نحوه خرید ژاکت و پلیور بافت با کیفیت: جنس، انواع و نکات

نحوه خرید ژاکت مناسب برای پوشیدن و ست کردن با هر لباسی خیلی مهم است. داشتن کمد ژاکت چیزی است که افراد حرفه ای را از بدون استایل ها جدا می کند.

پیشنهاد می‌کنیم چند تا لباس کلیدی را انتخاب کنید که با زندگی، شغل و کمد لباس شما هماهنگی می‌کند، بهترین چیزی را که می‌توانید بخرید و سپس به خوبی از آنها مراقبت کنید.

مانند بسیاری از چیزهای زندگی، در پلیورها، شما معمولاً همان چیزی را که برای آن هزینه می کنید، دریافت می کنید.

 

این بدان معنا نیست که گاهی اوقات کالاهای طراحان گران قیمت از مواد ارزان قیمت ساخته نمی‌شوند و چیزی که واقعاً برای آن هزینه می‌کنید چند اینچ مربع برچسب لوگو دوزی شده است.

برعکس، یک فروشگاه گاهی اوقات یک ژاکت خوش ساخت از نخ‌های با کیفیت را به عنوان «پیشرو ضرر» می‌فروشد، به این امید که شما را به بخش وسوسه کند تا در چیزهای دیگر ولخرجی کنید.

بدون غواصی عمیق در مشخصات فنی، فقط موارد زیر را در نظر داشته باشید: الیاف طبیعی مانند پشم یا پنبه، گران‌تر از الیاف مصنوعی مانند اکریلیک هستند و همچنین معمولاً بهتر می‌مانند.

قبل از خرید ژاکت، آن را از داخل بچرخانید: آیا درزها صاف و به درستی بسته شده اند؟ پس بعد از چند بار پوشیدن به راحتی از هم جدا نمی شوند؟ آیا زیپ احساس می کند که می تواند به راحتی روی ژاکت گیر کند؟ آیا دکمه ها محکم دوخته شده اند؟ فراتر از آن، بهترین هایی را که می توانید بخرید، بخرید و رسیدهای خود را نگه دارید.

 

ژاکت زنانه مدل Aphrodite

ژاکت دقیقا چیست؟

پسر آمریکایی لاتینی که در یک فروشگاه لباس مردانه یک ژاکت را روی آن امتحان می کند.

افراد زیادی وجود دارند که این اصطلاح را تعمیم می‌دهند، به این معنی که ژاکت تقریباً هر چیزی است که بپوشید، پیراهن نیست و ژاکت نیست.

متاسفم، اما ما برای این کار خیلی قدیمی شده ایم. سویشرت؟ نه پلیور نیست. چیزی از Polartec یا سایر محصولات پشم گوسفندی مارک دار؟ هوم اوه، بله، اما نه واقعا.

ما پلیور را هر رویه‌ای می‌دانیم که به روش بافتنی یا قلاب‌بافی تولید می‌شود و در آن می‌توانید واقعاً نخ‌های ساختار آن را ببینید.

این می تواند یک پولوور باشد یا در جلو با دکمه یا زیپ باز شود. این نخ‌ها را می‌توان تقریباً از هر چیزی درست کرد (ما یک دوست خوابگاهی در دانشگاه داشتیم که یک ژاکت کامل را از ریسمان بسته‌بندی می‌بافید)، اما در اینجا چند ماده متداول دیگر وجود دارد.

 

