تصویر گم شده

(اعتبار تصویر: آینده)

نکاتی برای اینکه چگونه یک GM و بازیکن بهتر برای D&D 5e یا هر TTRPG باشید می‌تواند به اندازه تفکر خارج از جعبه یا استفاده از نرم‌افزار خاص برای آسان کردن کارها انتزاعی باشد – من هر دو را به شما ارائه می‌دهم. راه اندازی D&D یا هر TTRPG می تواند پیچیده باشد، اما این نباید شما را از تجربه بزرگترین موتور گرافیکی در بازی بازدارد: تخیل شما.

من نکات زیادی در مورد بهترین نرم افزار مجازی رومیزی، نحوه انتخاب موسیقی متن، نحوه ساخت یک شخصیت D&D و موارد دیگر نوشته ام که در زیر ذکر شده است. این مقاله هر هفته با نکات، ترفندها و هر توصیه ای که از طریق سری جدید من ارائه می شود به روز می شود: نکات رومیزی از یک GM مضطرب.

اگر سوالی دارید که با نگاه کردن به این لیست به آن پاسخ داده نشده است – از من بپرسید! سوالات خود را در مورد مسائل مکانیکی، روایی یا اجتماعی در فضای بازی رومیزی برای من ارسال کنید. می توانید به ایمیل من در rami.tabari@futurenet.com ایمیل بزنید یا من را در توییتر پیدا کنید .

بسیاری از موارد D&D یا TTRPG که من پوشش می دهم در اینجا لیست نمی شوند زیرا از نظر فنی نکاتی نیستند. برای مثال، اگر به بازی‌های ویدیویی که D&D مجاور هستند علاقه‌مند هستید، بررسی Life is Strange: True Colors را بررسی کنید ، که دارای شخصیتی است که به طور متعارف یک Critter (طرفدار نقش انتقادی) است و همچنین نقد Tiny Tina’s Wonderlands وجود دارد. ، که نه تنها از D&D الهام گرفته شده است، بلکه مهمانان نقش مهمی مانند Ashly Burch را نیز در خود دارند. حتی می توانید مصاحبه ما با اشلی برچ و سام وینکلر درباره سرزمین عجایب تینی تینا را ببینید. با این حال، اگر می‌خواهید چیزی واقعاً آن D&D را در قالب بازی ویدیویی خراش دهد، Baldur’s Gate 3 را بررسی کنید.

بدون هیچ مقدمه ای، در اینجا برخی از بهترین نکات D&D من برای چگونگی تبدیل شدن به یک GM و بازیکن بهتر در 5e – یا هر TTRPG وجود دارد.

نکاتی برای بازی و اجرای DND 5e یا هر TTRPG

1. من هرگز TTRPG بازی نکرده ام – چگونه شروع کنم؟

نکات DND: چگونه GM و بازیکن بهتری برای همه TTRPG ها باشیم

من هرگز TTRPG بازی نکرده ام – چگونه شروع کنم؟ نکات رومیزی از یک GM مضطرب(اعتبار تصویر: آینده)

“چگونه بازی TTRPG را شروع کنم؟” سوال گسترده ای است که تعدادی از اظهارات کلی را در اختیار شما قرار می دهد، اما من سعی می کنم تا حد امکان دقیق باشم تا یک فرآیند چند مرحله ای را برای شما برای شروع کار تجزیه کنم.

چند دوست پیدا کنید، تحقیق کنید و لوازم بخرید. هنگامی که همه این کارها را انجام دادید، فقط باید یک پلتفرم برای ملاقات (فیزیکی یا مجازی) پیدا کنید و بازی خود را برنامه ریزی کنید. در نهایت، تصمیم بگیرید که چه کسی قرار است GM شود، قوانین را با هم کشف کنید، شخصیت های خود را بسازید، و سپس فقط بازی را انجام دهید.

برای گذراندن اوقات خوش نیازی به دانستن همه قوانین کتاب ندارید، فقط ذهنی باز داشته باشید و با همه سازگار باشید. مهمتر از همه، اطمینان حاصل کنید که مرزها و محدودیت هایی را بین بازیکنان تعیین کرده اید تا مطمئن شوید که هیچ کس کاری برای تحریک دیگران انجام نمی دهد. آخرین چیزی که می خواهید این است که یکی از اعضای حزب برای گروه مشکل ایجاد کند و سرگرمی را خراب کند. اگر کسی مایل به رعایت مرزهای موجود نیست، به میز بازی شما تعلق ندارد.

توصیه های عمیق را اینجا ببینید — من هرگز TTRPG بازی نکرده ام — چگونه شروع کنم؟

2. چگونه D&D را بازی کنم؟ (یا هر TTRPG)

نکات DND: چگونه GM و بازیکن بهتری برای همه TTRPG ها باشیم

چگونه D&D را بازی کنم؟ (یا هر TTRPG) نکات رومیزی از یک GM مضطرب(اعتبار تصویر: آینده)

“چگونه D&D بازی کنم؟” سوالی است که جنرال موتورزها در سرتاسر جهان ساعت ها در مورد مکانیک غوغا می کنند. بله، شما می توانید یک دفترچه قوانین، تاس، و یک برگه شخصیت را جلوی یک نفر پرتاب کنید، اما او تا زمانی که کسی نفهمد که هر چیزی ممکن است، جادوی نقش آفرینی را درک نخواهد کرد.

