امروز، گوگل با نمایش اولین نسخه نمایشی سیستم عامل کروم موردانتظار خود، در طی یک پخش اینترنتی و کنفرانس مطبوعاتی، زبان به تکان دادن زبان‌های فنی برانگیخت. با این همه تبلیغات گیج شده اید؟ نباش. ما هر آنچه را که باید بدانید را به 10 نکته ساده تقسیم کرده ایم.

1. سریع است. تمرکز سیستم عامل کروم سرعت و سادگی است. کاربران باید انتظار داشته باشند که همه چیز از راه اندازی تا بارگذاری صفحات وب بسیار سریعتر از رایانه های شخصی امروزی باشد. سیستمی که در انتهای این ویدیو مشاهده خواهید کرد در حدود 7 ثانیه بوت می شود و پس از انجام آن، کاربران را مستقیماً وارد مرورگر می کند. گوگل همچنین ادعا می کند که نت بوک های خواب در کمتر از یک ثانیه بیدار می شوند.

2. همه برنامه ها مبتنی بر وب خواهند بود. سیستم عامل کروم اساساً مرورگری است که کاربران باید برای هر کاری که با نت بوک خود انجام می دهند به برنامه های وب متکی باشند. با این حال، از آنجایی که هنوز زمان‌هایی وجود دارد که افراد نیاز دارند از دستگاه‌های خود در صورت عدم اتصال استفاده کنند، سیستم عامل داده‌ها و برنامه‌ها را در صورت لزوم در درایو محلی ذخیره می‌کند، شبیه به روشی که Google Gears کار می‌کند. این به دلیل استاندارد HTML 5 امکان پذیر است.

3. نه تنها برنامه‌های شما در فضای ابری همگام‌سازی و ذخیره می‌شوند، بلکه همه داده‌های شما نیز همگام‌سازی می‌شوند. هر سند، پیام فوری/چت، عکس، آهنگ، یا هر اطلاعات یا رسانه دیگری که ایجاد می‌کنید، به آن دسترسی پیدا می‌کنید، یا دانلود می‌کنید، بخشی از ابر داده‌ای خواهد شد که محیط سیستم عامل Chrome شما را تشکیل می‌دهد. نت‌بوک‌ها فضای ذخیره‌سازی محلی خواهند داشت، اما به‌جای یک درایو محلی سنتی، به‌عنوان حافظه پنهان عمل می‌کنند. همه چیز از جمله شخصی سازی و تنظیماتی مانند شبکه های Wi-Fi ذخیره شده با ابر همگام می شود و رمزگذاری می شود.

4. سیستم عامل مرورگر و مرورگر سیستم عامل است.

برگه هایی که ما عادت کرده ایم در بالای مرورگر ببینیم، اکنون دارای عملکرد دوگانه هستند. برای صفحات وب (در مرورگر) و برای برنامه های وب (بالای مرورگر) برگه های جداگانه ای دریافت می کنید. و مانند نوار وظیفه، می توانید برنامه ها را به نوار برگه پین ​​کنید. یک پنجره برنامه‌ها، برنامه‌های کاربر را فهرست می‌کند و در برخی مواقع به افراد کمک می‌کند تا برنامه‌های جدید را پیدا کنند. این سبک خاص از ارائه برنامه ما را به یاد اندروید و سیستم عامل آیفون می اندازد. همچنین یادآور توزیع‌های لینوکس مخصوص نت‌بوک مانند Jolicloud، Moblin و Ubuntu Netbook Remix است. عناصر مجزا مانند پخش‌کننده‌های موسیقی و دفترچه یادداشت می‌توانند در پانل‌ها باز شوند، که پنجره‌های مجزا و ثابتی هستند که می‌توانند در بالای محیط پیش‌فرض مرورگر باقی بمانند.

