Corsair M65 RGB Ultra Wireless یک ماوس گیمینگ آینده نگر و شیک است.

Corsair M65 RGB Ultra Wireless
انتخاب سردبیر
(تصویر: © آینده)

لپ تاپ مگ حکم

Corsair M65 RGB Ultra Wireless از عرض نامناسبی برخوردار است، اما دکمه‌های متعدد، طراحی براق و استراحت انگشت شست راحت آن، حواس‌تان را از ایراداتش دور می‌کند.

طرفداران

  • +طراحی آینده نگر
  • +استراحت انگشت شست راحت
  • +گرفتن فراگیر فشار را در طول گیم پلی شدید تحمل می کند
  • +تعداد زیادی دکمه
  • +نرم افزار iCue مفید است

منفی

  • -در طول جلسات طولانی ناراحت کننده است
  • -دکمه تک تیرانداز می تواند در راه باشد
  • -دسترسی به دکمه های کناری و چرخ وسط ماوس سخت است

Corsair M65 RGB Ultra Wireless، نسخه بی‌سیم Corsair M65 RGB Ultra ، چسبندگی ارگونومیک و محکمی را ارائه می‌کند که می‌تواند شدت را در طول گیم‌پلی سخت تحمل کند. در حالی که قیمت 129.99 دلاری آن ارزان نیست، ویژگی‌های مفید آن آن را برای گیمرهایی که عناوین دقیقی مانند Valorant ، Overwatch و Osu بازی می‌کنند، ارزشمند می‌سازد.

M65 RGB Ultra Wireless دارای دکمه‌های زیادی، وزنه‌های قابل تنظیم، عملکرد حرکت شیب و استراحت انگشت شست عالی است. این یکی از بهترین ماوس های بازی موجود است.

طراحی Corsair M65 RGB Ultra Wireless

M65 RGB Ultra Wireless دارای یک پوسته پلاستیکی تمام مشکی در بالای یک قاب آلومینیومی نقره ای است. هر شکاف این ماوس آینده‌نگر به نظر می‌رسد و جلوی آن دارای یک قطعه فلزی دندانه‌دار است که شبیه سپر یک ماشین است. در قسمت‌های زیرین آن سه سوراخ برای قرار دادن وزنه‌های قابل تنظیم وجود دارد که بین آن‌ها کلید برق وجود دارد.

M65 RGB Ultra Wireless می‌تواند از اتصال USB-C استفاده کند یا از طریق بلوتوث یا با دانگل Slipstream همراه متصل شود. با این حال، نرم افزار iCue وقتی ماوس از طریق بلوتوث متصل می شود، با ماوس ارتباط برقرار نمی کند. این آن را به گزینه ای کمتر از مطلوب تبدیل می کند، مگر اینکه هرگز قصد برنامه ریزی مجدد دکمه ها را نداشته باشید یا CPI و RGB را به هم بزنید.

در سمت چپ ماوس یک تکیه شست پلاستیکی مشکی قرار دارد که طرحی از مثلث هایی از آن بیرون زده است. این الگو در سمت راست ماوس نیز وجود دارد، که بافت رضایت بخشی را برای استراحت دادن به انگشت صورتی و شست من ایجاد می کند. تکیه گاه انگشت شست به دلیل شکل خمیده و اندازه بزرگش به من اجازه می دهد انگشتانم را هنگام استفاده از آن شل کنم.

Corsair M65 RGB Ultra Wireless

(اعتبار تصویر: آینده)

M65 RGB Ultra Wireless دارای هشت دکمه است. در بالا کلیک چپ، کلیک راست، دکمه چرخ وسط ماوس، دکمه افزایش CPI و دکمه کاهش CPI وجود دارد. در سمت چپ، دو دکمه کناری و دکمه زرشکی رنگ «تک تیرانداز» با یک خط تیره در وسط آن قرار دارد.

در انتهای پایین ماوس، لوگوی Corsair قرار دارد که در شکوه کامل RGB خود قرار دارد. در زیر انتهای این قطعه پلاستیکی سه خط ضخیم همراه با درخشش RGB وجود دارد که ظاهری براق شبیه به دهانی کلاه ایمنی علمی تخیلی به آن بخشیده است.

وزن M65 RGB Ultra Wireless بدون وزنه های قابل تنظیم آن 3.9 اونس است. هر وزن 0.2 اونس است، به این معنی که هر سه می توانند M65 RGB Ultra Wireless را تا 4.5 اونس افزایش دهند. ابعاد آن 4.6 x 3 x 1.5 اینچ است و Corsair Saber RGB Pro با وزن 2.7 اونس و ابعاد 5.1 x 2.8 x 1.7 اینچ است. SteelSeries Rival 5 دارای وزن 3 اونس و ابعاد 5.1 x 2.5 x 1.1 اینچ است.