به D&D یا هر TTRPG مانند یک داستان فکر کنید، نه یک بازی. شما در حال نوشتن آن با GM و سایر بازیکنان خود هستید، بنابراین قوانین را نادیده بگیرید (فعلا). شما نیازی به دانستن نحوه بازی D&D به صورت مکانیکی ندارید. شما فقط باید مفهوم اصلی نقش آفرینی را درک کنید. شما در حال بازی هستید و در نقش شخصیت زیبایی که خلق کرده اید بازی می کنید. پس شخصیت شما در آن لحظه چه کار می کند؟ آیا آنها تکانشی هستند؟ شاید برای اسلحه غارتگر می پرند. آیا آنها کاریزماتیک هستند؟ شاید آنها به جای اینکه الاغشان را به هم بزنند، درباره دزدان بانک صحبت می کنند. بازی های نقش آفرینی روایت هستند – پس طوری بازی کنید که انگار یکی از قهرمانان داستان هستید.

مشاوره عمیق را اینجا ببینید — چگونه DND بازی کنم؟

3. نحوه بازی D&D یا هر TTRPG به صورت آنلاین

نکات DND: چگونه GM و بازیکن بهتری برای همه TTRPG ها باشیم

نحوه بازی آنلاین D&D یا هر TTRPG: نکات رومیزی از یک GM مضطرب(اعتبار تصویر: آینده)

اگر در فضای بازی های رومیزی کاملاً تازه کار هستید و مشتاق هستید که بدون اینکه خود را در معرض خطرات بازی های حضوری در بحبوحه همه گیری مداوم قرار دهید وارد نقش بازی شوید، من شما را تحت پوشش قرار داده ام. از آنجایی که D&D و همه TTRPG ها اساساً بازی های کاغذ و قلم هستند، برای اجرای یک جلسه فقط باید با افراد صحبت کنید، اما منابع زیادی در اینترنت وجود دارد که تجربه شما را مانند بازی حضوری یکپارچه می کند.

اولا، اینترنت کتابچه راهنمای پخش کننده شماست. بله، D&D و اکثر TTRPG ها می توانند به طرز باورنکردنی قوانین سنگینی داشته باشند، اما بهترین بخش در مورد TTRPG این است که می توانید آن قوانین را درست از پنجره بیرون بیاورید. زیاد نگران درست و غلط بودن نباشید – فقط از آن لذت ببرید. در مرحله دوم، یک میز رومیزی مجازی پیدا کنید (برای جزئیات، نکات زیر را بررسی کنید). ثالثاً، با ابزارهای D&D Beyond، وب‌سایتی برای خرید کتاب‌های D&D 5e و خلق شخصیت‌ها، برگه شخصیت خود را به یک تجربه یکپارچه تبدیل کنید، یا برای سفارشی‌سازی بیشتر از Adobe Acrobat استفاده کنید. در مرحله بعد، از Discord برای مدیریت بازی های خود استفاده کنید. در نهایت، اگر جنرال موتورز هستید، از منابع اینترنت سوء استفاده کنید – ابزارهای آنلاین بسیار خوبی برای آسان کردن GMing وجود دارد.

مشاوره عمیق را در اینجا ببینید — نحوه بازی آنلاین D&D .

4. بهترین نرم افزار رومیزی مجازی چیست؟

نکات DND: چگونه GM و بازیکن بهتری برای همه TTRPG ها باشیم

بهترین نرم افزار رومیزی مجازی چیست؟ نکات رومیزی از یک GM مضطرب(اعتبار تصویر: Laptop Mag)

برای گذراندن اوقات خوشی با بازی Dungeons & Dragons (یا هر بازی نقش آفرینی رومیزی دیگری) لزوماً به بهترین نرم افزار رومیزی مجازی نیاز ندارید، اما مطمئناً به شما کمک می کند. به‌عنوان یک استاد بازی، می‌دانم چقدر مهم است که بدانید کدام میز مجازی برای گروه شما و برای نوع بازی‌ای که انجام می‌دهید بهترین کار را دارد. من بین چندین مورد از آنها جهش کرده ام، بنابراین می توانم به شما کمک کنم تصمیم بگیرید که بهترین نرم افزار رومیزی مجازی برای نیازهای خود استفاده کنید.

تعداد زیادی برنامه رومیزی مجازی عالی وجود دارد، اما یافتن بهترین آنها برای بازی خاص شما مهمتر از استفاده ساده از گرانترین آنها است. مورد علاقه شخصی من Foundry Virtual Tabletop به دلیل قابلیت شخصی سازی و قیمت نسبتا مقرون به صرفه آن است. همچنین به آرامی با محتوای D&D Beyond ادغام می‌شود و من از نحوه کار با پخش‌کننده موسیقی خود لذت می‌برم. با این حال، اگر به دنبال نرم افزار رایگان و آسان برای استفاده هستید، Roll20 را امتحان کنید.

مشاوره عمیق را اینجا ببینید — بهترین نرم افزار مجازی رومیزی .