انواع پلیور

 • ژاکت پشمی : به طور کلی، پشم موهایی است که از گوسفند و بز جمع آوری می شود، اما می تواند شامل موهای خرگوش، شتر، آلپاکا، لاما و ویکونا نیز باشد. اساساً به دنبال حیوانی باشید که بتواند در شرایط سخت خود را گرم نگه دارد: شخصی از آن پشم می‌سازد.
 • ژاکت مرینو : مرینو که از پشم گوسفند مرینو ساخته شده است، معمولاً برای ژاکت های بافتنی بسیار ریز استفاده می شود که در حاشیه (یا در واقع می توانند) تی شرت های مرینو باشند.
 • ژاکت کشمیری : نخ بسیار نرمی که از بزها در مغولستان قیچی می شود، این همان تعریف لوکس است.
 • ژاکت نخی: از گیاه پنبه، معمولاً برای ژاکت‌های سبک‌تر و خنک‌تر که برای لایه‌های اواخر بهار یا اوایل تابستان مناسب‌تر هستند، استفاده می‌شود. گاهی اوقات آن را با کتان یا کنف ترکیب می کنند تا بافت و براقی به آن اضافه شود.
 • ژاکت ابریشمی: ژاکت‌های ابریشمی که توسط پروانه‌هایی که پیله‌های آن‌ها برای ایجاد پارچه‌های مجلل قربانی می‌شوند، ریسیده می‌شوند، ژاکت‌های ابریشمی چندان رایج نیستند: آنها به راحتی شکل خود را از دست می‌دهند، بنابراین اغلب با مواد دیگری مانند پنبه یا پشم ترکیب می‌شوند. آنها می توانند بسیار گرم و راحت و در عین حال ظریف و رنگارنگ باشند.
 • ژاکت اکریلیک: الیاف مصنوعی، اکریلیک برای کمک به ژاکت‌ها برای حفظ شکل خود بسیار عالی است. همچنین مراقبت از آن بسیار آسان است و ارزش زیادی دارد.

  معمولاً بعد از چند بار استفاده قرص می‌شود، مخصوصاً در جاهایی که هر نوع اصطکاک معمولی وجود دارد، مانند جایی که بازوها بر روی بدن قرار می‌گیرند.

 • ژاکت اسپندکس یا الاستین: یک الیاف کشسان. معمولاً، ترکیب کمی با ژاکت باعث می‌شود که پوشیدن و درآوردن آن بسیار آسان‌تر شود و در عین حال حرکت را نیز آسان می‌کند.

 

 

ژاکت زنانه کد 9961

سیلوئت های ژاکتی که در کمد خود نیاز دارید

یقه یقه اسکی: پیراهن کش باف باریک آجدار Coofandy

 

یک یقه یقه اسکی، مانند این مدل Coofandy، سبک جیمز باند را به کمد لباس شما می آورد.

 

یقه اسکی می تواند خوش فرم و ناهموار یا پیچیده و ظریف باشد. آنها تقریباً برای همه خوب به نظر می رسند، و یک نسخه بافتنی ظریف تر و متناسب با بدن مانند این، حس اعتماد به نفس و خودآگاهی را اضافه می کند که با یک کت اسپرت، یک کت چرمی یا فقط پوشیده شده به تنهایی عالی به نظر می رسد.

این یک جیمز باند است که به اندازه والتر پی‌پی‌کی او می‌رود، و می‌تواند به همان اندازه کشنده باشد: البته از نظر من.

(همچنین نگاه کنید به ژاکت های یقه ساختگی، حالت آماده به کار استیو جابز. علیرغم اشاره به سلبریتی های هوشمند، به نوعی، به نظر می رسد که آنها تعهد واقعی یک یقه یقه اسکی کامل را ندارند.)

این یقه کلاسیک Madewell از صفحات کتاب راهنمای Preppy خارج می شود.

برای طرفداران سختگیر سبک Ivy League، این ژاکت باید با پشم شتلند، برداشت شده از گوسفندان شتلند که در جزایر شتلند اسکاتلند پرورش می یابند، اجرا شود.

برای بقیه افراد غیر خالص، هر پشمی جواب می دهد. جذابیت واقعی، نوارهای نخی بافت دار در گردن و لکه های رنگی در سرتاسر آن است که جذابیتی باوقار و روستایی به پیراهن کش لباسی می بخشد.

این یک ست کردن عالی با جین یا کت و شلوار، یک بلیزر تویدی و، البته، یک پیراهن آکسفورد دکمه دار یا یقه دار است.

 

ژاکت های Fair Isle، مانند این مدل Dog Threads، الگوی واضحی را به کمد ژاکت اضافه می کند.

 

یکی دیگر از ژاکت‌های پرطرفدار، ژاکت های Fair Isle است که به دلیل نقوش منظم و هندسی خود که اغلب حیوانات و نقوش اسکی را در خود جای می دهند، شناخته می شوند.

ژاکت زشت زمشتانی که هر دی ماه سرش را بالا می آورد؟ معمولاً یک جزیره زیبا. اما دلیلی ندارد که آنها زشت باشند!

ما این یکی را به خاطر الگوی جشن و پالت ساده اش دوست داریم (و بله، برای تعطیلات، همچنین در یک نسخه سگ برای Fido عرضه می شود).

