حتی اگر یک نقشه گنج در اعماق لپ تاپ خود ندارید، رمز عبور ویندوز 10 شما همچنان بسیار مهم است. اگر مشکوک هستید که شخصی رمز عبور شما را دارد (یا به سادگی می خواهید آن را تغییر دهید)، مایکروسافت سه گزینه مختلف برای ایمن کردن دستگاه خود در اختیار شما قرار می دهد. ما هر روش را آزمایش کرده ایم و نحوه تغییر رمز عبور خود را در ویندوز 10 در چندین مرحله ساده بیان کرده ایم.

همیشه می توانید یک رمز عبور جدید در ویندوز 10 تنظیم کنید. توصیه می کنیم از ترکیب منحصر به فردی از حروف، اعداد و نمادها استفاده کنید. معمولاً بهتر است این گذرواژه‌ها حداقل هشت نویسه داشته باشند، و اگرچه به شما توصیه می‌کنیم از قالب رمز عبور الفبایی استفاده کنید زیرا ایمن‌تر است، اما می‌توانید رمز عبور خود را به یک پین یا تصویر تغییر دهید که به شما امکان می‌دهد سریع‌تر وارد حساب مایکروسافت خود شوید. و اگر تمام تلاش خود را برای حفظ حریم خصوصی خود می‌کنید، مطمئن شوید که می‌دانید چگونه از پنجره‌های ناشناس Chrome استفاده کنید .

همچنین، مراقب Windows Hello (به معنای واقعی کلمه) باشید که به شما امکان می دهد از طریق تشخیص چهره یا اثر انگشت وارد حساب کاربری خود شوید. اما اگر روش قدیمی را ترجیح می دهید، در اینجا نحوه تنظیم رمز عبور خود در ویندوز 10 آورده شده است.

نحوه تغییر / تنظیم رمز عبور در ویندوز 10

1. روی دکمه Start  در پایین سمت چپ صفحه خود کلیک کنید.

2. از لیست سمت چپ روی تنظیمات کلیک کنید .

3. Accounts را انتخاب کنید.

4. گزینه های Sign-in را از منو انتخاب کنید.

5. در زیر Change your account password بر روی Change کلیک کنید.

6. برای تغییر رمز عبور، باید با رمز عبور فعلی حساب مایکروسافت خود وارد شوید. رمز عبور خود را در کادر وارد کنید. روی Sign in کلیک کنید.

7. مایکروسافت یک کد جدید برای تغییر رمز عبور از طریق شماره تلفن مرتبط با حساب شما ارسال می کند. چهار رقم آخر شماره تلفن خود را وارد کنید تا مطمئن شوید شماره صحیح است. Enter را فشار دهید.

8. یک کد روی گوشی خود دریافت خواهید کرد. کد را وارد کنید.

9. یک صفحه جدید شما را راهنمایی می کند تا رمز عبور قدیمی خود را وارد کنید و سپس رمز عبور جدید را وارد کنید . رمز عبور جدید را دوباره وارد کنید. Enter را فشار دهید.

اگر این پیام را مشاهده کردید، رمز عبور خود را با موفقیت تغییر دادید!

بیشتر: ویندوز 10 عملی: شروع خوبی است

رمز عبور خود را به یک پین تغییر دهید

1.  مراحل 1 تا 4 را در قسمت تغییر رمز عبور فعلی خود در بالا دنبال کنید.

2. در گزینه های Sign-in، روی Add در زیر PIN کلیک کنید.

3. برای تغییر رمز عبور، باید با رمز عبور فعلی حساب مایکروسافت خود وارد شوید. رمز عبور خود را در کادر وارد کنید. روی Sign in کلیک کنید.

4. یک پین جدید را در کادر اول وارد کنید و دوباره آن را در کادر دوم وارد کنید. روی OK کلیک کنید. اکنون می توانید از این پین برای ورود به حساب کاربری مایکروسافت خود استفاده کنید.

رمز عبور خود را به رمز عبور تصویری تغییر دهید

1. مراحل 1 تا 4 را در قسمت Change Your Current Password در بالا دنبال کنید.

2. در گزینه های Sign-in، روی Add در قسمت Picture Password کلیک کنید.

3. رمز عبور حساب مایکروسافت خود را وارد کنید تا تأیید شود که حساب شما است. روی OK کلیک کنید .

4. بر روی Choose Picture کلیک کنید. یک عکس از فایل های خود انتخاب کنید.

5.  اگر دوست دارید روی Use this picture یا اگر دوست ندارید بر روی Choose new picture کلیک کنید . می توانید عکس خود را بکشید تا آن را هر طور که می خواهید قرار دهید.

6. شما باید سه حرکت را تنظیم کنید که بخشی از رمز عبور تصویر شما می شود. با مکان نما، خطوط یا دایره هایی را بکشید که با عکس شما هماهنگ هستند. من سه میخ را در تاج این مجسمه آزادی که در خیابان های نیویورک دیدم ردیابی کردم.

اگر این پیام را مشاهده کردید، رمز عبور تصویر خود را با موفقیت ایجاد کردید! وقتی وارد حساب مایکروسافت خود شوید، این عکس نشان داده می شود. به سادگی حرکات خود را دوباره دنبال کنید و وارد سیستم خواهید شد.

امیدواریم همه چیزهایی را که باید در مورد نحوه تغییر رمز عبور خود در ویندوز 10 بدانید، یاد گرفته باشید. راهنمای ما را در مورد نحوه محافظت از یک پوشه با رمز عبور در ویندوز 10 و نکات زیر را برای نکات بیشتر بررسی کنید.

اکنون که می دانید چگونه رمز عبور خود را تغییر دهید، راهنمای ما در مورد نحوه تغییر پس زمینه دسکتاپ خود در ویندوز 10 را بررسی کنید. اگر پس از تغییر رمز عبور همچنان با دستگاه خود مشکل دارید، از ابزار Startup Repair استفاده کنید و یک کار را انجام دهید. ریست کامل 

 

اصول اولیه ویندوز 10

توضیحات فیلدها را انتخاب کنید
 • تصویر
 • رتبه بندی
 • قیمت
 • وزن
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • فیلدهای سفارشی
 • SKU
 • موجودی
 • دسترسی
 • شرح
 • محتوا
 • مشاهده جزئیات و خرید
مقایسه کنید
مقایسه کنید ×
بیایید مقایسه کنیم! به خرید ادامه دهید