5. نحوه راه اندازی وب کم برای D&D یا هر TTRPG

نکات DND: چگونه GM و بازیکن بهتری برای همه TTRPG ها باشیم

نحوه راه اندازی وب کم برای D&D یا هر TTRPG: نکات رومیزی از یک GM مضطرب(اعتبار تصویر: رامی طبری)

خوب یا بد، مردم D&D و سایر TTRPG ها را به صورت آنلاین بازی می کنند زیرا … خب، بسیاری از ما گیر کرده ایم. متأسفانه، بازی آنلاین TTRPG با بهترین دوستانتان یکسان نیست. با این حال، اگر وب‌کم خوب و تنظیمات مناسبی دارید، بازی آنلاین می‌تواند تجربه‌ای مشابه با بازی حضوری ارائه دهد.

ساده به نظر می‌رسد، اما بهینه‌سازی تنظیمات شما برای ثبت همه ریز بیان‌ها و اطمینان از اینکه یک ثانیه از آن افراد زیبا روی صفحه را از دست نمی‌دهید، کار بسیار بیشتری از آنچه فکر می‌کنید، می‌طلبد. اگر وب‌کم خوب یا نمایشگرهای متعدد نداشته باشید، به خصوص مشکل‌ساز است. اعتقاد راسخ من این است که هیچ کس نباید 200 دلار برای یک وب کم بپردازد، بنابراین وب کم Logitech HD Pro C920 را در نظر بگیرید که می توانید آن را با قیمتی کمتر از 90 دلار پیدا کنید. ویدیوی 4K دریافت نخواهید کرد، اما 1080p و میدان دید وسیعی خواهید داشت که برای نشان دادن چهره زیبای خود به گروه D&D شما کافی است.

مشاوره عمیق را اینجا ببینید — نحوه راه اندازی وب کم برای D&D و سایر TTRPG ها .

6. چگونه یک شخصیت D&D 5e بسازیم

نکات DND: چگونه GM و بازیکن بهتری برای همه TTRPG ها باشیم

چگونه یک شخصیت D&D 5e بسازیم: نکات رومیزی از یک GM مضطرب(اعتبار تصویر: رامی طبری)

من به نحوه ساخت یک شخصیت D&D و بهترین ترکیب کلاس، نژاد و پس‌زمینه پرداختم. برای روشن بودن، یک جنرال موتورز خوب شما را به خاطر بازی کردن هر ترکیبی از کلاس، نژاد و پس زمینه مورد علاقه شما قضاوت نمی کند. اما اگر در حال پیوستن به یک کمپین جنگی سنگین هستید، به حداکثر رساندن پتانسیل شخصیت خود فکر کنید. با انتشار اخیر کتاب منبع Tasha’s Cauldron of Everything، تعداد به ظاهر بی پایانی از ترکیب ها وجود دارد.

کتاب راهنمای D&D Player، و همچنین سایر منابع D&D، شما را با انتخاب یک مسابقه شروع می‌کند، اما ترجیحاً ابتدا یک کلاس را انتخاب کنید، زیرا این عامل مهمی است که تعیین‌کننده نحوه انجام بازی است. در مقاله کامل، من هر کلاس را به اختصار توضیح می‌دهم و برخی از بهترین زیرکلاس‌ها را برای آن کلاس‌ها توصیه می‌کنم، بنابراین ایده‌ای خواهید داشت که وقتی زمانش رسید، شخصیت را کجا ببرید. من همچنین در مورد بهترین نژادها و پس زمینه های مناسب برای آن کلاس ها صحبت می کنم.

به عنوان مثال، یکی از بهترین کلاس‌های فرعی برای Sorcerer، Draconic Bloodline است، زیرا به شما کمک زیادی به AC (کلاس Armor) شما می‌دهد. اگر نیمه وروجک بازی کنید، در کاریزما و توانایی به نام Fey Ancestry تقویت می‌شوید، که به شما مزیت (توانایی دو بار غلتیدن و گرفتن تعداد بالاتر) در پرتاب‌های پس‌انداز در برابر افسون شدن را می‌دهد و جادو می‌تواند. تو را بخواباند اگر آن را با یک پس‌زمینه دزدان دریایی ترکیب کنید، به یک بدجنس همه جانبه تبدیل خواهید شد.

مشاوره عمیق را در اینجا ببینید – چگونه یک شخصیت D&D بسازید .

7. قوانین جدید D&D در سال 2024 در راه است: اکنون چه قوانینی باید اضافه شود؟

نکات DND: چگونه GM و بازیکن بهتری برای همه TTRPG ها باشیم

قوانین جدید D&D در سال 2024 در راه است: اکنون چه قوانینی باید اضافه شود؟ نکات رومیزی از یک GM مضطرب(اعتبار تصویر: جادوگران)

برای آن‌هایی که نمی‌دانند، Wizards of the Coast پرده‌برداری کرد که یک مجموعه قوانین جدید D&D در سال 2024 عرضه می‌شود. این مجموعه قوانین جدید، که پیش‌بینی می‌شد به بزرگی یک D&D 5.5e یا D&D 6e باشد، توسط تهیه‌کننده اجرایی D&D، Ray Winninger در خلال اعلام شد. آینده پنل D&D ما چیز زیادی در مورد آنچه مجموعه قوانین مستلزم آن است نمی دانیم، اما می دانیم که با نسخه پنجم D&D سازگار است، که برای کسانی که سرمایه گذاری زیادی روی 5e کرده اند (مثل من) خبر فوق العاده ای است. اما می دانید، این مجموعه قوانین چند سالی است که منتشر نمی شود، پس چرا منتظر بمانید تا خودتان قوانین جدیدی اضافه کنید؟

اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، Tasha’s Cauldron of Everything را بررسی کنید و آن قوانین جدید را اضافه کنید، زیرا آنها یک قلمرو کاملاً جدید از امکانات را برای بازیکنان اضافه می‌کنند. برخی از قوانین محبوب homebrew که من به بازی خود اضافه کرده ام عبارتند از: نوشیدن معجون به عنوان یک عمل پاداش. استفاده از Spoll Points به جای Spell Slots. دریافت حداکثر آسیب در اولین مجموعه تاس خود در Critical Hits. اجازه دادن به بازیکنان قبل از شروع مبارزه، رول های ابتکاری را با یکدیگر عوض کنند. سختگیری بیشتر معاد با استفاده از روش نقش انتقادی.

مشاوره عمیق را در اینجا ببینید – در اینجا برخی از قوانین D&D برای اضافه کردن امروز وجود دارد.

8. بهترین موسیقی متن برای سناریوهای D&D و TTRPG چیست؟

نکات DND: چگونه GM و بازیکن بهتری برای همه TTRPG ها باشیم

بهترین موسیقی متن برای سناریوهای D&D و TTRPG چیست؟ نکات رومیزی از یک GM مضطرب(اعتبار تصویر: رامی طبری)

من عاشق Dungeons & Dragons و TTRPG هایی مانند Call of Cthulhu و Star Trek Adventures هستم، اما هیچ چیز بیشتر از نبود یک موسیقی متن خوب مرا خسته نمی کند. من به انتخاب‌های موسیقی‌ام در کمپین‌های D&D خود افتخار می‌کنم، بنابراین می‌خواهم در مورد اینکه چگونه می‌توانید به راحتی بهترین موسیقی‌های متن را برای هر سناریو در کمپین TTRPG خود انتخاب کنید، صحبت کنم.

انتخاب آهنگ های عالی برای یک سناریوی TTRPG آنقدرها که به نظر می رسد سخت نیست، اما اگر شما هم مثل من حساس باشید، می تواند زمان بر باشد. من جلساتم را مانند یک درام اجرا می‌کنم، بنابراین برای هر ضرب استوری در صف موسیقی قرار می‌دهم، اما زمانی که بازیکنانم کار غیرمنتظره‌ای انجام می‌دهند و نیاز به تغییر لحن وجود دارد، آهنگ‌هایی را نیز آماده می‌کنم. موسیقی متن‌هایی که من انتخاب می‌کنم از بازی‌های موفقی مانند The Witcher 3، Skyrim و حتی Hollow Knight هستند. اگر هرکدام از اینها حتی از راه دور نظر شما را جلب کند، من و شما ممکن است سلیقه مشابهی داشته باشیم.

توصیه های عمیق را در اینجا ببینید – بهترین موسیقی متن D&D برای هر سناریو .

9. چگونه بازیکنانم را درگیر کنم؟

نکات DND: چگونه GM و بازیکن بهتری برای همه TTRPG ها باشیم

چگونه بازیکنانم را درگیر کنم؟ نکات رومیزی از یک GM مضطرب(اعتبار تصویر: رامی طبری)

“چگونه بازیکنانم را درگیر کنم؟” یکی از بسیاری از سوالات پیچیده بازی رومیزی است که به شما پاسخ‌های کلی را از استادان بازی می‌دهد. به عنوان فردی که با اضطراب و افسردگی دست و پنجه نرم می کند – ترکیبی که برای یک روزنامه نگار یا یک استاد بازی که با هفت بازیکن مختلف در یک بازی شش ساعته Dungeons & Dragons شعبده بازی می کند، ایده آل نیست – می خواهم این مسائل را با تجربیاتم به طور کامل حل کنم.

اگر بازیکنان شما توجه ندارند، دنیا را به سمت آنها بیاندازید. به آنها نشان دهید که همه چیز بدون آنها پیش می رود. البته با درایت و احترام رفتار کنید، اما بازیکنان چیزی را بیشتر از این که احساس کنند بخشی از یک دنیای زنده هستند دوست ندارند. اگر همه چیزهایی که بازیکنان تجربه می کنند واکنشی به اعمال آنها باشد، بازی واقعی به نظر نمی رسد و بازیکنان به راحتی می توانند این ذهنیت را پیدا کنند که کنترل جهان را در دست دارند. به آنها نشان دهید که نیستند.