ویژگی های Corsair M65 RGB Ultra Wireless

M65 RGB Ultra Wireless بهتر است با iCue Corsair استفاده شود(در برگه جدید باز می شود)نرم افزار. این به کاربر این امکان را می‌دهد تا آزادانه جنبه‌های مختلف ماوس را سفارشی کرده و مجدداً برنامه‌ریزی کند، بنابراین بهترین کار برای کسانی است که می‌خواهند حداکثر استفاده را از دستگاه خود ببرند.

نگه داشتن دکمه تعیین شده “Sniper” بلافاصله CPI شما را به مقدار برنامه ریزی شده تغییر می دهد، که می تواند در تنظیمات Corsair تغییر یابد. این به کاربر اجازه می دهد تا به سرعت از CPI فعلی خود به یک عدد خاص برود تا هدف خود را در یک بازی رقابتی بهبود بخشد. دکمه های CPI دو فلش هستند که یکی به سمت بالا و دیگری به سمت پایین است و به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به چرخه خطی CPI خود را با دقت بیشتری تغییر دهید. و حتی اگر قصد استفاده از این دکمه‌های CPI را ندارید، می‌توانید آنها را برای داشتن عملکردهای جایگزین دوباره برنامه‌ریزی کنید.

Corsair M65 RGB Ultra Wireless

(اعتبار تصویر: آینده)

M65 RGB Ultra Wireless دارای CPI است که می تواند تا 26000 برسد. این مطمئناً زیاده روی به نظر می رسد، اما اگر تعداد انگشت شماری از افرادی که به این سنسور نیاز دارند، خوشحال خواهند شد. من CPI خود را روی 3200 نگه می‌دارم زیرا برای فضای کوچک میز و مانیتور فوق عریض من مناسب‌ترین است. همچنین دارای نرخ نظرسنجی 2000 هرتز است که به اندازه همتای سیمی خود نیست، اما همچنان عالی است.

نرم افزار iCue همچنین به شما امکان می دهد RGB را تغییر دهید، که باعث تغییر نور لوگوی Corsair و سه خط ضخیم زیر پوسته پلاستیکی سیاه می شود. این ماوس RGB سنگین نیست، بنابراین اگر دستگاهی می‌خواهید که از جلو به عقب بدرخشد، بهتر است به جای دیگری نگاه کنید.

Corsair M65 RGB Ultra Wireless

(اعتبار تصویر: آینده)

M65 RGB Ultra Wireless دارای هشت دکمه فیزیکی است، اما به لطف حرکات شیب، چهار عملکرد اضافی وجود دارد که می توان آنها را دوباره برنامه ریزی کرد. چرخاندن ماوس در حالت پیش‌فرض ۲۰ درجه‌اش به چپ، راست، جلو یا عقب به‌عنوان یک فرمان جدید به حساب می‌آید و به این ماوس اجازه می‌دهد تا حداکثر ۱۲ «دکمه» داشته باشد. حتی می‌توانید میزان کج کردن ماوس برای اجرای آن حرکت را با مقادیری از 10 تا 80 درجه با افزایش 10 درجه تغییر دهید.

به عنوان مثال، من هر دو دکمه CPI را روی ماوس با یک کلید خاموش و ناشنوا برای Discord دوباره برنامه ریزی کردم. با این حال، من ناگهان نتوانستم CPI خود را بیشتر ویرایش کنم، حتی از داخل تنظیمات iCue. من مراحل مختلف CPI را انتخاب کردم، مقادیر آنها را ویرایش کردم و حتی یک مرحله دیگر را به عنوان پیش فرض تنظیم کردم، اما همچنان روی 800 CPI باقی ماند. راه اندازی مجدد رایانه من این مشکل را برطرف کرد و سپس توانستم آزادانه مراحل CPI را در تنظیمات iCue خود تغییر دهم.

عملکرد Corsair M65 RGB Ultra Wireless

وقتی کف دستم را دور M65 RGB Ultra Wireless حلقه کردم، نتوانستم نفسم را بیرون بیاورم. تکیه گاه شست کشیده و کناره های حکاکی شده با الگوی آن، پشتیبانی رضایت بخشی را برای انگشت شست و صورتی من فراهم می کند. طراحی منحنی آن از نقطه پایین تری نسبت به سایر موش هایی که آزمایش کرده ام شروع می شود که از تمام انگشتان من پشتیبانی می کند. با این حال، این همچنین به این معنی است که چرخ وسط ماوس و دکمه‌های کناری خیلی دور هستند. در حالت گرفتن آرام، انگشت شست من به سختی به شروع دکمه کناری دیگر می رسد. من می توانم آن را فشار دهم، اما باید کشش کنم. با توجه به اینکه من دست های بزرگی دارم، این یک مسئله غیرمنتظره است، بنابراین اگر این کار را ندارید، به خصوص در مورد این مدل محتاط باشید.