این الگوها معمولاً به اندازه کافی پیچیده هستند که به تنهایی بایستند، اما در زیر یک جلیقه پف‌کرده محکم و هماهنگ به نظر می‌رسند. یک انتخاب عالی برای غذاخوری در هوای خنک در فضای باز.

 

 

ژاکت مردانه مدل P1130-2

ژاکت مردانه Bonobos Merino Cardigan.

 

ژاکت کش باف پشمی ژاکت به عنوان بیانیه ای از کمال خالص و ساده است. از نظر فنی، هر پلیور که در جلو باز می شود و زیپ یا دکمه به بالا بسته می شود، ژاکت کش باف پشمی است، اما این نسخه مدل نهایی آن است.

یقه V عمیق صورت را قاب می‌کند، اما دکمه‌های ژاکت را می‌توان به راحتی باز کرد تا همه چیز را خنک کند یا ظاهری معمولی‌تر داشته باشد.

بافتنی ریزتر را می توان به عنوان جایگزین ژاکت پوشید، اما همچنین می تواند به زیبایی با یک کت اسپرت بپوشد.

Bonobos قدمی فراتر برداشته و مرینو را با پلی استر ترکیب می‌کند تا ژاکتی بادوام و مراقبت از آن آسان باشد.

 

سبکی از سبک جنوب غربی به این ژاکت کش باف پشمی یقه شال برند Faherty حالتی بیرونی می بخشد.

 

یقه شال که یک تنوع روستایی تر در تم ژاکت کش باف پشمی است، به “برگردان” چرخانده شده در بالای ژاکت اشاره دارد که لایه دیگری از گرما را در اطراف گردن ارائه می دهد.

بسته به رنگ و طرح آنها می توانند شیک یا غیر رسمی باشند. ما به سمت ژاکت‌های پشمی یقه شالی مانند این متمایل می‌شویم که کمی جذابیت رترو دهه 1970 دارد، برای پیاده‌روی پاییزی واضح در جنگل یا به‌عنوان جایگزینی برای یک جلسه WFH.

 

ژاکت های 1/2 یا 1/4 زیپ یکی از محبوب ترین ژاکت های تامی باهاما در تمام طول سال است.

 

زیپ 1/2 مانند برادر بزرگ خانواده ژاکت است. چیزی در مورد آن در زمین گلف یا زمین تنیس بیشتر به نظر می رسد، و با این حال یک لایه لایه بندی آسان و مدرن برای پوشاندن لباس (با باز کردن زیپ، حتی می توانید یک کراوات را به نمایش بگذارید) یا پیراهن یقه دار است.

این یک ترکیب پنبه / کول مکس است که مطمئناً شما را خنک نگه می‌دارد، چه در یک عکس عالی و چه در ارائه مشتری جدید.

 

ژاکت اسکی: یقه نوستالژیک

با این ژاکت اسکی از Outerknown برای ضربه زدن به دامنه ها آماده شوید.

 

یک آلبوم جان دنور تهیه کنید، یک شکلات داغ درست کنید، و اگر در حال حاضر از یک فوندو اسکی در کلبه اسکی لذت نمی برید، حداقل می توانید وانمود کنید که خوشحال هستید.

نوار افقی رنگارنگ روی یک ژاکت یقه‌ای یکنواخت، یکی دیگر از رقبای کلاسیک دهه 1970 است که عالی به نظر می‌رسد و فقط لمس ظریفی از ماچیسمو دارد.

ست کردن آن با شلوار جین به نوعی باب است، اما برای یک روز برفی در خانه با شلوارهای ساق نیز عالی است.

 

ژاکت مردانه آرمانی اکسچنج مدل 6ZZG1BZME5Z-4590

هودی: ژاکت کشمیری نادام

 

با این ژاکت هودی ترمه Naadam نهایت راحتی را تجربه کنید.

 

با این هودی که از ترکیبی از ترمه بازیافتی و بکر ساخته شده است، از نهایت راحتی سویشرت کلاهدار مورد علاقه خود لذت ببرید، سپس صدا را به 11 برسانید.

شما می توانید در عین حال احساس خوبی داشته باشید و از انجام کاری برای سیاره زمین احساس خوبی داشته باشید. آنقدر راحت است که دوست دارید آن را همه جا بپوشید، و صادقانه بگوییم، می توانید.