توصیه های عمیق را اینجا ببینید – چگونه بازیکنانم را درگیر کنم؟

10. چگونه انتظارات و محدودیت ها را تعیین کنم؟

نکات DND: چگونه GM و بازیکن بهتری برای همه TTRPG ها باشیم

چگونه انتظارات و محدودیت ها را تعیین کنم؟ نکات رومیزی از یک GM مضطرب(اعتبار تصویر: آینده)

“چگونه انتظارات و محدودیت ها را تعیین کنم؟” سوالی است که من حتی تا زمانی که در کمپین D&D اصلی خودم تا زانو نرفته بودم به پاسخ دادن به آن فکر نمی کردم. متأسفانه، برخی از بازیکنان من ممکن است به دلیل آن آسیب دیده باشند، بنابراین اگر قبلاً این کار را نکرده اید، زودتر به این سؤالات پاسخ دهید.

یک جلسه 0 را اجرا کنید. با بازیکنان خود ارتباط برقرار کنید که بازی درباره چه چیزی است، چگونه بازی می‌شود، در مورد چه موضوعاتی ممکن است بحث شود، و سپس با آنها سازش کنید تا آن را به چیزی تبدیل کنید که برای همه سرگرم کننده است. به قوانین ناگفته اعتقاد نداشته باشید. در مورد همه چیز صحبت کن هر محرک یا محدودیتی که بازیکنان دارند باید اکنون مورد بحث قرار گیرد، بنابراین همه شما می توانید به عنوان یک گروه به مصالحه برسید.

توصیه های عمیق را در اینجا ببینید – چگونه انتظارات و محدودیت ها را تعیین کنم؟

11. چگونه می توانم سطح 1 مبارزه را سرگرم کننده کنم؟

نکات DND: چگونه GM و بازیکن بهتری برای همه TTRPG ها باشیم

چگونه مبارزه سطح 1 را سرگرم کننده کنم؟ نکات رومیزی از یک GM مضطرب(اعتبار تصویر: آینده)

مبارزه سطح 1 اگر به درستی انجام نشود خسته کننده است،  پس آن را درست انجام دهید. شما فقط باید چند کار را انجام دهید. اول، روی  درگیری بازیکن خود تمرکز کنید،  نه اینکه دشمنان چقدر می توانند آسیب بزنند. آسیب دشمن را کاهش دهید و در عوض  توانایی های آنها را دوباره کار کنید  – به آنها چیزی سرگرم کننده و پر زرق و برق بدهید که مانع دیگری به نبرد اضافه کند.

در مرحله بعد،  زمین های خطرناک یا مفید ایجاد کنید. نقشه را به میدان مین از تله ها تبدیل کنید یا در نظر بگیرید که چگونه آب و هوای شدید می تواند نبرد را تغییر دهد. در نهایت، به بازیکنان خود یک  هدف ثانویه بدهید . چرا آنها در این دعوا هستند؟ آیا باید ساکت بمانند؟ آیا آنها باید چیزی را بدزدند؟ یا از کسی محافظت کنم؟ در مورد آن فکر کنید و آن را اضافه کنید. با این چهار مورد، می توانید مبارزه خود را حتی در سطح 1 واقعاً به یاد ماندنی کنید.

توصیه های عمیق را در اینجا ببینید – چگونه می توانم مبارزه سطح 1 را سرگرم کننده کنم؟

12. چگونه با مرگ شخصیت بازیکن (PC) کنار بیایم؟

نکات DND: چگونه GM و بازیکن بهتری برای همه TTRPG ها باشیم

چگونه با مرگ شخصیت بازیکن (PC) کنار بیایم؟ نکات رومیزی از یک GM مضطرب(اعتبار تصویر: آینده)

با بازیکنان خود ارتباط  برقرار کنید. آیا آنها با مرگ شخصیت مشکلی ندارند؟ نه؟ زمان خوبی برای  خلاقیت است. اگر آنها می میرند، از مرگ آنها برای راه اندازی قوس بعدی استفاده کنید. رایانه‌های شخصی را به ماجراجویی بفرستید تا همدم سقوط کرده خود را نجات دهید. اگر اکنون می‌پرسید،  عواقب واقعی مرگ چیست؟ خوب، در مورد آن فکر کنید – اگر بمیرید و آن طرف را ببینید، چه تأثیری روی شما به عنوان یک فرد خواهد گذاشت؟ شاید یک شات انفرادی برای رایانه شخصی اجرا کنید و داستان جالبی برای گفتن به آنها ارائه دهید – شاید حتی داستانی که به قوس بعدی می‌پرد.

خوب، حالا اگر  همه بمیرند چه اتفاقی می افتد ؟ حتی بهتر! این یک قوس کامل است که بازیکنان شما به شما داده اند. عواقب شکست خود را به آنها نشان دهید و روایتی در مورد آنچه که آنها می توانند برای نجات خود انجام دهند بنویسید. حالا اگر فکر می‌کنید که مرگ‌ها بی‌معنی هستند و می‌توانید هر زمان که بخواهید آنها را بکشید، توقف کنید. بی فکر نکش . مرگ باید اهمیت روایی داشته باشد و پیامدهای جالب‌تری نسبت به مرگ دارد، مانند اسیر شدن، مردن بی‌گناهان یا دزدیده شدن از وسایل جادویی گرانبها. اگر نمی‌توانید رایانه‌های شخصی را برای همیشه از بین ببرید – به آنها آسیب وارد کنید (البته با اجازه).

