برای اولین بار ویندوز 10، گزینه آسان‌تری برای نصب مجدد ویندوز 10 بدون Bloatware و بازگرداندن رایانه به تنظیمات پیش‌فرض کارخانه دارد. ویژگی جدید “Fresh Start” در Windows 10’s Creators Update است، ویژگی جدیدی که امکان نصب مجدد ویندوز 10 را بسیار آسان‌تر می‌کند. علاوه بر این، در واقع یک حرکت فوری برای استفاده است و نیازی به انتظار یا پیکربندی زیادی ندارد.

اگر می‌خواهید رایانه شخصی خود را از شر برنامه‌ها و خدمات هرزنامه‌ای که سازنده در ابتدا روی رایانه شما نصب کرده است، خلاص کنید، در اینجا فرصتی عالی برای یادگیری آسانترین و بهترین روش نصب مجدد ویندوز 10 بدون Bloatware را دارید.

روش نصب مجدد ویندوز 10 بدون Bloatware

 

ویژگی ” Fresh Start” ویندوز 10 تمام برنامه‌های نرم افزاری اضافی یا Bloatware (نرم‌افزارهایی ‌که نیازی به آن‌ها ندارید، ولی ‌بنا به دلایلی مجبور شده‌اید آن‌ها را‌ روی سیستم خود نصب کنید یا به همراه برنامه‌های دیگر نصب شده اند.) را حذف می‌کند، اما این کار می‌تواند شامل موارد مهمی مانند درایورها و نرم افزارهایی باشد که ممکن است استفاده کنید. به هر حال این یک معاوضه است که باید بپذیرید، اما خوشبختانه معمولاً می‌توانید نرم افزار و خدمات مورد نظر خود را از وب سایت سازنده دوباره نصب کنید.

نحوه استفاده از Fresh Start در روی Creators Update

1. روی منوی Start کلیک کنید و Windows Defender Security Center را از لیست گزینه‌ها انتخاب کنید.

نحوه استفاده از Fresh Start در روی Creators Update - نصب مجدد ویندوز 10

2. Device performance and & health را انتخاب کنید.

بهترین و آسانترین روش نصب مجدد ویندوز 10 بدون Bloatware

 

3. در پایین، در قسمت Fresh Start، روی Additional info کلیک کنید.

4. روی دکمه Fresh Start کلیک کنید .

5. وقتی از شما پرسیده شد که آیا می‌خواهید به برنامه اجازه دهید تغییراتی در دستگاه شما ایجاد کند، روی Yes کلیک کنید.

6. روی Next کلیک کنید و منتظر بمانید تا مایکروسافت لیستی از برنامه‌هایی را که پس از نصب جدید ویندوز 10 حذف می‌شوند، جمع‌آوری کند.

7. پس از بررسی لیست برنامه‌هایی که حذف می‌شوند، یک بار دیگر روی Next کلیک کنید.

8. برای شروع فرآیند نصب مجدد ویندوز 10 ، روی Start کلیک کنید. حدود 20 دقیقه طول می‌کشد و شما نمی‌توانید از رایانه شخصی خود در حین کار استفاده کنید.

همچنان برنامه‌های ناخواسته دارید؟ در این مطلب نحوه حذف برنامه‌ها در ویندوز 10 آموزش داده شده است.

 

Comments are closed.