دستم بعد از جلسات طولانی بازی با M65 RGB Ultra Wireless درد گرفت. ماوس اصلی من، Rival 5، از چپ به راست کوتاه‌تر است و به من اجازه می‌دهد تا در موقعیتی آرام از آن استفاده کنم. در طی چند ساعت بازی New World با M65 RGB Ultra Wireless، احساس کردم که دستم به تدریج کشیده می شود. وقتی به Rival 5 خود نقل مکان کردم، این تنش شروع به از بین رفتن کرد.

Corsair M65 RGB Ultra Wireless

(اعتبار تصویر: آینده)

من M65 RGB Ultra Wireless را روی “osu” تست کردم، یک بازی ریتم شدید که نیاز به حداکثر همکاری با ماوس شما دارد. در اولین آهنگم متوجه یک مشکل شدید شدم. نوک انگشت شست من به سختی لبه دکمه Sniper را می‌چرخاند و در حالی که ماوس را روی صفحه می‌چرخانم و روی کلیک کردن روی هر نت در زمان درست تمرکز می‌کنم، به طور تصادفی دکمه Sniper را فشار می‌دهم. این باعث می شود که CPI به سرعت کاهش یابد، با این تغییر ناگهانی در حساسیت که منجر به چند نت از دست رفته و گاهی اوقات آهنگ از بین می رود. حتی زمانی که آگاهانه انگشت شستم را از آن دورتر می‌کردم، ناخواسته دکمه تک تیرانداز را فشار دادم. با تطبیق CPI Sniper با CPI ماوس می‌توان این مشکل را به راحتی برطرف کرد، اما این که مجبور باشید هر بار آن را پیگیری کنید آزاردهنده است.

در غیر این صورت، استفاده از M65 RGB Ultra Wireless به من این امکان را می داد که در طول سخت ترین بخش های آهنگ در osu، دستم را آرام نگه دارم. طراحی گسترده آن می‌تواند در طول جلسات طولانی بازی ناراحت‌کننده باشد، اما در فواصل کوتاه با شدت، کاملاً از چنگال من پشتیبانی می‌کند و مجبورم نمی‌کند دستم را به شکلی ناراحت‌کننده جابجا کنم. به همین دلیل، برای دقت و دقت در تیراندازی های اول شخص به خوبی طراحی شده است، با استراحت انگشت شست و طراحی منحنی آن که به خوبی دست من را در بر می گیرد.

Corsair M65 RGB Ultra Wireless

(اعتبار تصویر: آینده)

M65 RGB Ultra Wireless در حالت بی سیم خود فوق العاده عمل کرده است. من قبلاً با موس‌های بی‌سیم که دکمه‌های کافی نداشتند، کمی ساده‌بودند یا نگه‌داشتن آن‌ها دردسر داشت، داشتم. به عنوان مثال، SteelSeries Prime Mini Wireless من را مجبور کرد که یک فرآیند سه مرحله ای را فقط برای به روز رسانی ماوس انجام دهم و تا زمانی که این کار را انجام ندادم اجازه استفاده از رایانه را به من نداد. به روز رسانی M65 RGB Ultra Wireless به سادگی ایجاد یک اتصال سیمی برای ماوس بود. و به‌روزرسانی دانگل USB به سادگی وصل کردن آن و انتخاب «به‌روزرسانی» بود. علاوه بر این، اگر نمی‌خواستم به‌روزرسانی را شروع کنم، به من اجازه داده شد از برنامه خارج شوم و از بقیه دسکتاپم استفاده کنم.

خط پایین

M65 RGB Ultra Wireless دارای بسیاری از ویژگی های منحصر به فرد است که آن را ارزشمند می کند. مطمئناً ناقص است، با دکمه Sniper از نظر مفهومی جالب که بیشتر از زمانی که مفید باشد مانع می شود. بهتر است فقط آن را به عنوان دکمه دیگری دوباره برنامه ریزی کنید. پهنای قابل توجه آن همچنین باعث می شود که دست من در طول جلسات طولانی بازی منقبض شود.

با این حال، نرم افزار iCue جامد M65 RGB Ultra Wireless، عملکرد حرکت شیب، تعداد دکمه های زیاد، طراحی آینده نگر، CPI به راحتی قابل تغییر، استراحت انگشت شست راحت و گرفتن دربرگیرنده در یک ماوس عالی با هم ترکیب می شوند. من احتمالاً در حین کار یا اجرای بازی‌های بزرگ جهان باز، این ماوس را به عنوان موس اصلی خود نخواهم ساخت، اما زمانی که در دسامبر امسال  در Halo Infinite نت‌هایی را در osu بزنم یا با Spartans در Halo Infinite روبرو شوم، عالی خواهد بود.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]