توصیه های عمیق را اینجا ببینید — چگونه با مرگ شخصیت بازیکن (PC) کنار بیایم؟

13. شخصیت شما چه کار می کند؟

نکات DND: چگونه GM و بازیکن بهتری برای همه TTRPG ها باشیم

شخصیت شما چه کار خواهد کرد؟ نکات رومیزی از یک GM مضطرب(اعتبار تصویر: آینده)

برقراری ارتباط! به حزب خود بگویید همسویی شما چیست. آنچه می دانی بنویس!  به فانتزی فکر نکنید، به تجربیات انسانی که ممکن است شخصیت شما با آنها دست و پنجه نرم کرده باشد، فکر کنید و آنها را به شکل واقعی خود درآورده است. دیوونه نباش!  اگر بد یا بی طرف هستید، رفتار وحشتناکی را مرتکب نشوید، زیرا این همان کاری است که شخصیت شما انجام می دهد. با این حال، اگر برای داستان منطقی است، از بازیکنان دیگر خود رضایت بخواهید!

بازی خنثی یا شیطانی خوب است اگر اهداف شما همسو باشند. شما و اعضای حزبتان برای اینکه بتوانید به عنوان یک واحد عمل کنید باید یک چیز را بخواهید، اما تفاوت بین شما و آنها ابزارهایی است که برای رسیدن به آن استفاده می کنید. با این حال، به مرزهای افراد احترام بگذارید و هر زمان که می‌خواهید کاری از نظر اخلاقی خاکستری یا سیاه انجام دهید، رضایت خود را دریافت کنید. روشن فکر بودن! آدم‌ها می‌توانند تغییر کنند، شخصیت‌های شما هم می‌توانند تغییر کنند – به روی آن باز باشید و در راه‌های خود، خوب یا بد، گیر نکنید.

توصیه های عمیق را اینجا ببینید – شخصیت شما چه کار می کند؟

14. چگونه با متاگیمینگ کنار بیایم؟

نکات DND: چگونه GM و بازیکن بهتری برای همه TTRPG ها باشیم

چگونه با متاگیمینگ کنار بیایم؟ نکات رومیزی از یک GM مضطرب(اعتبار تصویر: آینده)

برقراری ارتباط! با مهمانی خود و جنرال موتورز در مورد مواردی که در مورد متاگیمینگ خوب است و چه چیزی اشکالی ندارد صحبت کنید. برخی از  متاگیمینگ قابل قبول  ممکن است دانستن امتیازات اعضای حزب شما باشد. متاگیمینگ مشکوک  می تواند بین کارهایی که شخصیت شما به طور غریزی با یا بدون اطلاعات شناخته شده برای بازیکن انجام می دهد یک تماس سخت باشد – از طرف خود و جنرال موتورز راهنمایی بخواهید! فرابازی غیرقابل قبول  فقط تقلب است و به خودتان مزیتی ناعادلانه می دهد که معمولاً در روایت از آن برخوردار نیستید – این کار را نکنید!

به یاد داشته باشید،  نقش آفرینی یک مسابقه نیست – یک داستان است. همه شما نویسندگانی هستید که دور میز نشسته‌اید و روایتی منطقی می‌بافید – حتی اگر پایان آن را بدانید، تغییری در نحوه گسترش سفر ایجاد نمی‌کند. داستان را برای شخصیت های خود جذاب کنید و در رقابتی که وجود ندارد گرفتار نشوید.

توصیه های عمیق را اینجا ببینید — چگونه با متاگیمینگ کنار بیایم؟

15. چگونه سرعت مبارزه با DND را افزایش دهم؟

نکات DND: چگونه GM و بازیکن بهتری برای همه TTRPG ها باشیم

چگونه سرعت مبارزه با DND را افزایش دهم؟ نکات رومیزی از یک GM مضطرب(اعتبار تصویر: آینده)

با همکار GM و اعضای حزب خود ارتباط  برقرار کنید تا کارها را بهتر پیش ببرید. Initiative  و  AC  را آشکار کنید تا بازیکنان غافلگیر نشوند یا سوالات غیرضروری نپرسند که زمان بیشتری را تلف می کند. از بازیکنانی که یک  تن تاس می اندازند حرکت کنید! به آنها اجازه دهید در وسط نبرد مجموع را به شما بگویند – تعجب خواهید کرد که در حین چرخیدن از چند پیچ ​​می توانید عبور کنید. رول خودکار برای هیولاهای شما! زمان را با انداختن یک تن تاس تلف نکنید: این کار شما در حال حاضر نیست. فقط چیزها را همراه با میانگین ها یا غلطک های خودکار حرکت دهید. در نهایت،  یک تایمر اضافه کنید! لازم نیست نوبت یک بازیکن را نادیده بگیرید، اما نشان دادن یک تایمر به آنها می تواند گرما را افزایش دهد، و من متوجه شده ام که بازیکنان را تشویق می کند تا کارها را سریعتر کنند.

با استفاده از این استراتژی‌ها، جلسات رزمی خود را از دو تا سه ساعت به یک ساعت فشرده در هر رویارویی بزرگ کوتاه کرده‌ام.