آن را با جین شسته شده بپوشانید، آن را زیر یک کت اسپرت با رنگ خاکی بپوشانید، یا آن را تا حداکثر یک لایه زیر یک کت چرمی بپوشانید.

نگاه جدی: تکاور مردانه LL Bean هنلی

 

ژاکت نظامی مانند این از LL Bean یک ژاکت ماجراجویانه را به مجموعه ژاکت های شما می آورد.

 

کافی است بگوییم که مانند لباس های نظامی به طور کلی، نسخه های بسیار بسیار زیادی از ژاکت کلاسیک نظامی وجود دارد.

مضامین تکرار شونده عبارتند از ساخت و ساز آجدار، جزئیات شانه پوشانده شده با پارچه (احتمالاً برای محافظت از پارچه بافتنی در برابر فشار ناشی از حمل کوله پشتی)، و یک پالت رنگی هنگ از رنگ های سرمه ای، زیتونی یا مشکی.

اگر به نظر می رسد که از مجموعه فیلم های Platoon یا Inglorious Basterds خارج شده است، شما آن را میخکوب کرده اید. این ژاکت ها علاوه بر اینکه ظاهری کاملاً ماچو دارند، معمولاً بسیار محکم نیز هستند.

https://aykalaa.ir/product/%da%98%d8%a7%da%a9%d8%aa-%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%87-%d9%85%d8%a7%d9%86%da%af%d9%88-%d9%85%d8%af%d9%84-ww890bin/

ژاکت کابلی: Howlin’ Super Cult Aran Crewneck

این ژاکت کابلی از Howlin' عملاً پوشیدن آن در روزهای سرد زمستان است.

 

این الگوها که به دلیل الگوهای طناب مانندی که روی سطح ژاکت گره می خورند، “کابل” نامیده می شوند، این الگوها حضور تقریباً سرسختی را به دنیای ژاکت می بخشند.

طرفداران Knives Out می دانند که کریس ایوانز ژاکت بافتنی کابلی را در سال 2019 به سبک خود آورده است.

ژاکت های آران به طور خاص برای ماهیگیران ایرلندی با الگوهایی که برای نسل ها به خانواده ها منتقل می شد، بافته می شد.

آن‌ها همراهی عالی دیگر برای شلوارهای کرک دار پاییزی، و همچنین شلوار جین، با حالتی آسان، مردانه و آخر هفته هستند.

 

مشاهده و خرید ژاکت مردانه و زنانه

چگونه از ژاکت مراقبت کنیم

اگر روی یک پلیور جدید سرمایه گذاری کرده اید، باید به خوبی از آن مراقبت کنید. در اینجا چند قانون ساده وجود دارد.

 • احتمالاً نیازی به شستن ژاکت زیاد نخواهید داشت. آن را روی پشتی یک صندلی روکش دار یا یک سطح صاف دیگر آویزان کنید و بگذارید یک شبه هوا بیرون بیاید.
 • اگر اتفاقی بیفتد، بیشتر ژاکت ها را می توان با دست در یک لگن با صابون ملایم شست (شوینده ظرف معمولاً بهترین کار را دارد).

  صابون را با دقت، اما کاملاً بشویید. حتی برخی از آنها را می توان در ماشین لباسشویی در یک محیط ملایم شست (دستورالعمل های مراقبت را بخوانید).

  اجازه دهید روی یک حوله ضخیم روی سطح صاف با هوا خشک شود. ممکن است لازم باشد پارچه را به آرامی مسدود کرده یا فشار دهید تا به شکل اصلی برگردد. در صورت شک، آن را نزد یک خشکشویی حرفه ای ببرید.

 • ژاکت ها را به هر نوع چوب لباسی آویزان نکنید. پارچه کشیده می شود و چوب لباسی اثری در شانه ها باقی می گذارد. در نهایت به نظر می رسید که شانه های شما در حال رشد شاخ هستند.
 • ژاکت‌ها را با تا زدن به ثلث از طول، بازوها را در امتداد دو طرف تا کنید تا یک مستطیل مرتب بسازید. مستطیل را از وسط تا کنید.
 • ژاکت را روی یک قفسه یا در کشو قرار دهید. در خارج از فصل، ژاکت های تمیز را در یک جعبه (بدون هوا) قرار دهید و آنها را در جای خشک و خنک و دور از نور خورشید نگهداری کنید.

پرفروشترین محصولات

محبوب‌ترین محصولات

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]