5. Chrome خود را به‌روز نگه می‌دارد و به‌طور خودکار ایمن می‌شود. هر بار که نت بوک خود را روشن می کنید، Chrome مطمئن می شود که آخرین نسخه سیستم عامل نصب شده است و در غیر این صورت، به طور خودکار به روز رسانی ها را دانلود می کند. در کنار سرعت و سادگی، تمرکز گوگل بر امنیت است. اگر بدافزار، ویروس یا سایر عناصر نامطلوب وارد شوند، Chrome آنها را شناسایی کرده و امیدواریم بدون نیاز به انجام کارهای زیادی به جز راه اندازی مجدد، آنها را از بین ببرد. مانند مرورگر کروم، هر برگه — چه یک وب سایت یا یک برنامه وب — قفل شده و از سایر برگه ها جدا می شود. اگر مشکلی در یکی از آنها پیش بیاید، از نظر تئوری روی هیچ یک از دیگران تأثیری نخواهد داشت.

6.

ویژگی‌های سیستم عامل کروم نیز در مرورگر کروم نشان داده می‌شوند. باز هم، سیستم عامل یک مرورگر است، بنابراین همان پیشرفت هایی که گوگل برای سیستم عامل روی آن کار می کند، می تواند در مرورگر کروم نیز عرضه شود. این همچنین به کاربران Chrome اجازه می‌دهد تا ویژگی‌هایی را آزمایش کرده و تجربه کنند که بعداً بیشتر تجربه سیستم عامل Chrome را تشکیل می‌دهد.

7. سیستم عامل Chrome فقط روی پیکربندی‌های سخت‌افزاری خاص کار می‌کند. گوگل به دنبال سطحی مانند اپل از کنترل بر روی ماشین‌هایی است که کروم روی آن‌ها کار می‌کند، که آن را کمتر شبیه توزیع‌های سنتی لینوکس و بیشتر شبیه به OS X می‌کند. این به این دلیل است که گوگل می‌خواهد سیستم‌عامل با حداکثر کارایی و دقیقاً به روشی کار کند. توسعه دهندگان آن را تصور می کنند. برای یک چیز، هارد دیسک های حالت جامد اجباری هستند، بنابراین ماشین ها می توانند به سرعت مورد نظر گوگل برسند. این امر باعث می‌شود بیشتر علاقه‌مندان به مودینگ نت‌بوک با مشکل مواجه شوند، زیرا ممکن است نتوانند سیستم‌عامل کروم را بدون برخی مدهای سخت‌افزاری پیچیده آزمایش کنند.

8.

بدون کشنده ویندوز . . هنوز. در حال حاضر، گوگل به طور انحصاری سیستم عامل کروم را به سمت رایانه های شخصی ثانویه مانند نت بوک ها هدف قرار داده است. تلاشی برای جایگزینی ویندوز یا سیستم عامل مک در لپ تاپ یا دسکتاپ پرقدرت شما نیست.

9. هنوز نسخه بتا وجود ندارد. توسعه دهندگان می توانند کد منبع را دانلود کنند، اما هنوز دیسک یا فایل نصبی وجود ندارد.

10. یک سال می گذرد تا محصول نهایی را ببینیم. امروز گوگل این پروژه را برای توسعه دهندگان منبع باز باز کرد و برخی از ویژگی های سیستم عامل را به نمایش گذاشت، اما هنوز راه زیادی تا دیدن ماشین های سیستم عامل کروم در بازار وجود دارد. انتظار می رود مشخصات سخت افزاری تا اواسط سال 2010 منتشر شود.

ما مشتاقانه منتظریم تا در ماه های آینده بیشتر درباره سیستم عامل Chrome بدانیم. آیا سیستم عامل Chrome شما را هیجان زده می کند یا خمیازه می کشد؟ کدام ویژگی شما را بیشتر جذب می کند؟

توضیحات فیلدها را انتخاب کنید
 • تصویر
 • رتبه بندی
 • قیمت
 • وزن
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • فیلدهای سفارشی
 • SKU
 • موجودی
 • دسترسی
 • شرح
 • محتوا
 • مشاهده جزئیات و خرید
مقایسه کنید
مقایسه کنید ×
بیایید مقایسه کنیم! به خرید ادامه دهید