توصیه‌های عمیق را در اینجا ببینید – چگونه سرعت مبارزه با DND را افزایش دهم؟

16. اشلی برچ می پرسد چگونه می توانیم درگیری را بدون منحرف کردن داستان تشویق کنیم؟

نکات DND: چگونه GM و بازیکن بهتری برای همه TTRPG ها باشیم

اشلی برچ می پرسد چگونه می توانیم درگیری را بدون منحرف کردن داستان تشویق کنیم؟ نکات رومیزی از یک GM مضطرب(اعتبار تصویر: رامی طبری / کیم نیومونی)

برقراری ارتباط! ایفای نقش را به فضایی امن بین GM و بازیکنان تبدیل کنید. اگر درگیری وجود دارد، در داخل و خارج از بازی در مورد آن صحبت کنید تا مطمئن شوید که همه خوب هستند. درگیری را تشویق کنید. تضاد، گوشت یک روایت عالی و در قلب پویایی شخصیت‌های جذاب است. بنابراین در این عیب های شخصیتی زندگی کنید و واقعاً شخصیت خود را عمیقاً بررسی کنید. و جنرال موتورز، چند معمای نقش آفرینی بد را به راه خود بیاندازید!

به شخصیت آسیب می زند نه بازیکن. اطمینان حاصل کنید که تمام درگیری های شما در بازی باقی می مانند و به دنیای واقعی نفوذ نمی کنند. چگونه؟ فقط صحبت. دوستان خود را بررسی کنید و از وضعیت آنها بپرسید. در صورت نیاز محدودیت ها را کاهش دهید. هر داستان بالقوه را از زیر خاک بیرون بکشید. درگیری باعث ایجاد روایت می‌شود، اما همه روایت‌ها با انتظارات ما مطابقت ندارند، بنابراین قبل از اینکه در کمپین خود سوراخی ایجاد کنید، مطمئن شوید که سایر بازیکنان با آن موافق نیستند. با این حال، تضادهای منفرد شخصیت ها سرگرم کننده هستند، زیرا باورها و ایده آل های هر شخصیت را به چالش می کشند، که رشد شخصیت را تحریک می کند.

توصیه های عمیق را در اینجا ببینید – اشلی برچ می پرسد چگونه می توانیم درگیری را بدون از بین بردن داستان تشویق کنیم؟

17. نویسنده Tiny Tina’s Wonderlands می پرسد چگونه انتظارات بازی های خانگی D&D خود را در مقابل نمایش های واقعی بازی مدیریت می کنیم

نکات DND: چگونه GM و بازیکن بهتری برای همه TTRPG ها باشیم

نویسنده Tiny Tina’s Wonderlands می پرسد چگونه انتظارات بازی های خانگی D&D خود را در مقابل نمایش های واقعی بازی مدیریت می کنیم(اعتبار تصویر: آینده)

با بازیکنان و جنرال موتورز در مورد سطح تجربه خود و نوع انتظاراتی که از بازی دارید ارتباط  برقرار  کنید. از اجرای زنده چه چیزهایی یاد بگیریم  – این یک مثال عالی برای نقش آفرینی و داستان سرایی است. چیزهایی که نباید از پخش زنده یاد  گرفت – این استاندارد نیست، و نباید انتظار داشته باشید که باشد. شما با حرفه ای ها بازی نمی کنید، بلکه با دوستان خود بازی می کنید.

توصیه‌های عمیق را اینجا ببینید – نویسنده Tiny Tina’s Wonderlands می‌پرسد چگونه انتظارات بازی‌های خانگی D&D خود را در مقابل نمایش‌های واقعی بازی مدیریت می‌کنیم .

18. نبرد برنامه ریزی نشده DND رخ داد و من نقشه ندارم – چه کار کنم؟

نکات DND: چگونه GM و بازیکن بهتری برای همه TTRPG ها باشیم

نبرد برنامه ریزی نشده DND رخ داد و من نقشه ندارم – چه کار کنم؟(اعتبار تصویر: آینده)

برقراری ارتباط! اشکالی ندارد که به بازیکنان خود اطلاع دهید که برای تنظیم چیزها به زمان نیاز دارید. تئاتر ذهن  – اگر یک برخورد کوچک داشته باشید، نیازی به نقشه ندارید، فقط به کمی تخیل نیاز دارید! فقط آن را در گوگل جستجو کنید  – به طور جدی، شما مجبور خواهید بود یک نقشه جذاب با ظاهری پیدا کنید که با صحنه شما مطابقت دارد در جایی آنلاین. نقشه‌بردار سریع  – برای تهیه سریع نقشه کمی زمان بگذارید. تنها چیزی که نیاز دارید زمین، زباله و یک شبکه است و برخی ابزارها حتی برای شما نقشه تولید می کنند. اما صبر کنید، نشانه ها! می‌توانید انبوهی از توکن‌های سفارشی‌سازی آسان را از  2-Minute Tabletop پیدا کنید.

