به طور همزمان قفل کنید، سپس انگشت مرتبط با حساب کاربری را بکشید. ویندوز به طور خودکار دسکتاپ و تنظیمات این کاربر را با یک ضربه ساده و کشیدن انگشت بارگیری می کند.

1 دیدگاه در نحوه فعال کردن فینگر پرینت ریدر

 1. پینگ بک: بررسی تبلت دل مدل latitude 7320 detachable - وبزینر

کامنت ها بسته شده است.

توضیحات فیلدها را انتخاب کنید
 • تصویر
 • رتبه بندی
 • قیمت
 • وزن
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • فیلدهای سفارشی
 • SKU
 • موجودی
 • دسترسی
 • شرح
 • محتوا
 • مشاهده جزئیات و خرید
مقایسه کنید
مقایسه کنید ×
بیایید مقایسه کنیم! به خرید ادامه دهید