بسته به پهنای باند، شرایط شبکه و مرورگر وبی که استفاده می‌کنید، جریان Netflix شما می‌تواند واضح و صاف یا تاخیری و تار باشد. به عنوان مثال، اخیراً متوجه شدیم که مرورگر اج مایکروسافت و سافاری اپل می‌توانند ویدیوهای نتفلیکس را در حالت 1080p پخش کنند، اما کروم و فایرفاکس با کیفیت 720p محدود می‌شوند.

با این حال، تا زمانی که دید واقعاً دقیقی نداشته باشید، نمی توانید دقیقاً با چشمان غیرمسلح خود بگویید که دقیقاً چه نوع جریانی را در نتفلیکس دریافت می کنید. در عوض، با زدن چند ماکرو صفحه کلید در حالی که یک ویدیو در مرورگر شما در حال پخش است، می توانید اطلاعات مهمی مانند میزان بیت، وضوح و تعداد فریم های افت شده را دریافت کنید. مهمتر از آن، می توانید تنظیمات را برای بهبود کیفیت تغییر دهید.

مشاهده کنسول نتفلیکس

برای دریافت اطلاعات در مورد یک کلیپ، CTRL + ALT + SHIFT + D را در مرورگر خود فشار دهید. یک پوشش بسیار مفید در بالای ویدیوی شما ظاهر می شود.

وضوح کلیپ خود را در بلوک چهارم متن که قبل از آن عبارت «پخش بیت ریت» قرار دارد، پیدا خواهید کرد. وقتی دیدم یک ویدیو با وضوح 720 در 480 در حال پخش است، شگفت زده شدم که آن را در حالت تمام صفحه روی مانیتور فول اچ دی خود داشتم.

سایر آمارهای جالب عبارتند از نرخ فریم (معمولاً نزدیک به 24 فریم در ثانیه)، تعداد فریم های افت شده و توان عملیاتی. اگر تعداد فریم های افت زیادی دارید یا توان عملیاتی پایینی دارید، می توانید به صورت دستی سرورها را تغییر دهید یا نرخ بیت کمتری درخواست کنید.

تغییر دستی تنظیمات Netflix

1. CTRL + ALT + SHIFT + S را بزنید. یک کادر پاپ آپ ظاهر می شود.

2. CDN دیگری (شبکه تحویل محتوا) را انتخاب کنید. اغلب، فقط جابجایی بین CDN ها مشکل را حل می کند.

3. نرخ بیت صوتی را انتخاب کنید. بیت ریت کمتر از پهنای باند کمتری استفاده می کند.

4. مجموعه ای از میزان بیت ویدیو را انتخاب کنید. نرخ بیت کمتر به معنای کیفیت بدتر اما تاخیر کمتر در اتصالات ضعیف است.

5. روی Override کلیک کنید.

توصیه می کنیم قبل از کاهش میزان بیت ویدیو یا صدا، CDN را آزمایش کنید.

نکات مرورگر کروم

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]