توصیه‌های عمیق را اینجا ببینید – نبرد DND برنامه‌ریزی نشده شروع شد و من نقشه ندارم – چه کار کنم؟

19. چگونه در DND به یک لیچ یا خدا تبدیل شویم – چه کسی تشنه مرگ است؟

نکات DND: چگونه GM و بازیکن بهتری برای همه TTRPG ها باشیم

چگونه در DND به یک لیچ یا خدا تبدیل شویم – چه کسی تشنه مرگ است؟(اعتبار تصویر: آینده)

برقراری ارتباط! قرار نیست بدون کمک جنرال موتورز به یک لیچ یا خدا تبدیل شوید، پس در مورد آن با آنها صحبت کنید! چگونه به یک لیچ تبدیل شویم. شما و جنرال موتورزتان می توانید جزئیات دقیق تری را کشف کنید، اما همه چیز به قربانی کردن مردم و ساختن یک فیلاکتری ختم می شود، که کشتی کوچکی است که روح یک لیچ را در خود جای می دهد. چگونه یک خدا شویم. باز هم، شما و جنرال موتورز می‌توانید جزئیات دقیق‌تر را بفهمید، اما باید در مورد معنای خدایی در جهان جنرال موتورز صحبت کنید. فقط مراقب تحت الشعاع قرار دادن توانایی های حزب باشید. خدای قدرتمند خسته کننده است، پس آن را جالب کنید! روایت حرف اول را می زند. اگر برای روایت منطقی نیست، اشکالی ندارد که جنرال موتورز شما فکر نمی‌کند که یک لیچ یا خدا شدن ایده خوبی است. هیچ چیز شخصیت شما را از این باور نمی برد که آنها می توانند این کار را انجام دهند و هیچ چیز جالب تر از یک شکست نیست!

توصیه های عمیق را در اینجا ببینید – چگونه در DND تبدیل به یک لیچ یا خدا شویم – چه کسی تشنه مرگ است؟

20. چگونه می توانم یک گروه برای DND و سایر TTRPG ها پیدا کنم؟ – 5 ابزار عالی

نکات DND: چگونه GM و بازیکن بهتری برای همه TTRPG ها باشیم

چگونه می توانم یک گروه برای DND و سایر TTRPG ها پیدا کنم؟ – 5 ابزار عالی(اعتبار تصویر: آینده)

پنج ابزار وجود دارد که می توانید استفاده کنید. D&D Beyond. برای یافتن گروه‌ها یا بازیکنان در D&D Beyond، به Forums >  Searching for Players & Groups بروید . رول 20. می‌خواهید  پس از ایجاد حساب کاربری به برگه Join a Game  بروید و سپس جستجوهای خود را برای یافتن آنچه به دنبال آن هستید محدود کنید. جادوگر رومیزی. می‌توانید  فهرست بازی‌های موجود را بررسی کنید و تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی «درخواست عضویت» کلیک کنید. شروع بازی. برای یک بازی حرفه ای در لیست Find Games مقداری پول پرداخت   کنید. ملاقات. موضوع Dungeons & Dragons را بررسی  کنید(در برگه جدید باز می شود)(در تب جدید باز می شود) یا حتی  مبحث نقش آفرینی رومیزی و بازی های تخته ای(در برگه جدید باز می شود)(در برگه جدید باز می شود) برای جستجو در رویدادها یا گروه های محلی.

مشاوره عمیق را در اینجا ببینید – چگونه می توانم یک گروه برای DND و سایر TTRPG ها پیدا کنم؟ – 5 ابزار عالی

21. Metagaming: چگونه یک مشکل خسته کننده می تواند واقعا سرگرم کننده باشد

نکات DND: چگونه GM و بازیکن بهتری برای همه TTRPG ها باشیم

Metagaming: چگونه یک مشکل خسته کننده در واقع می تواند سرگرم کننده باشد(اعتبار تصویر: آینده)

ارتباط! من آن را برای همیشه می گویم و روی سنگ قبر من حک می شود: با جنرال موتورز و بازیکنان خود در مورد قوانین فرابازی ارتباط برقرار کنید. طعم پس زمینه. در حین معرفی خود مقداری دانش متا را وارد کنید – فقط به اندازه ای که آنها را بیشتر بخواهد. بیایید در مورد آمار آرامش داشته باشیم. نه، شخصیت‌های شما نمی‌دانند نقاط ضربه چیست، اما این یک بازی است، آرام باشید.

افراد را بیشتر در اطراف خود نگه دارید. بازیکنان را در لحظات خصوصی اخراج نکنید، آنها هم می خواهند سرگرم شوند! شما حتی می توانید از آنها برای بهبود برخورد استفاده کنید. نصیحتی برای فرزندانتان اجازه ندهید یک شخصیت بازیکن بمیرد زیرا قرار است کار احمقانه ای انجام دهد – فقط به آنها بگویید (به من اعتماد کنید، آنها از شما قدردانی خواهند کرد). موازی ها، مضامین و پیش بینی ها. از دانش متا خود به خوبی استفاده کنید و روایت را به مکانی با خلاقانه ترین پتانسیل داستان سرایی هدایت کنید.

توصیه های عمیق را در اینجا ببینید – Metagaming: چگونه یک مشکل خسته کننده می تواند واقعا سرگرم کننده باشد

توضیحات فیلدها را انتخاب کنید
 • تصویر
 • رتبه بندی
 • قیمت
 • وزن
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • فیلدهای سفارشی
 • SKU
 • موجودی
 • دسترسی
 • شرح
 • محتوا
 • مشاهده جزئیات و خرید
مقایسه کنید
مقایسه کنید ×
بیایید مقایسه کنیم! به خرید ادامه دهید